Plzeň a Lovci semifinalisty, Zubří s Karvinou se porvou až do konce, hrát budou i ve středu

11/04/2021
Papírově to měla být nejjednoznačnější série, nakonec je z ní největší drama! Zubří bylo proti ukončení série na vlastním hřišti porážkou a po sobotní prohře v neděli Karviné porážku oplatilo. Rozhodne se tak ve středu v Karviné. Naopak druhý mečbol proměnila Plzeň a Lovosice a zařadily se k Dukle mezi semifinalisty.

Chance play off STRABAG Rail Extraligy - 4. utkání

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:32 (13:17), výsledek série 1:3

Ve čtvrtém čtvrtfinále mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice měli Lovci z Lovosic druhý mečbol. Začátek střetnutí však začali lépe domácí, ujali se vedení 2:0, ale následně neproměnil Adam Gřešek trhák a vzápětí začali dávat branky hosté, kteří otočili na 4:2 ve svůj prospěch. V dalších minutách byli Lovci o něco napřed. Výraznější náskok si však vytvořili až v posledních deseti minutách prvního poločasu, který vyhráli 17:13. Po změně stran Frýdek-Místek zbraně nesložil. Po šesti minutách odehraných ve druhém poločase snižoval Mathias Choleva na rozdíl jediného gólu 20:19. Jenže v dalších třech minutách odskočili Lovci třemi trefami v řadě na 23:19. Tento nástup však domácí dokázali zachytit a snížili na 22:23. Jenže na remízu se dotáhnout nedokázali. Naposledy byl rozdíl jediné branky mezi oběma týmy ve 48. minutě, když Vojtěch Petrovský snížil na 24:25. Ve zbývajících minutách si Lovosice vytvořily rozhodující náskok. Osm minut před koncem vedly o čtyři branky 28:24. V koncovce zápasu pak žádné velké drama nepřipustily a došly si pro vítězství v poměru 32:27. Celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy a postoupily tak do semifinále. Na Frýdek-Místek čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo.

„Jsme hodně zklamaní, protože jsme věřili, že dneska dokážeme sérii vyrovnat a pojedeme ještě do Lovosic k rozhodujícímu utkání. Těžko se mi to hodnotí. Nevyšel nám první poločas. Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Lovosice si vytvořily určitý náskok, který zřejmě ke konci rozhodl. V druhém poločase nám vyšla vysunutá obrana, která fungovala perfektně. Bohužel Radim Chudoba měl menší zranění, nemohl se pořádně nadechnout. Do druhého poločasu nemohl nastoupit, což pro nás byla velká ztráta. Chyběly nám ve druhém poločase jeho góly a přehled ve hře. Jeho přednosti, které potvrzoval celou sezonu. Klobouk dolů před tím, co předvedl Vojta Petrovský, který hrál s velkým sebezapřením. Musím ale pochválit všechny kluky, i když jsme prohráli a nepostoupili tak dál," děkoval svěřencům trenér Frýdku-Místku Daniel Valo a dodal: "Makali, dřeli, na druhou stranu musíme uznat kvality Lovosic. Asi byly o kousek lepší a zaslouženě postoupily. Pořád si myslím, že série se rozhodla v Lovosicích. První zápas jsme tam ztratili úplně zbytečně. Lovosice se ujaly vedení 2:0, pak to bylo nesmírně těžké srovnat si to i v hlavách. Jsem rád, že včera kluci zabrali a dokázali to ještě zdramatizovat. Dneska jsme taky dřeli, nicméně to nestačilo. Lovosicím ještě jednou gratuluji. Postoupily zaslouženě. Teď jim budu držet palce. Jsou mi sympatické, líbí se mi, jak hrají. Mají dobře poskládaný kádr jak ze straších, tak i z mladších hráčů. Určitě v semifinále nejsou bez šance.“

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice, naopak pochopitelně zářil. Chválil svůj výběr, který se dokázal poučit z chyb sobotního duelu: „Včera jsme si na videu ukazovali, že jsme ve třetím zápase vůbec nevyužívali prostor na levé straně. Chodili jsme pořád na střed, vůbec jsme nehráli ze široka. Klukům jsme tak říkali, aby dneska více proskakovali nebo dohrávali útoky do křídla. I proto, že jsme tam dneska měli Jirku Motla. Navíc dneska jsme perfektně bránili, takže to se pak gólmanovi chytá lépe. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale pak z nás nervozita opadla a začali jsme hrát naši hru, byli jsme uvolněnější. Po změně stran nám pomohlo i to, že nehrál Radim Chudoba. Je to nejlepší střelec Frýdku. Když měli domácí na jeho postu hráče, který tam hrál přes ruku, bylo to pro nás jednodušší. Chtěl bych Frýdku poděkovat, protože to byla krásná série, krásné zápasy a hrálo se velice fér, byť to tak na hřišti nevypadalo. Bylo to férové play off. Takto by to mělo vypadat. Ohromně si toho vážím, a ještě jednou za to Frýdku děkuji.“

