Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Desáté kolo Extraligy: Souboj druhého se třetím týmem tabulky i atraktivní duel v Lovosicích

11/11/2021
Hned dvě utkání týmů z absolutní špičky tabulky jsou na programu 10. kola Extraligy mužů. To začne už v pátek televizním soubojem mezi Hranicemi a Frýdkem-Místkem, sobotu ozdobí měření Lovců s Karvinou a neděli vyšperkuje duel v Plzni, kam míří aktuálně třetí tým tabulky Zubří.
Desáté kolo Extraligy: Souboj druhého se třetím týmem tabulky i atraktivní duel v Lovosicích

 

Extraliga mužů - 10. kolo

pá 12. 11. 19:10 TJ CEMENT HRANICE - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

přímý přenos na ČT Sport

so 13. 11. 11:30 SHC MALOMĚŘICE BRNO - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

so 13. 11. 16:30 HC DUKLA PRAHA - SKKP HANDBALL BRNO

so 13. 11. 17:00 LOVCI LOVOSICE - HCB KARVINÁ

ne 14. 11. 10:30 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE - HC ROBE ZUBŘÍ

ne 14. 11. 16:00 KH ISMM KOPŘIVNICE - HBC RONAL JIČÍN

 

Budou to tři dny nabité špičkovou extraligovou házenou. Už v pátek si v přímém přenosu od 19.10 můžou fanoušci házené užít na ČT Sport duel Hranic a Frýdku-Místku. Frýdku-Místku se situace už před reprezentačním srazem zkomplikovala nařízenou karanténou, která odložila jejich poslední extraligové utkání a současně narušila přípravu během reprezentační přestávky. „Testování před zápasem s Novým Veselím dopadlo špatně, čtyři hráči byli pozitivně testování a ti, kteří nejsou očkovaní, museli do karantény. Zůstalo nám tak torzo družstva. Navíc Tomáš Sklenák a Vít Pyško mají zdravotní problémy, takže netrénovali. S ostatními hráči jsme se snažili něco udělat, ale moc možností jsme neměli, protože deset hráčů nám vypadlo,“ konstatoval trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, který současně ví, že v souboji s průběžně posledním týmem Extraligy Hranicemi by jeho výběr zaváhat neměl: „Všichni si uvědomujeme, že tento zápas je pro nás nesmírně důležitý. Víme, že doposud získané tři body jsou hodně málo. Klíčový byl už zápas s Jičínem, který jsme zvládli. Následně jsme hráli se suverénní Karvinou. Zápasy s Hranicemi a Maloměřicemi budou klíčové.“

Hranice se musí oklepat z pohárového dramatu. V týdnu nastoupili v osmifinále Českého poháru proti druholigovému Liberci a nečekané drama dospělo do infarktového závěru, v němž Hranice vybojovaly jen těsné jednobrankové vítězství. „V prvé řadě bych vysekl poklonu domácímu mužstvu, které se namotivovalo a hrálo s nadšením. Naše okleštěné družstvo bylo zaskočeno, to ale neberu jako omluvu,“ hodnotil těsnou osmifinálovou výhru 28:27 z Liberce trenér Cementu Jaroslav Hudeček. „Zaznělo tam, že to byl nejlepší výkon Liberce. Jestli tohle hrají ve druhé lize, tak opravdu klobouk dolů. Tady ale musí být poznat rozdíl mezi extraligovým a druholigovým hráčem. Hlavně první poločas byl z naší strany doslova ostudný,“ nebral si Hudeček servítky. Teď by se tedy Hranice měly pořádně zkoncentrovat, už v pátek před kamerami je čeká reparát.

