Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Ukrajina 29:21. Po vyrovnaném úvodu přišla česká smršť v druhé půli

06/01/2024 | mládež, reprezentace
Český dorostenecký výběr zvládnul i druhý kvalifikační duel. Díky vítězství se přiblížil účasti na mistrovství Evropy. V sobotu odpoledne se sice v prvním poločase trápil s Ukrajinou, nicméně díky drtivému druhému poločasu si zapsal výhru 29:21.

Foto TOP: Michal Struž

Zápas začal velmi podobně jako ten úvodní proti Turecku. Oběma týmům se dařilo proměňovat šance a skóre tak naskakovalo velmi rychle.

Češi ukazovali svou sílu a několikrát to vypadalo, že by mohli uskočit do většího gólového rozdílu, nicméně tyto naděje Ukrajinci rychle zhatili. Žádné z českých vedení – 6:4, 7:5 či 11:9 – se neujalo. „Několikrát jsme jim mohli ve skóre utéct a mohlo být hotovo,“ litoval trenér dorostencůJiří Hynek.

Naopak, Ukrajinci se těsně před poločasem ujali vedení 13:12 poté, co před několika minutami svítil na světelné tabuli stav 12:10 pro Česko. Nicméně domácí ještě před sirénou stihli zásluhou Horáčka srovnat na 13:13. „První poločas byl dost rychlý, spoustu jsme toho neproměnili,“ přikývnul střelec Horáček.

Druhý poločas začal tak, jak probíhal celý první. To znamená góly v pravidelném intervalu do obou sítí. První odskočení se začalo rýsovat až po nějakém čase. Češi od stavu 19:17 trochu nenápadně utekli do vedení 22:18, což se ukázalo jako velmi důležité. „Byli jsme výrazně lepší, konečně jsme odskočili a jen jsme navyšovali,“ dodal trenér.

V ten moment totiž Ukrajinci přestali stíhat a domácí během krátké chvíle utekli na propastný rozdíl 29:18. Česká gólová série nakonec čítala devět branek! Z kómatu probral Ukrajinu dvěma góly Usinov, v ten moment ale bylo pozdě. Do konce utkání zbývalo jen pár chvil, český výběr tak slavil výhru 29:21.

„Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme si ho sami vyhráli. Mám radost z obrany i týmového výkonu. Takhle by to mělo šlapat. Ale stále máme na čem pracovat. Zítra jdeme zase na výhru,“ hodnotil výhru trenér Hynek s připomínkou zítřejšího utkání proti Estonsku: „Jejich hra je kombinační. Mají jasně dané, co hrát. Dokázali jsme celkem dost rotovat, takže síly ještě máme.“

ČESKO – Ukrajina 29:21 (13:13) | 6. 1. 2024

Sestava a branky Česka: Mičke, Řeháček, Toužimský – Skopár 4, Baumruk 4, Horáček 4, Novák 3, Mráz 3, Kakač 3, Kunert 2, Vomáčka 2, Mahušek 2, Škopek 2, Šíma, Koníček, Macur