HC ROBE Zubří - HCB Karviná 24:23 (14:12), stav série 2:2

Po sobotní výhře Karviné v sedmičkovém rozstřelu se utkaly týmy ve stejném čase i dnes. V lepší pozici byli hráči Karviné, kteří drželi mečbol. Jenomže proti pomyslnému postupu do semifinále stál dobře nabuzený domácí tým. Na začátku zápasu byli, stejně jako ve sobotním zápase, lepší hosté z Karviné. Díky třem gólům Patzela a jednomu Mlotka vedli v 7. minutě 1:4. Špatný vstup do utkání, noční můra Zubřanů, se začínala opět projevovat. Avšak Valaši dokázali stav hned vyrovnat. Poprvé domácí vedli v 15. minutě, kdy skóroval nejlepší střelec a kanonýr Mořkovský. Největší náskok mělo Zubří díky Hybnerovi v 18. minutě, to vedlo už 10:7. Do konce první půle se ve skórování soupeři střídali. Poslední akcí poločasu byl trhák vyslaný Mizerou na Dobeše, tomu však přihrávku zmařil Solák a hosté si tak do druhého poločasu odnesli dvoubrankovou ztrátu.

Ve druhé půli se nejprve prosadil Užek, na něho reagoval gólem Jurka. Karviná ukrajovala s mírného vedení Zubří a ve 39. minutě už vedla. Svůj dvoubrankový náskok držela Karviná až do 46. minuty. Poté následovala šnůra branek Zubří. Mičkal, Hlinka, sedmička Mořkovský a Havran. Takto po sobě pálili střelci domácích branek. Díky nim vedli Zubřané dvě minuty před koncem 24:22. Minutu před konečným klaksonem už jen korigoval Užek. Zubří vyhrálo čtvrté čtvrtfinále a stav je 2:2 na zápasy.

I v tomto nedělním utkání bylo určitě na co se dívat. Reklama na házenou, jak komentoval trenér hostů Brůna již v sobotu, dnes opět stála za to! Na vítězné straně dnes dominoval Mořkovský s desíti úspěšnými zásahy a Šimon Mizera v bráně, který především svým výkonem v první půlce držel domácí ve vedení. Zubřané tak zajíždějí ve středu znovu do Karviné, kde se utkají v posledním klání, které rozhodne o semifinalistovi, který doplní Duklu, Plzeň a Lovosice. Utkání bude vysílat živě stanice ČT sport.

„Emoce jsou teď strašně silné. Kdybychom před touto sérií chtěli uhrát dvě vítězství s Karvinou, která celou sezónu předváděla dobré výkony a ta dominance byla znát, tak by si někdo klepal na čelo. Musím dnes smeknout před celým týmem. Dokázali jsme přečkat prvotní tlak Karviné. Dokázali jsme se znova zvednout. Poté už rozhodovala každá chybička. Jsem rád, že jsme to po včerejšku zvládli. Konec jsme zahráli už zkušeně. Je cítit, že kluci sbírání každou minutou zkušenosti. Máme dva dny na to, abychom dobře zregenerovali,“ řekl trenér Zubří Michal Tonar.

KH ISMM Kopřivnice - Talent tým Plzeňského kraje 29:31 (12:14), výsledek série 1:3

Hostující Plzeň si stejně jako v úvodu sobotního zápasu vytvořila náskok, který byl sedm minut před koncem prvního poločasu až čtyřbrankový. Ve zbytku poločasu pokračovala poctivá bitva o každý míč, v brance se dařilo jak domácímu Admellu Izardovi, tak hostujícímu Karlu Šmídovi. První poločas nakonec vyhrála Plzeň o dva góly 14:12, druhou půli ale stejným poměrem ovládla Kopřivnice. Zápas tak dospěl do sedmiček, které lépe zvládli Západočeši a po třetí výhře postoupili do semifinále.

"Na dnešním utkání se hodně podepsal včerejší zápas, kdy jsme ztratili vítězství. Tu sérii jsme měli ukončit včera. Kopřivnice pak vcelku logicky vycítila šanci, že se s námi dá uspět, i když výrazně vedeme. Sami jsme je vrátili do hry a podle toho čtvrtý zápas vypadal. Bylo to víc bojovné o to víc si možná teď našeho vítězství cením. Naše výkony s Kopřivnicí byly po většinu času slušné. Dělal nám problémy defenzivní styl Kopřivnice, v semifinále čekám od soupeře jiný způsob hry," řekl k vítězství i postupu trenér Plzně Petr Štochl.

"Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme si nevynutili pátý zápas, na který jsme si věřili. Plzeň nebyla v pohodě, dařilo se nám ji dostat pod tlak. Odehráli jsme velice solidní zápas, stejně jako celou sérii jsme byli schopní dostat se z nepříznivých stavů, což je velice důležité. V závěru jsme sice chvíli vedli, i tak jsme ale museli následně dotahovat a nakonec se nám podařilo srovnat. Bohužel, sedmičky už pak jsou loterie. Na kluky jsem ale za celou sérii hrdý. V sedmičkách rozhodla jedna tyčka, nám nezbývá, než pogratulovat Plzni k postupu. My jedeme dál," vzkázal trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.