Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Těsná vítězství 19. kola: Maloměřice porazily Frýdek-Místek a Hranice Kopřivnici o branku

20/02/2021
Maloměřičtí házenkáři oslavili třetí výhru v letošním ročníku soutěže, rozdílem branky doma přehráli tým Frýdku-Místku. Na body nedosáhli ani Kopřivničtí, ti v souboji o 8. místo zaručující účast v play-off podlehli tabulkovému soupeři Hranicím také o gól. Jediným týmem, který si v sobotu odvezl body od soupeře domů, jsou Lovosice. Ty vyhrály v Jičíně 28:25.
Těsná vítězství 19. kola: Maloměřice porazily Frýdek-Místek a Hranice Kopřivnici o branku

 

STRABAG Rail Extraliga - 19. kolo

SHC Maloměřice Brno - Pepino SKP Frýdek-Místek 26:25 (15:13) - statistiky

Do úvodu utkání nastoupila obě mužstva se zajištěnou obranou 0/6. Hosté však při překonávání té domácí byli úspěšnější, a to i přes několik výborných zákroků domácího brankáře Pavla Zaplatílka, který, pro mnohé, překvapivě nahradil doposud spolehlivě chytajícího Michala Mazače. V 8. minutě utkání byl tak stav 2:4 ve prospěch hostujících hráčů z Frýdku. V následujících fázích utkání se zlepšila i útočná hra domácího mužstva a ve 13. minutě utkání byl stav vyrovnaný 5:5. Hosté ovšem nesložili zbraně a i přes další velmi dobré zákroky maloměřického brankáře Zaplatílka navýšili svůj náskok až na dvě branky (20. minuta 7:9). Maloměřice se s tímto průběhem zápasu nehodlaly smířit a zvýšenou aktivitou v útoku hru vyrovnaly a ve 24. minutě šly do vedení, které postupně navýšily na rozdíl dvou branek a první poločas zápasu skončil 15:13 ve prospěch Majlontu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším důrazem než hosté a zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. Hosté v této fázi hry zlepšili svoji obranu, což vedlo k technickým chybám maloměřických hráčů a vyrovnání skóre na 20:20 ve 46. minutě utkání. Následovala pak pasáž tzv. „gól za gól“, což s přibližujícím se koncem zápasu vnášelo nervozitu do hry obou mužstev. V této fázi utkání se s nervozitou vypořádalo lépe mužstvo Maloměřic, odskočilo soupeři na rozdíl dvou branek a v infarktovém závěru zápasu již tento náskok nepustilo. Zápas domácí dovedli do vítězného konce rozdílem jedné branky 26:25 a Maloměřičtí tak získali třetí vítězství v soutěži.

Daniel Valo uznal zklamání. „Hodnocení určitě není radostné. My jsme tady chtěli vyhrát, ale bohužel jsme selhali jak v obraně, tak v útoku a nezůstává nám nic jiného, než pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Dnešní zápas rozhodlo „srdíčko“. Domácí více chtěli, více bojovali. Kdežto my, i když jsme čekali těžký zápas, jsme to v hlavách nezvládli,“ mrzelo trenéra Vala. Jeho tým se nadále potýká s oslabením, i přesto byl na zapáse dobře připraven. „Přes zdravotní problémy jsme sestavu dávali dohromady prakticky celý týden, tak jsme se na zápas připravovali poctivě a byli jsme připraveni prakticky na všechno, co jsme dnes od domácích viděli. Ale nedokázali jsme to ubránit a domácí zaslouženě vyhráli,“ dodal ještě frýdecko-místecký trenér.

Podle spokojeného trenéra domácích Víta Musila rozhodla v koncovce utkání lepší defenziva domácího výběru. „Jsem rád, že se nám ten zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Byly tam pasáže, kdy bylo cítit, že jsme ztratili jistotu, nezakončovali jsme dobře, hráli jsme do pasivity… Ale na druhou stranu jsme to dokázali zlomit v závěru pečlivou obranou, kdy těch chyb bylo méně a držel nás výborně Karel v bráně, což nakonec rozhodovalo o výsledku,“ zhodnotil Musil.

 

 

TJ Cement Hranice – KH ISMM Kopřivnice 29:28 (17:13) - statistiky

V sobotu ráno se v hranické hale hrálo utkání o hodně. Soupeř Hranic byl z nedaleké Kopřivnice, která se nacházela před zápasem na osmé příčce v tabulce o pouhý bod před domácími. Hráči Hranic zažili po dlouhé době perfektní vstup do utkání, kterým si zařídili hned čtyř brankové vedení už v 8. minutě utkání. Zásluhu na tom má určitě dobře šlapající obrana a následné rychlé protiútoky domácích. Soupeř z Kopřivnice měl ze začátku utkání problém v postupném útoku, což bylo hlavním faktorem jeho ztráty na domácí. Ovšem Kopřivnice začala postupně kousat a dosáhla tím častého vylučování domácích, čehož využil Jan Gřes z proměněné sedmičky v 18. minutě. To už Kopřivnice na Hranice ztrácela pouhý gól. Pro štěstí domácích se jim podařilo do konce poločasu zkoncentrovat a dokonce navýšit své vedení. Po první půli svítilo na časomíře nadějné skóre pro domácí a Kopřivnice musela v druhém poločase dohánět čtyř brankové manko. Hostující tým nenechal ze začátku druhého poločasu nic náhodě a začal pomalu dotahovat. Špatná koncovka ve střelbě stála domácí jejich náskok a bylo srovnáno. Byla k vidění rychlá a tvrdá hra a na všech hráčích bylo vidět, že ví moc dobře, o co se dnes hraje. Do konce utkání zbývala poslední patnáctiminutovka a schylovalo se k dramatickému závěru. Ve vedení se střídaly oba týmy, avšak na konci byly Hranice šťastnější a nakonec střelily o gól navíc. Dva důležité body zůstávají v Hranicích, díky čemuž Hranice poskočily na osmou příčku tabulky, poslední, zajišťující účast v play-off. Kopřivnice tak musí v dalších bojích získat více bodů než Hranice, aby v další fázi soutěže mohla bojovat mezi nejlepšími.