Do Maloměřic míří tým Nového Veselí a černý kůň soutěže z Vysočiny by rád navázal na dosavadní kvalitní výsledky. I když soupeře nepodceňuje. „Pokud byl ligový duel na půdě Hranic jedním z nejtěžších v sezóně, o zápase v Maloměřicích toto konstatování platí dvojnásob. Majlont už dávno není týmem, který zadarmo rozdává body. Disponuje obrovskou zkušeností, reprezentovanou hráči jako Dostalík, Hastík, Havlát či Mazač, kterou vhodně doplňují hráči v nejlepším házenkářském věku, jako jsou Hlípala, Koubek nebo Kučera. Navíc je naprosto zřejmé, že Majlont se může opřít o silnou kabinu, čehož důkazem je neustálá bojovnost celého týmu. Zápas co zápas, bez ohledu na gólový průběh utkání,“ řekl trenér Nového veselí Peter Kostka, kterého těší i pohárový postup přes Jičín: „Je dobré, že jsme po delším zápasovém výpadku odehráli náročný domácí pohárový duel s Jičínem. Vrátil nás na zem a zvedl varovný prst. A především nám jasně ukázal, že cesta úspěchu v případě mladých sportovních týmů, jako jsme my, vede přes totální herní disciplínu, brutální fyzické nasazení, potlačení vlastního „JÁ“ ve prospěch „MY“ a důsledného plnění všech taktických úkolů. Zní to jednoduše, až pateticky. Ale hlavně, tohle je náš zákon, díky kterému jsme získali každý jeden bod v aktuální sezóně a který vždy rozhodne, zda budeme úspěšní nebo ne.“

V sobotním odpoledni se střetne Dukla s Brnem. bezprostředně před víkendem Brňané oznámili odchod Nikoly Sekuliče do izraelského angažmá a po pěti odehraných sezónách v české soutěži tak míří za novou zkušeností. Zda bude jeho odchod pro Brno dramatickým oslabením se ukáže v následujících kolech.

Mladý dukelský tým se vrací do kolotoče po reprezentační přestávce a po pohárovém vítězství ve Šťáhlavách se znovu představí doma, právě proti ambicióznímu Brnu. Dva týdny vyplněné reprezentační přestávkou využil trenér Michal Tonar k tvrdé dřině. „Brno chce letos útočit na přední příčky a před sezónou opět doplnilo kádr. My se chceme zlepšovat zápas od zápasu. Měli jsme teď dva týdny na trénink, kde jsme se snažili o zlepšení spolupráce, a to jak v obraně, tak v útočné hře. Věříme, že v sobotu to dokážeme v utkání ukázat,“ řekl dukelský kouč a pivot Adam Zeman slova trenéra doplnil: „Nejdůležitější pro nás bude vycházet ze zajištěné obrany, kterou jsme výborně prezentovali v zápasech evropského poháru. Brno má dobrý tým, ale myslím si, že když se budeme schopni držet pravidel a pokynů, co si říkáme na tréninku, tak máme šanci připsat si důležité dva body.“

"Do Prahy jedeme s jednoznačným cílem a to vyhrát.  Celý týden se zodpovědně připravujeme a věříme, že pokud splníme taktické pokyny a přeneseme do zápasu to, co předvádíme na tréninku, můžeme si připsat dva důležité body a přiblížit se tak výrazně účasti v play-off," myslí si trenér Brna Pavel Hladík.

Lovosice – Karviná. To bude první ze šlágrů víkendového programu. Průběžně čtvrtý tým proti lídrovi tabulky, v hale, kde se hostujícím týmům těžko vyhrává. To slibuje dramatickou zápletku, i když Karviná si zaváhání nechce připustit ani v tomto případě. „V Lovosicích nás čeká další těžký zapas o důležité body. Víme, že Lovci dávají hodně branek, ale taky hodně dostávají. Připravíme se na jejich ofenzivní hru a pokusíme se prodloužit naši dosavadní neporazitelnost. Chceme získat dva body a upevnit si vedení v tabulce,“ hlásí reprezentační spojka v dresu Karviné Dominik Solák.

 

 

Odevzdanost by ale na straně Lovců šlo hledat jen těžko. „Z mého pohledu nás v sobotu čeká nejsilnější tým české Extraligy. Má ve svém kádru reprezentanty, kteří jsou již i v základu národního týmu. Hraje agresivní, rychlou házenou. My se budeme chtít prezentovat agresivní a rychlou hrou, k tomu přidat hodně důraznou obranu, která se nám zatím stále nedaří,“ říká trenér Lovců Martin Hríb. „Pro nás byl tento týden jiný díky dlouhé cestě na pohárové střetnutí do Vsetína. Tomuto zápasu jsme museli přizpůsobit část přípravy tento týden, ale už od středy se plně soustředíme na sobotní utkání. Stejně jako nás ale pohárový zápas čekal i Karvinou, sice ne s tak náročným cestováním, ale s náročnějším soupeřem. K bodům proti Karviné bude potřeba doslova nadstandardní výkon z naší strany. Určitě jdeme do zápasu s cílem, aby body zůstaly doma,“ přislíbil Hríb.

