Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Covid odložil zápas v Novém Veselí, televizní přenos sledujte z Brna

28/10/2021
Covidová karanténa promluvila do programu 9. kola Extraligy mužů. Kvůli karanténě v týmu Frýdku-Místku je odloženo utkání, ke kterému měli frýdečtí nastoupit v pátek v Novém Veselí. Do televizního programu se tak na pátek 29. října přesunulo střetnutí Králova Pole s Kopřivnicí, to sledujte živě v 19.15 na ČT Sport.
Covid odložil zápas v Novém Veselí, televizní přenos sledujte z Brna

 

Extraliga mužů - 9. kolo

odloženo: TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

pá 29. 10. 19:15 SKKP HANDBALL BRNO - KH ISMM KOPŘIVNICE

živě na ČT Sport

so 30. 10. 16:30 HC DUKLA PRAHA - TJ CEMENT HRANICE

so 30. 10. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ - LOVCI LOVOSICE

so 30. 10. 18:00 HBC RONAL JIČÍN - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

so 30. 10. 18:00 HCB KARVINÁ - SHC MALOMĚŘICE BRNO

 

Kopřivnice má program hodně našlapaný. Hrála ve středu s Duklou, hned v pátek jede do Brna. „Na Brno budeme mít minimální čas na přípravu a regeneraci. Nepočítali jsme s pátečním termínem, ale vyšli jsme jednoznačně vstříc, aby se házená mohla odehrát v České televizi, za což jsme celou dobu bojovali. Brno je další ze silných soupeřů s profesionálním mančaftem, který má kompletně zdvojené posty a určitě bude tabulkou stoupat směrem vzhůru. Pro nás to bude složitý zápas, ale myslím si, že pokud do toho dáme srdíčko stejně jako ve středu, tak jsme schopni dovézt z Brna body, nebo lépe řečeno, chceme dovézt z Brna body, ale bude k tomu potřeba nejenom srdíčko,“ říká trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský a podle Jaromíra Petříka musí tým hlavně srovnat přípravu v hlavě: „Musíme podat maximálně koncentrovaný výkon v průběhu celého zápasu. Jdeme zápas od zápasu, na přípravu nemáme moc času, ale soupeře jsme už viděli několikrát v rozboru na videu. Do Brna jedeme s respektem k soupeři, máme však jasný cíl a to odvézt si dva body. Uděláme pro to maximum."

„Kopřivnice je naším sousedem v tabulce. Jedná se tak o zápas o 4 body a hlavně výhodnější pozici do zbytku ligy. V minulém zápase jsme dostali velkou facku a máme velkou motivaci ihned tento výkon odčinit a připsat si důležité vítězství. O to více se snažíme na zápas zodpovědně připravit. Doufáme, že nám opět pomůžou naší fanoušci,“ vyhlíží k zápasu trenér Brna Pavel HladíK a Martin Kocich zmiňuje, na co si tým musí dát pozor: „Kopřivnice je velmi nepříjemný soupeř s několika cizinci v kádru, kteří dobře doplnili kopřivnické odchovance. Tvoří tak dobrý tým, určitě si musíme dat pozor na hru 1x1, v které jsou velmi silní. Dále také na rychlý přechod, jak už po ubráněni útoku soupeře, tak i po vstřelené brance. Neradi bychom také rozchytali kvalitní dvojici brankářů. Od utkání očekávám bitvu o každý balon po celých 60 minut utkání. Chceme odčinit výkon, který jsme předvedli v Plzni a určitě udržet domácí tvrz, která ještě nebyla dobyta!“

Dukla se středečním výkonem ani výsledky spokojená nebyla, na domácí palubovce tedy bude mít co napravovat a proti Hranicím by si neměla dovolit zaváhání. „Je před námi utkání na domácí palubovce, ve kterém bychom měli být favoritem. Velké rezervy v obranné hře nám ale bohužel tuto roli ztěžují. Je otázkou, zda nám jeden trénink pomůže znovu se zvednout k výkonům v Evropském poháru. Čekám více disciplíny od celého týmu,“ shrnul předzápasové dojmy trenér Dukly Michal Tonar.

Atraktivní podívaná se chystá v Zubří. V sobotu odehrají Valaši zápas proti lovosickým Lovcům a v souboji aktuálně třetího a pátého týmu tabulky, které děli jen dva body, se určitě bude na co dívat. „Pro mě jsou Lovosice velkým překvapením, prohrály jen dvakrát. Mají vysokou úspěšnost v útočné fázi. Čekáme atraktivní zápas, chceme využít domácího prostředí, i když je favorit na druhé straně. Mají hodně možností, zdvojené pozice, ale rádi bychom potvrdili domácí neporazitelnost. Jdeme určitě zápas vyhrát,” říká odhodlaně trenér Zubřanů Peter Dávid a spojka Bohdan Mizera doplnil: „Je to velmi nepříjemný soupeř. Lovci mají kvalitní rychlý a postupný útok. To ukazuje i to, že mají druhý největší počet vstřelených branek v lize. Proto musíme zlepšit obranu a celkový herní projev oproti poslednímu zápasu. Favorita je těžké určit, ale papírově jsou možná lehký favorit Lovosice. My ale máme výhodu domácího prostředí, proto věřím, že s dobrým nasazením v zápase zvítězíme.”

