Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Atraktivní pohárové předehrávky v Karviné a na Dukle, už ve středu

12/10/2021
Blíží se další evropský pohárový víkend, a tak si čeští účastníci předehrávají už v průběhu týdne svá ligová utkání. Už ve středu se tak fanoušci můžou těšit na atraktivní souboj týmů z čela tabulky mezi Karvinou a Novým Veselím a taky na podívanou na Dukle, kam míří mistrovská Plzeň.
Atraktivní pohárové předehrávky v Karviné a na Dukle, už ve středu

 

Extraliga mužů - 7. kolo

st 13. 10. 18:00 HCB KARVINÁ - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

st 13. 10. 19:00 HC DUKLA PRAHA - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

 

Karviná je jediným dosud neporaženým týmem Extraligy, loni trápící se Nové Veselí se ale veze na parádní vlně, zatím zaváhalo jen jedinkrát a naposledy si zapsalo o víkendu skalp silného Zubří. Tým z Vysočiny je tak možná trochu nečekaným černým koněm a už si vysloužil respekt soupeřů. „Veselí vypadá v nové sezóně hodně v pohodě. Drží dobrou vítěznou vlnu, porazili Talent Plzeň venku, teď i Zubří doma. Bude to pro nás před Pohárem s Turky nelehký zápas,“ říká trenér Karviné Michal Brůna.

Nové Veselí si vychutnává třízápasovou vítěznou šňůru. „„Ani jsme si nestihli pořádně užít radost z posledního domácího zápasu a už přichází další výzva. A tentokrát z kategorie nejtěžších v podobě dosud neporaženého lídra z Karviné. Karty jsou rozdány jasně. Karviná je jasný favorit. To ale neznamená, že náš tým pojede do Karviné s roztřesenými koleny a se strachem v očích,“ ubezpečuje trenér Nového veselí Peter Kostka. „Poslední zápasy jasně ukázaly, že se nám podařilo dosáhnout viditelného progresu nejen po taktické stránce, ale především v mentální odolnosti týmu. Hlavním poznávacím znamením Karviné je kombinace obrovského sebevědomí, individuální kvality více rozdílových hráčů a extrémního nasazení v osobních soubojích. Pro úspěch potřebujeme výkon na hranici aktuálních možností. Eliminovat silné stránky soupeře neustálým zdvojováním a maximální agresivitou. Nebát se hrát rychle a dostat se do takového tempa, které nám vyhovuje a je pro nás vlastní. Chceme v baště české házené ukázat nejen kvalitu, ale zejména svým výkonem potvrdit, že dosavadní výsledky nebyly náhodné,“ dodal veselský trenér.

 

 

Duklu čeká ve středu souboj s mistrem a zatímco Plzeň prohrála v odehraných šesti kolech jen jedenkrát, Dukla brala plný plný počet bodů jen ve dvou zápasech a v hlavách má ještě prohru z Lovosic. „Čeká nás další těžké utkání v jednom týdnu. Bohužel jsme v Lovosicích ani po zlepšeném výkonu na body nedosáhli, o to více budeme bojovat na domácím hřišti proti Plzni. Víme, kde máme rezervy, a chceme se zlepšovat zápas od zápasu,“ upozornil i přesto trenér Dukly Michal Tonar.

Plzeň vnímá jako klíčové předsezónní oslabení Dukly, přesto vidí u houževnatého soupeře silné stránky, na které si musí dát Západočeši pozor. „Očekávám bojovného, agresivního soupeře. Je to v podstatě jediné naše derby, oba týmy jsou propletené hráčsky i trenérsky. Bude to vyhecovaný, hektický zápas. Dukla má mladý tým, odešli jim dva stěžejní hráči Klíma a Patzel. Bude složité dva hráče takového kalibru nahradit, ale o to víc bude Dukla spoléhat na bojovnost. Pokud k tomu přistoupíme jako v úvodu utkání s Kopřivnicí, bude zaděláno na problém. Mají velmi kvalitního Petržalu v brance. Trenér Miki Tonar je z Plzně, naše hráče dobře zná, tým určitě dobře připraví,“ upozorňuje trenér talentu Petr Štochl.

Na propojenost bývalým trenérem upozorňuje i Daniel Režnický: „Na Dukle nás čeká těžký zápas. Navíc tam trénuje Miki Tonar, který nás dobře zná, ale i my se na ně dobře připravíme. A budeme doufat, že to zvládneme lépe než v minulé sezoně, kdy jsme tam prohráli. Dukla má plno nových kluků, i trenér je jiný, chvilku potrvá než si to sedne. Ale budou nebezpeční, aplikují obranu 1-5, kterou má jejich kouč rád. Dukla má svoji sílu, nebude to jednoduchý zápas. Pro mě je to pořád speciální zápas, i když už to není jako když jsem proti nim hrál poprvé.“

Další trojice extraligových duelů je na programu v sobotu, Zubří si svůj zápase s Frýdkem-Místkem dohrává ve středu 27. října.

 

Extraliga mužů - 7. kolo

so 16. 10. 10:30 KH ISMM KOPŘIVNICE - TJ CEMENT HRANICE

so 16. 10. 17:00 SKKP HANDBALL BRNO - LOVCI LOVOSICE

so 16. 10. 18:00 HBC RONAL JIČÍN - SHC MALOMĚŘICE BRNO

st 27. 10. 0:00 HC ROBE ZUBŘÍ - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK