Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Junioři si zahráli během srazu s Duklou a Plzní, dorostencům odpadl atraktivní soupeř kvůli restrikcím

14/01/2022
Ačkoliv zraky házenkářských fanoušků směřují aktuálně primárně na bratislavskou palubovku, mládežnické výběry také absolvovaly své reprezentační akce. Dorostenci se připravovali v Novém Veselí, junioři zase během neděle zakončili kemp v Řepích, kde narazili také na dva extraligové soupeře – Duklu a Plzeň.
Junioři si zahráli během srazu s Duklou a Plzní, dorostencům odpadl atraktivní soupeř kvůli restrikcím

Dorostenci: Zrušené zápasy s Norskem i kontrolní sraz

Dorostenci zažili turbulentní období před srazem. Měli hrát dvě utkání s norskou reprezentací, ale soupeř nakonec nemohl odletět ze země kvůli úpravě koronavirových pravidel. „Jednoznačně by to byla dobrá konfrontace, proto jsme do toho v první řadě šli. Kvůli restrikcím ale nebylo možné, aby do Česka dorazili," komentoval trenér Jiří Hynek. „Chceme se měřit s těmi nejkvalitnějšími týmy. V Norsku se aktuálně dělá házená na velmi dobré úrovni, což je vidět v seniorské reprezentaci. Jsme rádi za možnost, že jsme s nimi mohli hrát."

Na poslední chvíli byl ve hře ještě souboj se Slovenskem, které mělo v podobném období sraz, jednání ovšem nedopadla. „Rozhodli jsme se, že termín srazu zachováme, probíhal v kontrolním duchu," pokračoval Hynek. Dorostenci měli pět tréninků, ladili i partu mimo hřiště.

„Snažíme se, abychom každý měsíc něco měli. A viděli hráče v akci. Společných tréninků není moc, musíme být připraveni na Championship. Uteče to rychle," uvědomuje si kouč. „Postupně tvoříme osu týmu, o kterou se budeme opírat. Nejde jen o výhru, ale také o přípravu potenciálních reprezentantů pro vyšší kategorie."

Videorozhovor s trenérem Jiřím Hynkem

Nominace na tréninkový kemp dorostenců v Novém Veselí:

Daniel Bláha (Talent Plzeň), Matěj Brychlec (HCB Karviná), David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Vít Hájek (HCB Olomouc 1966), Adam Hill (Handball club Zlín), Václav Košťálek (TJ Sokol Ostrava), Jakub Lavička (Lovci Lovosice), Filip Matouš (HBC Jičín), Radek Navrátil (TJ Sokol Velké Meziříčí), Pavel Ogoun (HCB Olomouc 1966), Marek Popela (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtěch Prašivka (SKH Polanka n. O.), Marek Pšenica (HC Zubří), Jakub Strýček (TJ Sokol Nové Meziříčí), Ondřej Štěpán (TJ Sokol Nové Veselí), Jakub Štochl (Talent Plzeň)

Junioři: Měření s Extraligou, sraz v duchu komplexní přípravy

Juniorská reprezentace naopak odehrála hned dva zápasy, soupeře si našla v Extralize. Atraktivní souboje s Duklou a Plzní splnily svůj účel. „Největší význam má pro nás jakýkoliv zápas, samozřejmě ideálně v naší věkové kategorii, ale když se soupeře nepovedlo sehnat, domluvili jsme se v Extralize. Přínos to má velký, jde o dobrou konfrontaci. Většina kluků už stejně hraje Extraligu, může si to srovnat. Jde o dobrou průpravu na to, až budeme moct hrát zápasy v naší kategorii," shrnul trenér Pavel Pauza.

Jeho kategorie se scházela po delší době. Naposledy byla pohromadě během přípravných utkání s Rakouskem na začátku listopadu. „Nebyli jsme kompletní. Mořkovský povýšil do áčka, což platí i teď, naopak budu mít zpátky Jonáše Patzela. Kvůli covidu se omluvil Matěj Kolečkář z Brna, kterého bych jako obránce rád viděl a chyběl také Štěpán Fiala," pokračoval trenér.

„Jsem rád, že se máme vůbec šanci se sejít. Chlapci se těšili, byl to pro nás spíš opakovací sraz. Zjišťovali jsme, jestli něco nezapomněli, opakovali jsme útočné a obranné kombinace. V neděli jsme si zopakovali, co nám šlo a co méně," pokračoval Pauza.

Příprava byla postavená na komplexních prvcích týkajících se celé šestice. „Snažíme se oprášit z hlav chlapců věci, které dělali a ověřit si, do jaké míry se dělají v klubech. Je nějaká koncepce. Většinou bylo vidět, že se tomu věnují. Navazujeme na to," uzavřel Pavel Pauza.

Juniorská reprezentace – HC Dukla Praha 26:28
Juniorská reprezentace – Talent tým Plzeňského kraje 25:37

Videorozhovor s trenérem Pavlem Pauzou a brankářem Patrikem Bartošem

Nominace na tréninkový kemp a přátelská utkání juniorů:
Pavel Bajer (HC Zubří), Patrik Bartoš (SKP Frýdek-Místek), Jan Bolehovský (TJ Dukla Praha), Kristián Galia (HCB Karviná), Matěj Havran (HC Zubří), Tomáš Chmela (SKKP Handball Brno), Mathias Choleva (SKP Frýdek-Místek), Zdeněk Ježek (TJ Dukla Praha), Leonard Kaplan (Talent Plzeň), David Mazurek (HC Zubří), Alexandr Moješčík (SKP Frýdek-Místek), Jonáš Patzel (Hsg Nordhorn-Lingen), Jiří Rakouský (TJ Dukla Praha), Martin Rakouský (TJ Dukla Praha), Jakub Rumian (TJ Dukla Praha), Petr Široký (HCB Karviná), Adam Tomášek (TJ Sokol Nové Veselí)