„Nechtěl jsem na hráče před zápasem vytvářet tlak, ale řekl jsem jim, že tohle je zápas o bytí a nebytí. Veledůležité vítězství nás posouvá do hry o play-off. Bylo to poprvé, co jsem před utkáním tlačil na pilu a kladl hráčům na srdce, aby opravdu od prvního hvizdu hráli o svůj život,“ přiznal trenér domácích Jaroslav Hudeček po zápase, jaká byla atmosféra v kabině.

Viděl chyby a slabiny ve hře svého týmu. „Vlastní hloupostí a nevyrovnaností výkonu jsme soupeři dovolili srovnat. Měli jsme špatný vstup do druhé půle. Byla tam nervozita, která se přenášela na lavičku i na hřiště. Jiskřilo to tam i mezi hráči, možná až moc. Ale bylo to správné derby,“ líčil zkušený trenér a vzrušeně dodal: „Ten závěr, to byla katastrofa. Hráči byli ve stresu a nekoncentrovaní. Naštěstí to soupeř pokazil taky. Taky měl neskutečné množství technických chyb a v podstatě nám výhru daroval. Štěstí se k nám nakonec vrátilo. V první půlce jsme udělali tři technické chyby, ve druhé devět. Musím si rozebrat, co se stalo. Taky nás srážely neproměněné šance, zaskočila nás ve druhém poločase taky osobní obrana.”

Kopřivnice odjela z Hranic velmi zklamaná. "Začátek zápasu nám moc nevyšel, trochu jsme se trápili. Je na nás v poslední době taková deka, kterou bohužel ze sebe neumíme shodit, i když moc chceme. Půl minuty před koncem domácí špatně vystřídali a měli na hřišti o jednoho hráče navíc, čehož jsme si všimli a hned jsme to reklamovali. Dostali jsme míč, mohli jsme ještě vyrovnat, ale bohužel nám to teď prostě nejde. Budeme mít nyní náročný program, musíme se ale dát hlavně psychicky dohromady a v Brně vyhrát," řekl k zápasu nejlepší střelec Kopřivnice v zápase Jan Gřes, autor devíti branek.

 

HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice 25:28 (15:13) - statistiky

Na jičínské palubovce se v sobotní podvečer potkali dva tabulkoví sousedi – Jičín a Lovosice. V prvním poločase byla k vidění pohledná házená, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení. V závěru první půle se domácímu Jičínu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Vedení si Jičínští drželi i ve druhém poločase, ale závěr utkání jim vůbec nevyšel. Lovosice v závěrečných minutách vývoj utkání otočily a vyhrály rozdílem tří branek. Lovce držela celou dobu utkání jejich dlouholetá opora Jiří Motl, který nastřílel celkem dvanáct branek.

„Dnes je to pro mě rozhodně velké zklamání, zejména z toho důvodu, že jsme téměř celý zápas vedli. Samozřejmě, měli jsme možnosti ten zápas zlomit dříve na svou stranu a rozhodnout o výsledku, ale bohužel se tak nestalo. Koncovku utkání jsme vůbec nezvládli, pasáž od 53. minuty jsme prohráli 5-0. Nedokázali jsme reagovat na soupeřovy góly. Opticky to byl vlastně úplně stejný zápas, jaký jsme sehráli v Lovosicích," kroutil hlavou po zápase trenér domácích Petr Mašát. "Prakticky jsme Lovosicím darovali body za vítězství, i když tomu šly naproti. Mrzí mě, že jsme obě dvě utkání nedokázali dovést k bodovému zisku, přestože v obou utkáních jsme měli dobré pasáže, kdy jsme byli důrazní v obraně a dařilo se nám prosadit v útoku. Bohužel, finální krok se nám nepovedl a já doufám, že budeme mít ještě možnost v této sezóně Lovosicím porážku vrátit,“ dodal jičínský trenér.

Soupeři radost z výhry neskrývali. „Já mám ohromnou radost z toho, že jsme vyhráli, protože jsme dokázali uspět na půdě soupeře, který je našim přímým konkurentem o čtvrtou příčku v tabulce. Zároveň mám radost, že jsme dokázali vůlí urvat zápas na naší stranu, ačkoliv jsme 2/3 utkání tahali za kratší konec,“ shrnul bezprostřední dojmy trenér Lovců Jan Landa.