Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Extraliga je zpět. Na co se můžete těšit?

13/11/2020
Extraliga se vrací s nabídkou 10. kola. Na programu je atraktivní měření Lovosic se Zubřím, duel Brna s Jičínem nebo třeba Frýdku-Místku s Hranicemi. Kdo se nejlépe vypořádá s rychlým návratem na palubovky? A jak zamíchá tohle kolo tabulkou?
Extraliga je zpět. Na co se můžete těšit?

Sobota a neděle přinesou konečně po měsíci porci házené. Program oodstrtuje v Lovosicích, kam přijedou o body bojovat hráči Zubří. „Věřili jsme, že se vše nastartuje o tomto víkendu, a proto jsme okamžitě, jak nám bylo umožněno, absolvovali tréninkový minikemp. Ten byl zaměřený jak na kondici, tak na herní činnosti. Věřím, že jsme v tomto směru na víkendové utkání dobře připraveni. Obecně si myslím, že vzhledem k dlouhé zápasové absenci půjde více o házenkářský boj než o nějakou učesanou házenou. O to více, možná než kdykoliv jindy, bude třeba soupeři ukázat na hřišti i z lavičky bojovnost a sílu domácího prostředí od první minuty,“ vyhlíží k návratu k zápasům trenér Lovosic Jan Landa a k soupeři dodává: „Zubří má velice mladý tým, se kterým však Miky Tonar udělal velký kus práce a nebude se rozhodně jednat o lehkého soupeře. Extraliga je letos snad ještě vyrovnanější, než byla minulé sezóny, a proto nás jakákoli ztráta domácích bodů může v konečném součtu velice mrzet. Věřím v sílu našeho týmu a pokud dokážeme přetavit formu z tréninku i do zápasového prostředí věřím, že naši halu ubráníme a připíšeme si plný počet bodů.“

O tom, že se v Lovosicích mohou těšit na bojovné utkání svědčí i komentář zuberského Dušana Paláta: „Myslím, že všichni jsou na zápasy natěšení, takže alespoň budeme dravější!“

 

 

Jen o hodinu a půl později se rozběhne časomíra v sobotu v Brně, tam míří výběr Jičína. „Čeká nás utkání po dlouhé době bez zápasů i plnohodnotného tréninku. Proto čekám nesmírně motivovaný zápas. Oba týmy se budou těšit, že si konečně zahrají. Velmi důležitý proto bude aspekt brankářů a technických chyb. Jičín začal sezónu velmi dobře a jeho výsledky budí opravdu velký respekt. My, ale hrajeme doma a rozhodně chceme naplno bodovat. Věřím, že jsme ve vynucené pauze odvedli dobrou práci, a to se nám na palubovce vrátí. Velmi nás mrzí, že se hraje utkání bez diváků a věříme, že jim alespoň u TVCOMu uděláme radost,“ vzkazuje trenér SKKP Pavel Hladík. Sobotní program pak završí měření Nového Veselí s Kopřivnicí.

V neděli se pak začíná už v 10.30. Do Plzně míří tým Maloměřic. „Maloměřice jsou soupeř ze spodních pater tabulky. Nastudovali jsme si je, od středy jsme se připravovali konkrétně na ně. Ale v téhle fázi se musíme soustředit na svůj výkon. Abychom zahráli tak, čím se chceme prezentovat a v čem se chceme v sezoně nadále zlepšovat. Trošku nás přibrzdila ta pauza. Ale jsem přesvědčený, že když předvedeme náš dobrý, solidní výkon, jsme schopní zápas zvládnout. Budeme za sebou mít sedm tréninků za týden přípravy, zaměřili jsme se na házenkářské věci. V podstatě na to, abychom si zvykli na halu, na míč, na spolupráci, na individuální činnosti. Z tohoto pohledu samozřejmě týden přípravy nestačí, ale je to pro všechny stejné a musíme se s tím vypořádat,“ ví trenér Talentu Petr Štochl a jeho svěřenec Petr Vinkelhöfer už potvrzuje názor většiny hráčů v tom, že se všichni už ohromně těšili do haly: „Všichni jsme přivítali, že už zase můžeme společně trénovat v hale. Měli jsme sice individuální tréninkové plány, ale není příjemné pořád běhat venku a posilovat doma. Po herní pauze by bylo ideální, pokud bychom měli měsíc na trénování bez zápasů. To, že se hraje po týdenním trénování ostrý zápas, je zvláštní. Ale je to pro všechny stejné. Nemyslím si, že hraje roli, proti komu nastoupíme, Maloměřice trénují také týden. Oproti minulé sezoně jsem v jejich týmu zaznamenal nějaké příchody, ale my se musíme soustředit spíš na sebe.“

 

 

Víkendový házenkářský program pak uzavře v neděli v 17 hodin souboj Frýdku-Místku s Hranicemi. „Proti Hranicím to bude určitě těžké utkání, ale doufáme, že vítěznou vlnu protáhneme dále a vyhrajeme. Když všichni kluci, kteří budou na palubovce nebo na lavičce, pojedou na 100 % jako předtím, neviděl bych problém v tom, abychom navázali na naše předpřestávkové výkony,“ myslí si frýdecko-místecký Zbyněk Bureš.

Šesté utkání 10. kola je pak na programu až ve středu, před televizními obrazovkami se utkají týmy Karviné a Dukly Praha.

 

Program 10. kola STRABAG Rail Extraligy:

14. 11. 15:30 HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří

14. 11. 17:00 SKKP Handball Brno – HBC Ronal Jičín

14. 11. 17:00 TJ Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice

15. 11. 10:30 Talent Tým Plzeňského Kraje - SHC Maloměřice Brno

15. 11. 17:00 Pepino SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice

18. 11. 17:10 HCB Karviná - HC Dukla Praha