Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zlato v izraelském pekle! Rozhodla naše dravost a nastavený systém, shodují se Josef s Popelou

15/08/2022 | reprezentace
Emoce, pot a nakonec i slzy štěstí. To vše bylo vidět ve finálovém utkání s Izraelem na evropském Championshipu, hrálo se o hodně. Vítězství znamená postup do elitní skupiny na MS U19 v roce 2023 a juniorské EURO 2024. Po infarktové koncovce se nakonec radovali čeští dorostenci, kteří přehráli před plnou halou domácí tým 25:24. Radost po výhře neskrývali ani Marek Popela a Jonáš Josef.
Zlato v izraelském pekle! Rozhodla naše dravost a nastavený systém, shodují se Josef s Popelou

Neskutečné drama až do posledních minut. Čeští mladíci nakonec díky vybudovanému náskoku v průběhu druhé půle udrželi jednobrankové vedení. „Závěr byl famózní, kluci se chytli a Vojta Košťálek výborně zavřel bránu. Skvělými zákroky nás podržel,“ pochvaluje si výkony gólmana Marek Popela. 

„Byly to nervy,“ souhlasí s týmovým parťákem Jonáš Josef a dodává: „Měli jsme co dělat, abychom náskok udrželi. Zvládli jsme to díky našemu systému a hře ve druhé polovině zápasu.“

Ještě do závěrečné půlhodinovky vstupoval národní tým za stavu 12:13. „Potřebovali jsme se vrátit do hry, chtěli jsme vyhrát. Řekli jsme si, co chceme a drželi se sytému, který nám na konci prvního poločasu trochu chyběl. Rozhodla naše dravost,“ popisuje levá spojka Josef, co se dělo v kabině o přestávce.

Foto: EHF

Utkání bylo i velmi emočně vypjaté. Házenkáři hráli před halou plnou izraelských fanoušků, kteří přišli podpořit svou reprezentaci. Součástí publika se nechtěně stal i Marek Popela, který v 10. minutě dostal červenou kartu a musel z palubovky ven. „Před takovou kulisou bylo těžké udržet emoce na uzdě," připustil český házenkář, který však ocenil izraelské peklo s 2700 diváky.

„Myslím si, že ještě nikdo z nás nehrál před tolika diváky a tak zvučnou kulisou. Chvíli nám trvalo, než jsme se aplikovali na fanoušky. Pak to bylo jenom dobře, že fandí,“ pokračuje střední spojka.

Foto: EHF

S Popelou souhlasí i Josef, který si fandění užíval. „Atmosféra byla neskutečná, taková se zažije málokdy. Diváci byli skvělí, naprostá kulisová jednička,“ chválí domácí publikum.

Čeští dorostenci po těsném vítězství 25:24 poslali juniorskou kategorii do elitní divize. Český výběr tak nebude chybět na mistrovství světa do 19 let v roce 2023 a ani na juniorském EURO 2024.

Foto + foto TOP: EHF