 

 

Zdravý respekt k soupeři vládne i na druhé straně. „Zubří má mladý, ale hodně talentovaný tým, který je vhodně doplněný o několik zkušených hráčů. Ti jsou vybaveni velice kvalitní hrou jeden na jednoho a kvalitu prokazují i v dalších činnostech a vzájemné souhře. Tým je mixem hráčů dvou výjimečných generací, kteří byli od mládí zvyklí vždy jen vyhrávat a vítěznou mentalitu mají zakořeněnou v sobě. To vnímám pro soupeře jako výraznou přidanou hodnotu, ale zároveň to může být pro něj nevýhoda, pokud jej někdo dokáže dostat pod tlak. My se na Zubří důkladně připravíme a vyrazíme podat maximální výkon, který by nám mohl přinést bodový zisk,“ myslí si trenér Lovců Roman Jelínek.

Josef Jonáš vyhlíží hlavně zaplněnou ROBE Arenu: „V Zubří se hraje vždy špatně, hlavně když přijde domácí povzbudit plné hlediště. Pod novým trenérem mají zatím sezónu slušně rozehranou a právem se nacházejí v horních patrech tabulky. Prezentují se ofenzivní rychlou házenou podobně, jako to chceme my, očekávám tedy, že v zápase padne hodně branek. My zápas odehrajeme na sto procent a pokusíme se na palubovce soupeře bodovat.“

Jičínské házenkáře čeká o víkendu náročný úkol – přijede mistr z Plzně a aktuálně devátý tým tabulky uznává soupeřovu kvalitu. „Přijede jeden z nejlepších týmů u nás, aktuální mistr ČR, už to samo o sobě něco znamená. Ale v minulých sezónách jsme ukázali, že jsme schopni Plzeň porazit a s trochou štěstí a podporou našich fanoušků se to může povést t i tentokrát. Když se vyvarujeme jednoduchých chyb, které by soupeř snadno trestal, tak jsem si jistý, že jsme schopni favorita potrápit a třeba si i připsat nějaké body. Nejsme aktuálně v nejlepším rozpoložení a favorit utkání je jasný, ale doma předvedeme co možná nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit,“ říká k těžkému zápasu křídelník Jičína Jakub Kastner.

Plzeň se soustředí na vlastní výkon, pozici protivníka v tabulce neřeší a připravuje se naplno. „Důležitý je vždycky náš výkon, soustředíme se na sebe. Apeluju na kluky, abychom si udrželi vysoký standard z předchozích zápasů. Víme, že Jičín na tom není výsledkově dobře, ale o to víc bude chtít doma zabrat,“ řekl trenér Západočechů Petr Štochl a kanonýr Ondřej Šafránek jeho slova doplnil v podobném duchu: „Na každého soupeře jsme dobře připravení, spíš jde potom o náš přístup k zápasu. Od začátku sezony se cítím vcelku dobře i v tréninku, takže jsem rád, že minule proti Brnu se to projevilo i v zápase. Máme sedm výher v řadě, zdá se, že jsme se zvedli, ale pořád je Karviná dva body před námi. Tabulka už se pomalu začíná rozdělovat, my chceme být co nejvýš a to nám velí vyhrávat i venku.“

Zmíněný suverén v Karviné o víkendu přivítá Maloměřice a karty by měly být v tomto zápase rozdány jasně. „Karviná má jeden z nejlépe poskládaných kádrů naší Extraligy, spousta hráčů má reprezentační starty. Tým vede trenér, který sám má nepřeberné hráčské zkušenosti, řekl bych že nás čeká nejtěžší zápas letošní sezony. Ale i přes naši poměrně širokou marodku se pokusíme sehrát důstojnou úlohu i v tomto zápase a uděláme vše pro to, abychom byli dobře připraveni,“ slibuje trenér Maloměřic Jiří Řezník.

Na druhé straně si ale tým Baníku zaváhání nepřipouští. „Předpokládám ale, že to nebude jednoduchý zapas. Musíme si pohlídat Michala Dostalíka, který má dobrou střeleckou formu,“ jmenoval nejsilnější zbraně Majlontu Nicolas Noworyta, pivot HCB Karviná a závěrem dodal: „Určitě ale nebudeme chtít přerušit svou vítěznou sérii a nebereme nic jiného než výhru."