Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Český tým se připravuje v Plzni, na Faerských ostrovech ho povedou trenéři Štochl a Pauza

04/01/2021 | MS 2021
Český reprezentační tým se v nominaci sestavené trenéry pro přípravu na kvalifikační dvojzápas s Faerskými ostrovy a následující mistrovství světa připravuje v Plzni. Pouze na dálku ale mohou své svěřence připravovat trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš, kteří jsou kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v izolaci. Na Faerských ostrovech tak tým povede do utkání trenérská dvojice Petr Štochl a Pavel Pauza.
Český tým se připravuje v Plzni, na Faerských ostrovech ho povedou trenéři Štochl a Pauza

 

První test novoročního srazu odhalil v českém týmu dva pozitivní nálezy na koronavirus. Pozitivně testováni byli oba trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš. Oba jsou v izolaci a s týmem komunikují pouze přes internet.

„Je to hrozně zvláštní situace, že u týmu nemůžeme být. Na druhou stranu od začátku téhle situace s covidem bylo jasné, že člověk musí být maximálně flexibilní a připravený na všechny různé možnosti. Jedna z možností bohužel nastala teď. Jak já, tak i Honza jsme 2. ledna dostali pozitivní test na koronavirus," řekl při on-line tiskové konferenci Kubeš, který k týmu kvůli onemocnění ani nepřicestoval a zůstává v izolaci.

Zatímco Jan Filip nemá žádné symptomy, Daniel Kubeš je nemocen. Oba ale věří, že se brzy uzdraví a k týmu se zpět připojí. „Musím říct, že jsem nemocný. Abych pravdu řekl, první cíl přede mnou je se uzdravit. Nemá smysl brát onemocnění na lehkou váhu. Když budu zdravý za pět dní, bude to skvělé. Když za 10 dní, bude to dobré. Když za 20 dní, budu furt rád, že se uzdravím. V momentě, kdy budu zdráv, naskočím zpět do toho koloběhu," uvedl Kubeš.

Mezi hráči se zatím žádný pozitivní nález neobjevil. „Velká část kluků si tím onemocněním už prošla. Riziko nového onemocnění je tedy nižší," poznamenal Kubeš.

O přípravu týmu se tak teď stará dvojice Petr Štochl a Pavel Pauza. „S Honzou Filipem a Danem Kubešem komunikujeme online, jsem taková jejich prodloužená ruka momentálně, řekněme takový výkonný trenér, který je fyzicky na tréninku, a snaží se aplikovat to, co nám naordinují Honza s Danem,“ popsal aktuální podobu spolupráce Štochl.

Rychle se musel jako trenér brankářů obeznámit s dalšími aspekty přípravy, pomohla mu ale jeho aktuální extraligová zkušenost. „Pro mě to bylo složité v tom, že jsem musel poměrně rychle vstřebat a nastudovat veškeré kombinace, které hrajeme, veškeré systémy, které hrajeme a které jsem tak dobře zajeté neměl. Ale jinak beru situaci tak, jak je. Momentálně musím pomoci hráčům,“ doplnil Štochl s tím, že mu pomáhají i nejzkušenější hráči, například Ondřej Zdráhala a Martin Galia.

Svým svěřencům vysekl poděkování i Kubeš. „Tým funguje dlouhodobě skvěle, máme v družstvu skvělou atmosféru, bez toho bychom takto pracovat nemohli. Hráčům i celému realizačnímu týmu moc děkujeme, všichni jsou dohromady sehraní a funguje to skvěle.“

Petra Štochla doplní Pavel Pauza, který je momentálně hlavním trenérem českého juniorského výběru, tuto pozici zastává od roku 2017. Mužskou reprezentaci vedl v letech 2005 až 2008 a se svým výběrem se zúčastnil MS 2007 v Německu a ME v Norsku v roce 2008.

„Za mě to je velmi významné, že Pavel dorazil. Zaprvé reprezentaci dříve trénoval, zadruhé je trenér rozhodně delší dobu a zatřetí máme tady slušné procento mladých hráčů, s kterými pracoval v juniorce a některé měl i na Dukle. Proto je velmi významné, že tu s námi bude,“ uzavřel Štochl.