Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Den plný házené v Chomutově

27/09/2021 | mládež, soutěže
Sobota byl náš den. Den plný házené, který sliboval i jedno velké překvapení, které si klub házené v Chomutově pro své členy a fanoušky připravil.
Den plný házené v Chomutově

 

Vše začalo v devět ráno turnajem nejmenších chomutovských házenkářů, přípravky, kteří se utkali s dalšími celky v Lize Ústeckého kraje. A právě oni se jako první dočkali onoho velkého překvapení, když je v průběhu turnaje přišel pozdravit a povzbudit nový maskot Fanouš, který se hned stal miláčkem a aktuální celebritou turnaje. Na konci turnaje byly všechny týmy odměněny sladkostmi z rukou Fanouše a pak se všichni společně vyfotili a zakončili tak povedený turnaj nejmenších. Krátce na to pak nastoupily ke svému prvnímu domácímu utkání mladší dorostenky, které také před utkáním přišel pozdravit opět Fanouš, který je pak povzbuzoval po celé utkání. A den plný házené zakončili muži, kteří si připsali v sezoně druhou výhru a potvrdili tak v prvním domácím utkání letošní ligové sezóny dva body, které si minulé kolo dovezli z venku.

"Myslím, že dnešní den se povedl a ukázal, že házená je strhující a zábavný sport. Jsme rádi, že jsme právě v tento den mohli představit našim členům, fanouškům a i široké veřejnosti nového klubového maskota Fanouše. Je to další naše překvapení pro všechny, které jsme tento rok připravili a další dárek, který si klub nadělil ke svému 60. výročí založení klubu. Již na začátku sezóny, na Festivalu sportu na Kamencovém jezeře jsme odhalili naše nové logo, se kterým jsme do nové a věřím že plnohodnotné sezóny vstoupili. Díky všem, kteří se na tom všem podíleli. A možná ještě nějaká drobná překvapení během sezóny přijdou, řekl prezident klubu Libor Shrbený.

Mladším dorostenkám se nedařilo - HK Chomutov – TJ Kovofiniš Ledeč n.S. 13:29 – Český svaz házené (handball.cz)

"Byl to teprve náš druhý soutěžní zápas v této kategorii, takže se postupně rozkoukáváme, také nám chyběly dvě zraněné hráčky, navzdory tomu jsme začali slibně a šli jsme do vedení o dva góly, na to soupeř zareagoval změnou obrany a nedovolil nám dvacet minut skórovat. I začátek druhého poločasu začal dobře, ale opakoval se scénář z první půle a tak si hosté odvezli celkem pohodové vítězství. Snad se budeme postupně zlepšovat a sejde se nás víc na tréninku, tak abychom se mohly víc sehrát. Také musíme poděkovat holkám z Mostu, které u nás hostují a našim děvčatům jdou příkladem, především bojovností," řekl trenér týmu Tomáš Kollár.

Naopak mužům se vedlo dobře. HK Chomutov – TJ Kovofiniš Ledeč n.S. 32:30 – Český svaz házené (handball.cz) Po vyrovnaném průběhu a dramatickém závěru nakonec domácí družstvo zvítězilo o dvě branky, 32:30.

"Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře.  Neplnili jsme taktické pokyny, obrana byla laxní a nedařilo se nám ubránit soupeřovi střelce. Ti to měli velmi jednoduché a prosazovali se hlavně z pozic spojek střelbou z dálky. V útoku se nám dařilo o poznání lépe. Nakonec jsme poločas vyhráli 18:15. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Nebránili jsme dobře. Brankář neměl svůj den a soupeř ve 40. minutě srovnal skóre. Dalších 15 minut jsme se přetahovali se soupeřem střídavě o gól. 3 minuty před koncem se nám podařilo odskočit o 2 branky. Brankář měl konečně aspoň cca 3 zákroky a dotáhli jsme zápas do vítězného konce a připsali jsme si důležité 2 body z domácího utkání. Pochvalu si zasloužíme za 32 branek v síti soupeře, kdy rovných 10 jich dal Kuba Bada a 6 Kuba Pisch. Ale 30 gólů v naší brance není zrovna moc dobrá vizitka. Máme co zlepšovat," doplnil trenér Michal Vávra po vítězném zápasu.