Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenci přehráli dvakrát Rumunsko, zápasy juniorů proti stejnému soupeři jako noc a den

25/04/2022 | reprezentace
Dorostenci s juniory si své dubnové přípravné kempy zpestřili dvojutkáním se soupeři z Rumunska. Zatímco starší výběr Pavla Pauzy odcestoval do Bukurešti, mladší svěřenci kouče Jiřího Hynka hostili protivníky v České republice.
Dorostenci přehráli dvakrát Rumunsko, zápasy juniorů proti stejnému soupeři jako noc a den

Dorostenci slavili dvě výhry

Dorostenci na domácí půdě svedli s Rumunskem dva vyrovnané souboje. V prvním z nich po poločase prohrávali o jeden gól, nakonec však slavili těsnou výhru. O den později bylo vítězství ještě výraznější 36:28. „Jsme rádi, že byly předvedené výkony podpořeny i výsledky. A hlavně, že jsme dokázali páteční vystoupení přenést a ještě o něco posunout do sobotního zápasu,“ komentoval trenér Jiří Hynek.

Realizační tým si však uvědomuje, že práce na nekončí. „Čeká nás jí spousta. Jsme rádi za sportovní výsledek a úspěch, tým to potřeboval. A zasloužil si to za práci, kterou na kempu odvedl,“ pokračoval Hynek. Celku samozřejmě dodají dvě výhry sebevědomí. „Doufáme v to. A doufáme, že kluci budou mít jasno v tom, že za vším stojí tvrdá dřina a musejí na sobě pracovat jak v reprezentaci, tak klubech, aby posouvali svoji individuální kvalitu.“

Foto + Foto TOP: Turnaj Olympijských nadějí/Polský svaz házené

„Hráči vědí, kam se chtějí dostat. Pak je na nás, abychom to dali během srazů dohromady a dokázali jsme předvádět výkony, které chceme a které se od nás očekávají, abychom se posouvali jako Česká házená,“ pokračoval trenér. Na co konkrétně se je potřeba ještě zaměřit?

„Měli jsme znovu nové hráče, snažíme se dávat šanci klukům, kteří se ukazují v lize. Je pořád potřeba pracovat na herním projevu. Trénovali jsme útočnou fázi a myslím, že tam byl vidět progres, vypadala relativně dobře oproti minulým srazům. Ale do bodu, kam bychom se chtěli posunout, nás čeká ještě spousta práce,“ dodal kouč. V defenzivě to podle něj naopak nebylo úplně ono. „Zdá se, že jsme měli produktivní útok a obrana celkem šlapala, ale byla podpořena ideálními výkony brankářů. V obranné fázi to nebylo optimální, potřebujeme přidat a stejně tak v útoku.“

1. zápas: Česko – Rumunsko 30:28 (15:16) | 15. DUBNA

Česko: Dufek, Brychlec, Košťálek Vojtěch – Chobot (2), Popela (4), Navrátil, Štochl, Macur (6), Košťálek Václav (1), Hill (1), Flajsar (1), Skopár, Ogoun (3), Bláha, Přerovský, Josef (6), Erebai (6)

Rumunsko: Cozmaciuc, Zaritchi (3), Podovei, Sabou Lucas (1), Voica (4), Pintoiu (1), Stanciuc (5), Niculaie, Golea, Ciu (1), Radu Condrin (3), Pavlov (1), Grigore (2), Chis Antonio (6), Dragoi (1), Cheorghe

2. zápas: Česko – Rumunsko 36:28 (19:13) | 16. DUBNA

Česko: Dufek, Brychlec, Košťálek Vojtěch – Chobot (10), Popela, Navrátil (2), Štochl, Macur (6), Košťálek Václav (3), Hill, Flajsar (2), Skopár (2), Ogoun, Bláha, Přerovský (4), Josef (2), Erebai (5)

