Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Musíme se poučit ze začátků, ví trenérka Vítková. Jak hodnotí dvojzápas s Rakouskem a kemp?

05/04/2023 | reprezentace, mládež
Zatímco v první utkání s Rakouskem dokázaly otočit, odveta už ani po stíhací jízdě druhé vítězství nepřinesla. Dorostenky v úvodním duelu zvítězily nad jižním soupeřem poměrem 29:22, ve druhém utkání po nepovedeném poločase nakonec těsně prohrály 26:27. Z přípravného kempu, během kterého odehrály tři zápasy ve třech dnech, se tak vrací s bilancí dvou výher a jedné porážky. „Tři po sobě hraná utkání nám simulovala vytížení na mistrovství Evropy," poukazuje trenérka dorostenek Petra Vítková.
Musíme se poučit ze začátků, ví trenérka Vítková. Jak hodnotí dvojzápas s Rakouskem a kemp?

Úvodní zápas dorostenky ovládly, Rakousko porazily rozdílem sedmi tref

Druhý zápas, druhá výhra. Českým dorostenkám zatím mezinárodní utkání v probíhající přípravě vycházejí. Výhra 29:22 se ale nerodila lehce. „Z přehnané motivace jsme vytvářely přesně ty chybky, o kterých jsme mluvily na poradě," poukazuje trenérka reprezentantek Petra Vítková na úvodní půli, kterou její svěřenkyně ovládly rozdílem jedné branky 14:13.

„V následující pasáži jsme zlepšily obranu a byly koncentrovanější. Vycházela nám opět spolupráce spojek a křídel," pochvaluje si koučka dorostenek a pokračuje. „Dobrá přechodová fáze dostávala rakouský tým pod tlak a nám se ho dařilo využívat," vyjmenovává.

Dorostenky navíc ve druhém poločase obdržely pouhých osm branek. „Výborně spolupracovala obrana s brankářkou, a to rozhodlo o výsledku utkání," zmiňuje Vítková k výhře 29:22

Přípravné utkání: Rakousko - Česko 22:29 (13:14)

Sestava Rakouska: Jobst, Baljak 4, Barnjak, Kostovski 1, Scheiderbauer 2, Neunteufel, Chroust 2, Paul 1, Plavotic, Csoka, Nenadic Antea, Arnold 2, Janko, Nenadic Analena, Preiss 1, Polamszky, Egbaimo 4, Maticevic 5

Sestava Česka: Malantuková, Chvátalová - Pazderová 6, Kocová 2, Klhůfková 3, Valoušková 1, Ešnerová 2, Holeňáková 1, Pejšová 2, Baroňová 3, Vrbková, Růžková, Polanková 5, Pospíšilová 1, Filípková 3

Podruhé už to nevyšlo. Češky prohrály o gól

Jako den a noc. Dorostenky v odvetě ve druhém poločase zahájily stíhací jízdu, ta ale na vítězství nestačila. „Bohužel jsme neuspěly. Začátek úvodního poločasu byl z naší strany extrémně nepovedený. Nebyly jsme absolutně produktivní v útočné fázi. V defenzivě se nám nedařilo včas přistupovat ke spojkám, když bylo potřeba," hledá chyby trenérka Petra Vítková.

Druhá část prvního poločasu už podle ní byla lepší. „Herně jsme se zvedly a stáhly hrozivý náskok soupeře na čtyři branky," poukazuje na zlepšení. „Do druhého poločasu jsme si nastavily cíle, které se nám dařilo plnit. Soupeře jsme stáhly až do remízového stavu," zmiňuje česká koučka.

Pak ale přišel závěr, který nevyšel podle představ české reprezentace. „Měly jsme spoustu nevynucených chyb a několik neproměněných vyložených brankových příležitostí," mrzí Vítkovou.

„Musíme se z těch začátků poučit a lépe si nachystat úvodní část zápasů, aby se nám podobné výpadky neopakovaly. Jinak jsem s kempem spokojená Něco jsme si z tréninkového úsilí na hřiště přenesly, na ostatních věcech musíme ještě zapracovat. Tři po sobě hraná utkání nám simulovala vytížení na mistrovství Evropy," uzavírá Vítková hodnocení přípravy a směřuje na blížící se akci.

Přípravné utkání: Rakousko - Česko 27:26 (16:12)

Sestava Rakouska: Jobst, Baljak 3, Barnjak 2, Arnold, Kostovski 1, Scheiderbauer 1, Neunteufel 3, Chroust 2, Paul, Plavotic, Csoka 7, Nenadic Antea, Janko, Nenadic Analena, Preiss 1, Egbaimo 3, Maticevic 4

Sestava Česka: Malantuková, Chvátalová - Pazderová 5, Kocová 2, Klhůfková, Valoušková, Ešnerová, Holeňáková 1, Pejšová 1, Baroňová 6, Vrbková, Růžková, Polanková 5, Pospíšilová, Filípková 6