Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Český pohár: Karviná dokázala přetlačit Plzeň, do semifinále jde i Brno, Lovosice a Zubří

08/11/2023 | soutěže
Druhá listopadová středa se nesla ve znamení čtvrtfinále Českého poháru mužů, jelikož byly na programu všechny čtyři zápasy. V prvním utkání si Brno po přesvědčivém výkonu poradilo s Novým Veselím. Souboj gigantů nakonec vyzněl lépe pro Baník, Plzeň tak končí. Lovosice v závěru zdolaly Jičín a Zubří si poradilo s prvoligovým Vsetínem. Los semifinále je na programu v pondělí 13. listopadu.
Český pohár: Karviná dokázala přetlačit Plzeň, do semifinále jde i Brno, Lovosice a Zubří

Brno nedalo Sokolu žádnou šanci

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 30:22 (16:12) | 8. 11. 2023
Nejvíce branek: 
Kukulovski 5, Matsuoka 4, Vukićević 4 – Krejz 4, Honc 4, Gregorovič 3
Rozhodčí: 
Michal Hanák – Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 0/2 – 1/1
Vyloučení: 2:3
Diváci: 250

Zlomové momenty: Úvod utkání zvládli lépe hosté a na konci 6. minuty vedli již 4:1. Jenže potom se Nové Veselí dalších 6 minut neprosadilo a Luka Vukićević otočil skóre ve prospěch Kéniku na 7:5. Brno do přestávky svůj náskok ještě mírně navýšilo a rázem byl stav utkání 16:12. Po změně stran byl k vidění stejný obrázek jako ke konci první půle. Hráči z Králova Pole měli utkání pod kontrolou a dovedli ho do vítězného konce.

Zajímavost zápasu: Brno pokračuje ve skvělých výkonech a to jak v Českém poháru, Evropském poháru, tak i v Chance Extralize. Z osmi posledních zápasů prohrálo jediný a dokazuje tak, že hraje ve velké pohodě.

Nejlepší střelec: Severomakedonský Dejan Kukulovski, který působí v brněnském Kéniku druhou sezonu, se jako jediný hráč zapsal do střelecké listiny v pěti případech. Celkově si tak v sezoně polepšil v českých soutěžích na 32 branek.

Mládí vpřed: Teprve sedmnáctiletý Tomáš Vomáčka z Brna odehrál v Chance Extralize pouhé tři zápasy. Shodou okolností všech svých pět branek v nejvyšší soutěži nastřílel proti Novému Veselí a tentokrát zacílil přesně čtyřikrát. Na straně hostů stejný počet branek zaznamenali Jaroslav Honc a Lukáš Krejz.

Co výsledek znamená: Brno pokračuje v krasojízdě a nezastavuje se ani v Českém poháru.

Karviná jako první v sezoně udolala Plzeň

HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 35:30 (19:14) | 8. 11. 2023
Nejvíce branek: 
Solák 10, Živanov 8, Nantl 5 – Douda 8, Šindelář 6, Škvařil 4
Rozhodčí: 
Jiří Králíček – Milan Letev
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
Vyloučení: 2:3. ČK: Beneš (PLZ)
Diváci: 825

Zlomové momenty: Začátek zápasu patřil Baníku, který po pěti minutách vedl zásluhou Davida Růži 4:0. Podobný náskok si Slezané udržovali až do přestávky, kdy na světelné tabuli svítilo skóre 19:14. Talent ve druhém poločase přidal na obrátkách a dvakrát se dokonce dostal na dostřel. Ve 45. minutě snižoval Jakub Douda na 24:26. Stejný hráč dal Plzni naději i sedm minut před koncem, když korigoval na 29:31. Karviná si však závěr zápasu pohlídala a může slavit důležité vítězství.

Zajímavost zápasu: Baník po neúspěšném finále Chance Extraligy zdolal Plzeň poprvé po čtyřech utkáních. Dominik Solák a Dušan Živanov zařídili přes polovinu branek svého týmu.

Nejlepší střelec: Dominik Solák předvedl svůj nejlepší výkon v sezoně, když sestřelil největšího rivala deseti brankami.