Rumunsko: Cozmaciuc, Zaritchi (5), Podovei, Sabou Lucas (1), Voica (1), Pintoiu (1), Stanciuc (8), Niculaie, Golea (2), Ciu (3), Radu Condrin, Pavlov (1), Grigore (2), Chis Antonio (3), Dragoi (1), Cheorghe

Junioři v prvním zápase pálili, ve druhém je efektivita zlobila

Junioři v prvním vzájemném zápase na rumunské půdě domácí přestříleli 36:35, výhra však ukázala kromě pozitiv zároveň nedostatky. „Převyšoval útok nad obranou. Vepředu se nám dařilo a byli jsme efektivní, v obraně to naopak nebylo dobré. Ve druhém duelu se to úplně otočilo, zlepšili jsme defenzivu, ale nebyli jsme produktivní. Je to takový pochod… Zkoušíme, doplňujeme hráče, protože někteří kluci jsou také v A-týmu. Na lepší výsledky by to asi nestačilo, ale jednoznačně kladně hodnotím nasazení s energií hráčů,“ prozradil Pavel Pauza.

„Vše se dá zlepšovat. Musíme zlepšit v kombinacích postavení, nabíhání do prostoru, kde jsme trochu zaostali. Jednoznačně se snažíme zlepšit aktivitu v obraně, což nám dělá velké problémy. Bude to chtít větší čas, aby se s tím hráči sžili,“ věděl kouč. „Chceme být aktivnější, ne pasivnější. Nemáme dvoumetrové typy, na něž bychom mohli vsázet, že zaberou prostor. Musíme naopak vsázet víc na pohyb, intuici v obraně a systémová řešení. Na to je potřeba víc času než většinou máme.“

Prověrka s Rumunskem každopádně byla pro tým jednoznačným plusem, další přípravná utkání přijdou v následujících měsících. „Jsem z tohoto pohledu spokojený. Zápasy probíhaly v dobré hale Dinama Bukurešť. Pro hráče je strašně důležité zápasové vytížení se stejně starými soupeři,“ dodal trenér. Tým se naposledy potkal s extraligovými celky – Duklou a Novým Veselím. „Těšíme se na červen, kdy by nás mělo čekat Slovinsko a domácí odveta s Rumunskem. Můžeme se podívat, kam se posouváme. A bude i větší čas a prostor na zlepšení. Naším úkolem je zlepšovat hráče individuálně a i v zásadách spojených se vztahem k reprezentaci včetně házené obecně. To se nám snad vždy dařilo a doufám, že to i tentokrát zvládneme a že také z tohoto ročníku odejdou hráči do A-týmu,“ dodal Pauza.

1. zápas: Rumunsko – Česko 35:36 (16:16) | 16. DUBNA

Rumunsko: Preda, Chiratcu (3), Costache (2), Ardelean (3), Chira (5), Bordeanu (1), Citu, Dumitrescu (2), Bran, Katona (1), Pal, Bruj, Pop (4), Pasca, Stanescu, Moldovan (5), Duta, Muntean, Bote (5), Dedu (4)

Česko: Bartoš, Chmela – Rakouský J. (1), Rakouský M. (8), Bajer (5), Dolejší (3), Hrachovec (4), Rumian (1), Sova (6), Mazurek (4), Galia, Hlavenka, Kolečkář, Lukáč (2), Kaplan (1), Ježek (1)

2. zápas: Rumunsko – Česko 26:23 (13:9) | 17. DUBNA

Rumunsko: Preda, Chiratcu (1), Costache (3), Ardelean (2), Chira, Bordeanu (1), Citu (1), Dumitrescu (1), Bran, Katona (2), Pal, Bruj, Pop (5), Pasca (1), Stanescu (2), Moldovan, Duta (5), Muntean (1), Bote, Dedu (1)

Česko: Bartoš, Chmela – Rakouský J. (1), Rakouský M. (4), Bajer (2), Dolejší, Hrachovec (4), Rumian, Sova (2), Mazurek (5), Galia, Hlavenka, Kolečkář (1), Lukáč (2), Kaplan, Ježek (2)