Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

První příprava sezony: Dorostenky se dvakrát utkají s Maďarskem

05/10/2023 | reprezentace, mládež
První sraz nové sezony čeká dorostenky v průběhu druhého říjnového týdne. Svěřenkyně Petry Vítkové se sejdou v Hluku, kde od 9. října zahájí tréninkový kemp. Jeho vyvrcholením pak bude dvojzápas s Maďarskem, a to v pátek 13. října od 16:30 a v sobotu od 11:30 v NEKA v Balatonboglár.
První příprava sezony: Dorostenky se dvakrát utkají s Maďarskem

Dorostenky se sjedou na soustředění, konkrétně od pondělí 9. října do soboty 14. října. „Čeká nás první a poslední sraz do konce kalendářního roku, takže se moc těšíme,“ sděluje hlavní trenérka dorostenek Petra Vítková.

V rámci kempu v Hluku je čeká ve středu 11. října výjezd na kvalifikační utkání žen o EURO 2024 do Zlína, ke konci týdne pak dvě přátelská utkání. „Svými výkony na ME jsme si řekly o pozvánku na vzájemné poměření sil s Maďarkami, Srbkami i Chorvatkami, takže s tymy z první osmičky. První nás prověří právě Maďarsko, sraz máme v Hluku, kde jsme našli v létě příjemný azyl pro kemp, a tak se tam vracíme,“ líčí Vítková.

„Cílem srazu bude herní příprava na dvě utkaní v Maďarsku. Potřebujeme hráčky naučit rychle přepnout z klubových stereotypu na mezinárodni úroveň. Čeká nás velmi těžká prověrka v podobě tvrdé a agresivní obrany soupeře, stejně tak kvalita v situacích 1-1 a rychlost přechodu do útoku,“ zmiňuje plán přípravy trenérka.

Tým se ale potýká i s omluvenkami. „Jsou z důvodu školních povinností, ale i vážná a chronická zranění a jejich nedoléčení. Na druhou stranu jsem rada, ze se po dlouhodobých zraněních některé hráčky vrací,“ uzavírá.

Nominace na kemp dorostenek v Hluku:

Brankářky: Nikol Fadrná (Ivančice), Adéla Chvátalová (DHC Plzeň), Monika Masaříková (DHK Zora Olomouc)
Levá křídla: Claudia Rampová (Lázně Kynžvart), Eliška Baroňová (DHC Slavia Praha), Johanka Klhůfková (HC Zlín)
Levé spojky: Melisa Holeňáková (DHC Slavia Praha), Tereza Pospíšilová (HC Zlín), Viktorie Vrbková (Kobylisy)
Střední spojky: Tereza Filípková (HC Zlín), Anna Kocová (TJ Sokol Písek), Bára Fuksová (HC Zlín)
Pravé spojky: Magdaléna Růžková (DHC Plzeň), Markéta Polanková (DHC Plzeň), Natálie Baborovská (TJ Háje)
Pravá křídla: Tereza Pazderová (Házená Mělník), Zuzana Malcová (TJ Sokol Písek)
Pivot: Viktorie Pejšová (DHC Slavia Praha)