Co výsledek znamená: Plzeň už ví, že double v letošní sezoně určitě neoslaví. Český pohár bude mít po dvou letech nového majitele.

Lovci zdolali Jičín i podruhé v sezoně

HK FCC Město Lovosice – O2XYWORLD HBC Jičín 35:33 (19:16) | 8. 11. 2023
Nejvíce branek: 
Hniďák 6, Trkovský 6, Mizera 5 – Kastner 6, Hlipala 5, Miľko 5
Rozhodčí: 
Karel Hladký – Lukáš Moravec
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0
Vyloučení: 5:2
Diváci: 254

Zlomové momenty: Prvních dvacet minut zápasu se neslo ve vyrovnaném duchu. Lukáš Rychna z Jičína vyrovnával na 11:11. Po zbytek poločasu měli navrch domácí. Marek Hniďák o pět minut později zvyšoval už na 17:12 pro Lovosice. Východočeši ale nic nezabalili a ve 33. minutě bylo znovu srovnáno na 19:19. Utkání zlomili Severočeši definitivně ve svůj prospěch deset minut před koncem, když Pavel Vojíř zvýšil na 29:26. Hubený náskok totiž Lovosice držely až do konce utkání.

Zajímavost zápasu: Jičín není zrovna oblíbeným soupeřem Lovosic. Severočeši sice vyhráli poslední čtyři vzájemná utkání, ale pouze v jednom případě to bylo o více než dvě branky.

Nejlepší střelec: Hned tři hráči dokázali vstřelit šest branek. Z Lovosic to byl Marek Hniďák s Jaroslavem Trkovským. V barvách Jičína se blýskl Jakub Kastner, pro kterého to byl nejpovedenější zápas v sezoně.

Mládí vpřed: Na postupu Lovosic měli velký podíl také Pavel Vojíř s Lukášem Lukáčem. První jmenovaný přesně zacílil v pěti případech, Lukáč zaznamenal o jednu branku méně.

Co výsledek znamená: Jičín potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů příliš nedaří. Vyřazení od Lovosic pro něj tentokrát znamená konec v Českém poháru.

Zubří neponechalo nic náhodě

KH Beech Vsetín – HC ROBE Zubří 27:36 (12:18) | 8. 11. 2023
Nejvíce branek: 
Andrš 8, Vavrys 7, Nesvadba 5 – Mičkal 5, Havran 5, Kaminski 5
Rozhodčí: 
Pavel Blanár – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 5/2 – 6/5
Vyloučení: 1:5. ČK: Weintritt (VSE)
Diváci: 160

Zlomové momenty: Vsetín dokázal konkurovat ve valašském derby Zubří pouze v úvodní desetiminutovce, kdy Matěj Andrš snižoval na 4:5. Ve 24. minutě už Robe vedlo díky Tomáši Kyryljukovi 16:8 a hosté byli rázem na koni. Podobný náskok si Zubří udržovalo až do konce utkání, může tak slavit postup do semifinále.

Zajímavost zápasu: Vsetín se Zubřím na sebe mají štěstí a za posledních pět let se v Českém poháru střetly už potřetí. V prvním měření sil v roce 2018 se dokonce z postupu radoval Vsetín. Loni pro změnu prošlo dál Zubří.

Nejlepší střelec: Matěj Andrš přestoupil do Vsetína před sezonou z Hranic. Ani jeho osm branek proti Zubří však na postup nestačilo.

Mládí vpřed: Mladíkům se dařilo zejména v barvách Zubří. Pětibrankového Matěje Havrana doplnili Pavel Bajer a Tomáš Kyryljuk, kteří zaznamenali po třech brankách.

Co výsledek znamená: V soutěži dále pokračují už jen celky z Chance Extraligy. Zubří doplnilo Karvinou, Lovosice a Brno.

Výsledky čtvrtfinále Českého poháru:
SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 30:22 (16:12)
HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 35:30 (19:14)
HK FCC Město Lovosice – O2XYWORLD HBC Jičín 35:33 (19:16)
KH Beech Vsetín – HC ROBE Zubří 27:36 (12:18)

FOTO: Robert Grim (HK FCC Město Lovosice)