V neděli pak naváže souboj druhého a třetího týmu průběžné tabulky. Plzeň se Zubřím si vyzkouší navíc v extraligové generálce, jak to může vypadat jen o pár dnů později v souboji Poháru EHF. Teď se ale hraje o extraligové body a Zubří doufá, že k dispozici už budou zraněné opory Jurka, Mořkovský a Mika, které týmu chyběly v pohárovém duelu s Karvinou. „Jedeme na zápas k mistrovi ligy, favorit je daný. My teď bojujeme sami se sebou. Konečně po delší odmlce ale můžeme zahrát v kompletnějším složení. Doma mají Západočeši velkou moc, jsme si toho vědomi. Hráli vždy vítězně, až na kiks v prvním kole. Také hrajeme opět v neobvyklý čas. Vytěžíme ze zápasu maximum. Rádi bychom se pokusili o překvapení. Když se to podařilo Veselí, proč by nemohlo nám,” krčí rameny zuberský kouč Peter Dávid. Jeho svěřenci jedou na západ Čech odhodlaní: "Nic nevzdáváme. Pevně věříme, že naší bojovností a koncentrací jak v obraně tak v útoku se nám podaří dotáhnout zápas do vítězného konce a z Plzně si přivezeme dva body,” řekl David Mazurek.

„Zápasem se Zubřím naskočíme do takového play-off módu, až do konce roku budeme hrát dva zápasy týdně. Čeká nás silný soupeř, což Zubří ukazuje od začátku sezony. My k němu máme respekt, nicméně jdeme ten zápas vyhrát. Soupeř má hodně mladých kluků, kteří se v minulé sezoně obehráli, z Francie se vrátil zkušený Mika a když k tomu připočteme kvalitní dvojici gólmanů – mladý Mizera a zkušený Malina – nečeká nás snadný úkol. My máme navíc nějaké zraněné, asi nenastoupíme kompletní. Ale jak už jsem říkal, jsme doma, věřím, že přijde hodně lidí a my je chceme potěšit vítězstvím,“ komentoval vyhlídky k zápasu trenér Plzně Petr Štochl a ještě odhodlaněji zní slova plzeňského pivota Daniela Režnického: „Chceme si u soupeře, s nímž pak hrajeme i v evropském poháru, sjednat respekt. Hned v prvním utkání jim dát najevo, že to s námi nebudou mít jednoduché ani v poháru. Že jsme to my, kdo chceme postoupit. Zubří má v týmu řadu mladých kluků, minulá sezona jim pomohla, hráli každý zápas skoro šedesát minut, nabrali zkušenosti. My se musíme se soustředit na sebe, podat stoprocentní výkon. Věřím, že to bude stačit.“

Poslední souboj 10. kola odehrají týmy Kopřivnice a Jičína. V tabulce dělí oba týmy jen jedna příčka, ale hned čtyři body a v lepším postavení nastoupí do zápasu průběžně sedmá Kopřivnice, kterou do zápasu povede nový trenér Aleš Chrastina. Střídá Lubomíra Veřmiřovského. „Zápasy v Kopřivnici bývají vždy obtížné, protože je to tým, který má vysoké ambice. Ve většině případů měla naše vzájemná střetnutí vyrovnaný průběh a předpokládám, že tomu bude stejně i v neděli. Jsem zvědavý, jak hráči Kopřivnice budou reagovat na změnu v realizačním týmu a jaký výkon předvedou pod vedením nového trenéra. My jedeme do Kopřivnice s jasným cílem, a to vyhrát,“ řekl brankář Jičína Filip Veverka.

"S Jičínem nás čeká velmi těžký zápas plný osobních soubojů, ve kterém budou o výsledku rozhodovat maličkosti. Jičínu se v letošní sezóně tolik nedaří, ale po dobrém výkonu ve Veselí v poháru nás nebude čekat nic jednoduchého. Opírá se o hru zkušených hráčů. My chceme navázat na vítězství v Českém poháru a dostat se na vítěznou vlnu. Věřím, že se vyvarujeme technických chyb z minulého zápasu a dotáhneme zápas do vítězného konce," vyhlíží k víkendu kopřivnický Jan Polcar.