Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Severní Makedonie – Česko 28:22. Poslední souboj nevyšel, dorostenci berou desáté místo

11/08/2023 | reprezentace, mládež
Poslední utkání na mistrovství světa dorostencům další výhru nepřineslo. V duelu o konečné deváté místo národním tým po dvou vítězstvích v řadě okusil hořkost porážky. S Makedonci prohrál o šest branek a turnaj zakončil na desáté pozici.
Severní Makedonie – Česko 28:22. Poslední souboj nevyšel, dorostenci berou desáté místo

IHF WORLD CHAMPIONSHIP M19 | ČESKO – SEVERNÍ MAKEDONIE 28:22 (13:11)

Sestava a branky Severní Makedonie: Brestovac, M. Stojanovski 4, Subashevski, Mihajlovikj 1, Ristevski 1, Nikoloski, Belistojanovski, Galevski, Shuleski 2, Uzunchev, Dimkovski, Petkovski 1, Karasmanakis, Dimevski 8, A. Stojanovski, Kalajdjieski 12

Sestava a branky Česka: Dufek 0, Košťálek Vojtěch – Honc 2, Štěpán 1, Popela, Josef 8, Macur 2, Košťálek Václav, Flajsar 3, Matouš 5, Ogoun 1, Duda, Přerovský, Erebai, Bláha

Rozhodčí: Alexei Covalciuc – Igor Covalciuc (oba MDA)
Sedmimetrové hody: 7/8 – 2/3
Diváci: 50

Do posledního duelu český tým nevstoupil vůbec dobře, první tři branky totiž nastřílel soupeř. Ten sice následně třikrát v řadě inkasoval, ale poté se mu podařilo předvést další parádní sérii čtyř úspěšných tref po sobě a dostal se do dobrého náskoku. S touto ztrátou se českým hráčům nedařilo dlouho nic dělat, pak stáhli rozdíl na jedinou branku,, jenže opět nezastavili soupeřův nápor a třikrát v řadě inkasovali.

Do poločasové pauzy však vstupovali nakonec pouze s dvougólovým mankem, což jim dávalo naději do druhého dějství. A opravdu, druhá část se českým házenkářům ze začátku dařila. Hned třikrát skóre dotáhli na remízový stav. Makedoncům se nicméně opět podařilo zaznamenat úspěšné více trefové série a poslední pětiminutovku si už bez problémů pohlídali. „Každý z nás na hřišti nechal všechno, ale bohužel nás potopila naše koncovka a některé nedůraznosti v obraně. Desáté místo na mistrovství světa ale bereme,“ zhodnotil duel reprezentant Mikuláš Macur.

Český tým tak obsadil konečné desáté místo. Na turnaji se mu povedlo porazit v úvodní skupině Island a Japonsko, prohrál pouze s Egyptem a postoupil do hlavní fáze. V ní podlehl Španělsku, což ho odsoudilo k bojům o umístění, na závěr skupiny v hlavní fázi porazil Brazílii. Ve bojích o umístění pak zvládl porazit Saudskou Arábii a nakonec podlehl Severní Makedonii.

Foto + foto TOP: Croatia 2023 / Kolektiff images