Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Debut na EURU? Velká zkušenost sledovat hru. I pár minut mi může pomoci, říká Lukáš Mořkovský

17/01/2024 | reprezentace
Druhé EURO, znovu v roli náhradníka. Lukáš Mořkovský musel opět kousat zařazení mimo zápasovou soupisku. Jeho velká chvíle ale přišla ve třetím duelu národního týmu proti Řecku, tehdy se totiž poprvé dostal do sestavy a ve svém debutovém zápase na EURU 2024 zapsal necelých pět minut a jeden gól.
Debut na EURU? Velká zkušenost sledovat hru. I pár minut mi může pomoci, říká Lukáš Mořkovský

Házenkář polského Górniku Zabrze to měl těžké. Ačkoliv s týmem odcestoval na EURO, dlouho si nezahrál. Společně s Martinem Galiou v prvním a brankářem Janem Hrdličkou ve druhém duelu musel utkání sledovat z tribuny. Nevešel se totiž na šestnáctičlennou zápasovou soupisku.

Situace se zlomila proti Řecku. Leckdo by si řekl, že v zápase už o nic nešlo, toto tvrzení ale nebylo pravdivé, jelikož se bojovalo o nasazení při losu kvalifikace o MS 2025. Navíc se stále hrálo před kvantem českých fanoušků, kteří lačnili po výhře. „Před zápasem jsme si řekli, že ho chceme jednoznačně vyhrát a ovládnout ho. To se nám po dvou prohrách podařilo. Jsme rádi, že jsme napravili reputaci a i fanouškům ukázali, že tu házenou hrát umíme,“ řekl po zápase Mořkovský.

Ten dostal šanci i kvůli nemoci jiné střední spojky Tomáše Babáka. „Byl jsem za tu šanci hrozně rád. Jsem rád, že jsem nastoupil do zápasu a nějak pomohl týmu. Rozhodně jsem si to užil. Druhé EURO, konečně jsem si taky zahrál,“ neskrýval radost český házenkář, který si zahrál téměř pět minut, a dokonce se i jednou trefil.

Ačkoliv si nezahrál s výraznějším časovým vytížením, přesto si zkušeností vážil. „Určitě mi i těch pár minut může pomoct. Stačilo už to, že jsem tady mohl sedět za lavičkou a dívat se, jak kluci hrají. I to pro mě byla velká zkušenost. A ještě větší plus je, že jsem se tam nakonec taky dostal. Je to super, když můžu vidět takové hráče na palubovce.“

A jak si užíval velkou fanouškovskou podporu? „Byla úžasná, proti Dánsku a Portugalsku tu snad byl plný dům Čechů. Hnali nás za vítězstvím, ty jsme ale bohužel nepřidali. Každopádně nás publikum hnalo k lepšímu výsledku a lepší herní činnosti,“ uzavřel mladý reprezentant.

FOTO: Hana Vrbková (Česká házená)