Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Známe tři účastníky českého Final4 žen

07/12/2021
Most, Písek a možná trochu překvapivě také Hodonín. To jsou dosud známí účastníci semifinálových bojů Českého poháru žen. Kdo z dvojice Kynžvart – Slavia tuto trojici doplní, bude jasné v pátek 17. prosince.
Známe tři účastníky českého Final4 žen

 

O postupujícím z duelu Poruba – Most se rozhodlo už 12. listopadu, kdy Černí andělé jasně přehráli Porubu 31:23. Oba týmy se střetly dvakrát v těsném sledu, nejprve v MOL lize a jen o týden později v Českém poháru a obě utkání vyzněla pro Anděly. „Pokud bych měl oba zápasy srovnat, tentokrát bylo na Porubě více znát, že chce vyhrát. Utkání mělo úplně jinou energii, ale my jsme s tím počítali a dobře se připravili, předpokládali jsme, že to bude jiné utkání, než v MOL lize o týden dříve. Poruba odehrála dobrý zápas, snažila se s námi držet krok, podařilo se jim dát několik šťastných branek, takže poločasové skóre bylo vyrovnané. Ve druhé půli jsme zrychlili hru a na to už soupeř neměl dostatek sil. Jsem rád, že se nakonec do hry dostaly všechny hráčky a především, že jsme vyhráli a postoupili,“ uvedl mostecký trenér Adrian Struzik.

Na čtvrtfinálový program pak navázaly v sobotu týmy Hodonína a Olomouce a o branku šťastnějším a postupujícím týmem byl tentokrát po sedmičkovém rozstřelu Hodonín. „Senzační závěr roku pro hračky i diváky, kteří si užili své. Měla to být jednoznačná partie, ale místo toho byl na palubovce nevídaný boj, který rozhodly až sedmimetrové hody. Hrát Final Tour Českého poháru je pro všechny ohromná odměna,“ radoval se po utkání trenér Hodonína Antonín Střelec a týmu vzkázal: „Děkuji holkám za celou podzimní část, nechaly na hřišti srdíčko a myslím, že se bylo na co dívat. Škoda jen pár zápasů, kdy jsme sahali na body.“

Zatím posledním postupujícím je tým Písku. V pondělím utkání přehrály Jihočešky výběr Zlína poměrem 36:30. „Z postupu máme pochopitelně radost, ale s naším výkonem především v prvním poločase úplně spokojená být nemohu. Chyběl nám větší elán i nasazení, jako bychom jeli se zataženou ruční brzdou. Možná to bylo i dílem toho, že jsme hráli ve všední den a absolvovali únavnou cestu, ale na to se nelze vymlouvat. Po změně stran se však tým zvedl, a přestože tam měl zase několik dílčích výpadků, dokázal předvádět i pěkné akce, povedlo se vstřelit několik gólů z rychlých útoků a zlepšila se i obranná činnost. V naší hře jsou určitě rezervy, ale zase jsme si proti Zlínu spravili chuť po domácí smolné remíze v MOL lize,“ řekla Píseckému deníku trenérka Kateřina Hromádková.

Čtvrté čtvrtfinálové utkání mezi týmy Kynžvartu a Slavie Praha se odehraje 17. prosince 2021.

 

Foto: Facebook Sokol Písek