Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Opět spolu! Dorostenky na druhé akci sezony zamíří do Chorvatska

20/02/2024 | mládež, reprezentace
Nejprve potrénují v Brně, pak vyrazí na jih. Dorostenky se sejdou v úterý 27. února v moravské metropoli, kde zahájí přípravu na dvojutkání s Chorvatskem. Na jih Evropy zamíří 1. března, o den později se od 16:00 střetnou s domácím výběrem, v neděli 3. března od 13:00 dojde k odvetě. Koho trenérka Petra Vítková povolala?
Opět spolu! Dorostenky na druhé akci sezony zamíří do Chorvatska

Foto TOP: Facebook NEKA

Zpátky do práce. Dorostenky pokračují v přípravě na světový šampionát, který letos v srpnu hostí Čína. Po dvojutkání s Maďarskem se poměří s dalším evropským soupeřem, a to Chorvatskem. „Na reprezentační sraz se moc těšíme. Je to po dlouhé době společná akce a čeká nás mezinárodní dvojzápas," říká trenérka dorostenek Petra Vítková.

Kemp mladým házenkářkám startuje 27. února v Brně, poté se svěřenkyně Petry Vítkové přemístí do Chorvatska, kde se dvakrát v Ivanić Gradu střetnou s tamním národním výběrem.

Úvodní duel je naplánován na sobotu 2. března od 16:00, odveta pak na neděli 3. března od 13:00. Jedeme na pozvání na dvě utkání do Chorvatska, které prohrálo na ME 2023 s Německem utkání o bronzové medaile. Takže to bude top level. Čeká nás velmi bouřlivé prostředí, kterým jsou balkánské země typické," poukazuje koučka reprezentantek.

Chorvatky poctivě pracují v obraně a jsou trpělivé ve své hře v útoku do vyložených šancí. My se chceme herně opět o krůček posunout dál v naší útočné hře a chceme navázat na naši aktivní obranu, zapracovat na úspěšném zakončení rychlého útoku," dodává Vítková.

Nominace na přípravný kemp v Brně a dvojutkání s Chorvatskem:

Brankářky: Adéla Chvátalová (DHC Plzeň), Nela Štrublová (DHK Zora Olomouc), Monika Masaříková (DHK Zora Olomouc)
Levá křídla: Claudia Rampová (Lázně Kynžvart), Eliška Baroňová (DHC Slavia Praha)
Levé spojky: Melisa Holeňáková (DHC Slavia Praha), Tereza Pospíšilová (HC Zlín), Viktorie Vrbková (Kobylisy), Anna Chaloupková (DHK Baník Most)
Střední spojky: Tereza Filípková (HC Zlín), Anna Kocová (TJ Sokol Písek), Nafissatou Mbaye (TJ Sokol Poruba)
Pravé spojky: Markéta Polanková (DHC Plzeň), Natálie Baborovská (TJ Háje), Regína Matějková (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Tereza Pazderová (Házená Mělník), Zuzana Malcová (TJ Sokol Písek)
Pivot: Viktorie Pejšová (DHC Slavia Praha), Eliška Škárková (TJ Sokol Poruba)