Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

COVID vystavil Jihočeskému poháru stopku!

30/11/2020 | mládež
V termínu 19. a 20. prosince 2020 se měl v Jindřichově Hradci uskutečnit již 21. ročník turnaje starších žaček a žáků „O putovní pohár Jihočeského kraje“. Bohužel aktuální epidemiologická situace a vládní opatření neumožňují turnaj odehrát. A tak nám dovolte alespoň malé ohlédnutí za uplynulými ročníky…
COVID vystavil Jihočeskému poháru stopku!

21. ročník tohoto pro Jihočechy tradičního zimního turnaje se měl uskutečnit ve trochu netradičním termínu. Obvykle si totiž týmy starších žaček a žáků dávaly dostaveníčko vždy začátkem nového roku. Nabitá termínová listina nás však donutila k rozhodnutí předsunout 21. ročník již na prosinec. Bohužel nakonec se 21. ročník Jihočeského poháru úplně ruší!

V lednu 2020 oslavil tento tradiční jihočeský turnaj pořádaný pod záštitou Jihočeského krajského svazu házené již své 20. narozeniny. Tradice tohoto dvoudenního klání staršího žactva byla odstartována v roce 2001 v Třeboni, odkud se pak v roce 2020 přemístil do nedalekého Jindřichova Hradce. Turnaj sice nepatří mezi největší svého druhu, ale v termínové listině kategorie staršího žactva si našel své stálé místo a zajistil si díky kvalitní práci pořadatelů poměrně slušnou obsazenost. Za dvacet let existence zde startovalo přes 200 různých družstev. Nejprve byl turnaj organizován výhradně pro jihočeské týmy, ale po několika ročnících se v zájmu zvýšení kvality otevřel i pro ostatní. A tak se z něj časem stal dokonce i turnaj mezinárodní. Během té řádky let si nejvyšší ocenění odvezla „exotická“ družstva ŠKP Bratislava, Hlohovce, Malacek, Lince, Sence, Trebišova, Topolčan a pochopitelně i nespočet českých týmů. Nejčastějšími majitelkami putovního Jihočeského poháru byla děvčata Slávie Praha a Jindřichova Hradce. Kvalitu turnaje potvrzují také účastníci z Mostu, Plzně, Chebu, Vršovic, Zlína, Úval, Strakonic, Písku i mnoho dalších.

Je třeba vzpomenout také fakt, že mnoho hráčů a hráček, kteří prošli tímto turnajem, již pravidelně startují v nejvyšších ligách žen i mužů, ty úspěšnější a šťastnější dokonce i v reprezentacích.

Proto je nám velmi líto vzniklé situace! Budeme se pochopitelně snažit najít pro Jihočeský pohár nový termín v roce 2021, pokud to aktualizovaná termínová listina a situace kolem Covidu dovolí.

Těšíme se na vás všechny na 21. ročníku Jihočeského poháru a přejeme hlavně hodně zdraví a krásné Vánoce!

Karel Petržala