Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Páteční utkání Kopřivnice - FM odvoláno, čtrnácté extraligové kolo slibuje nabitou sobotu

09/12/2021
Pokud do programu Extraligy opět hlasitěji nepromluví karanténní opatření, slibuje nejvyšší soutěž mužů na víkend pořádně nabitý rozpis. Už v pátek sledujte na HbbTV České televize přímý přenos souboje Frýdku-Místku s Kopřivnicí a v sobotu se pak odehrají další čtyři atraktivní souboje. Na odklad totiž přece jen došlo, Brno setrvává v karanténě a zápas s Karvinou tak bude odložen. Ale co třeba měření Zubří s Jičínem nebo Nového Veselí s Duklou Praha? AKTUALIZUJEME! Páteční utkání mezi Kopřivnicí a Frýdkem-Místkem je odloženo kvůli karanténním opatřením v týmu Kopřivnice. HbbTV přenos z tohoto utkání je pak rovněž zrušen. Děkujeme za pochopení.
Páteční utkání Kopřivnice - FM odvoláno, čtrnácté extraligové kolo slibuje nabitou sobotu

 

Extraliga mužů - 14. kolo

pá 10. 12. 19:15 PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK - KH ISMM KOPŘIVNICE

so 11. 12. 11:30 SHC MALOMĚŘICE BRNO - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

so 11. 12. 14:00 TJ CEMENT HRANICE - LOVCI LOVOSICE

so 11. 12. 17:00 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - HC DUKLA PRAHA

so 11. 12. 17:00 SKKP HANDBALL BRNO - HCB KARVINÁ - odloženo

so 11. 12. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ - HBC RONAL JIČÍN

 

Dvě utkání si museli házenkáři Frýdku-Místku odložit, naposledy se na palubovce předvedli 24. listopadu. Teď je čeká regionální derby s Kopřivnicí, která do televizního zápasu (živě 10. prosince v 19.15 na HbbTV ČT Sport) půjde v roli papírového favorita. „Frýdečtí letos nezažívají sezónu, ve kterou asi doufali. Zranění několika klíčových hráčů, společně se špatnou formou jim stačí na pouze průběžné 10. místo Extraligy. Naopak zas nás drze řeknu, že jsme ve formě. U hráčů i ve vedení panuje pohoda a odhodlání. Nesmíme ale Frýdek-Místek podcenit, jestliže se chtějí ještě porvat o play-off, musí nás v derby porazit. Já ale věřím, že zápas skončí šťastněji pro nás a uděláme fanouškům, ať už ve Frýdku nebo u televizních obrazovek, skvělý vstup do víkendu,“ říká kopřivnický Jakub Ježek.

Sobotní program se rozehraje dopoledne v Maloměřicích. Souboj druhého s dvanáctým slibuje jasně rozdané karty, zaváhání Plzně na palubovce Majlontu by bylo překvapením.

Výhru by si měli zapsat i Lovci v Hranicích. Také hraničtí házenkáři mají za sebou dva covidové odklady, které je přibrzdily, už ale naskakují zpět do hry. tabulkové postavení týmů však hovoří jasně, i když Lovci mají zápasy k dobru. „Do Hranic jedeme jako jasný papírový favorit. Ale určitě tam nepřijedeme s tím, že bychom soupeře nějak podcenili. Právě naopak to klukům celý týden zdůrazňujeme, že nám nikdo nic nedá zadarmo. Je nám jasné, že se Hranice budou chtít hlavně na domácí palubovce co nejvíce ukázat a pokusit se získat dva body. Náš cíl pro tento zápas je jasný - budeme se chtít prezentovat důraznou obranou a z toho se pokusit hru co nejvíce zrychlit a odvést si z Hranic plný bodový zisk,“ slibuje trenér Lovců Martin Hrib a Lukáš Malý doplňuje: „Moc dobře víme, že Hranice umí doma hrát s každým. Hlavním faktorem tedy bude soupeře nepodcenit a nedělat zbytečné chyby, kterými je můžeme dostat na koně. Po pohárovém zápase ve Vsetíně za námi přišel brankář Hranic Pepa Kučerka s komentářem: na vás už budu. A to pro nás musí být varovný prst, protože Pepa je stále i ve svých letech polovina úspěchu soupeřova týmu. V našem družstvu je ale dobrá nálada a herní pohoda a proto si do Hranic jedeme pro dva body, které by nám pomohly upevnit si pozici v horní polovině tabulky.“

Nové Veselí a Dukla. Dva mladé týmy, které umí překvapit stejně jako zaváhat. Lépe rozehráno to mají hráči z Vysočiny a před domácími fanoušky se budou chtít s rokem 2021 rozloučit jedině výhrou. „Dukle máme co vracet, vzpomínka na první vzájemný zápas v aktuální sezóně je více než trpká, protože jsme doslova ztratili vyhraný zápas. Ovšem mnohem více potřebujeme odčinit nezvládnutý duel na půdě Kopřivnice, ve kterém jsme udělali mnoho zbytečných technických chyb a ještě více nesprávných rozhodnutí,“ hlásí trenér Veselí Peter Kostka. Má ale i uznání pro soupeře: „Dukla se od úvodu ročníku výrazně zlepšila. Nemyslím, že nešťastné pohárové vypadnutí s norským Drammenem zanechá na jejích hráčích negativní stopy. My se připravujeme zodpovědně. Očekáváme, že soupeř na nás vytáhne obranu 5-1. Potřebujeme být důrazní, koncentrovat se na každý detail a tvrdě si tento zápas odmakat. Řeči, že si jdeme užít zápas a bavit se házenou, neuznávám. Užijme si radost po vítězství a kvalitní hře, do té doby to je a bude o tvrdé práci.“

Ano, Dukla má za sebou pohárové zklamání, dobře rozehraný zápas z Norska doma nepotvrdila, nakonec smolně vypadla na sedmičky, a tak se musí koncentrovat už „jen“ na Extraligu. „Jedeme do Veselí potvrdit zlepšenou formu a bojovat o důležité body. Vyřazení z Evropského poháru bylo bohužel tvrdé, ale věřím, že jsme se poučili a vyvarujeme se hluchých fází hry. Veselí je letos velmi silným týmem, a proto si je s takovým soupeřem nesmíme dovolit, jestli chceme být úspěšní,“ ví trenér Dukly Michal Tonar.

Duel Brna a Karviné je kvůli přetrvávající karanténě v týmu Brně odložen a tak sobotní kolo uzavře měření Zubřanů s Jičínem. Jičín už ukázal, že by jej soupeři i přes umístění v tabulce neměli podceňovat. „To, čeho jsou schopni Jičínští ukázali doma proti Brnu, tam dominovali a byla vidět jejich pravá tvář. Ty předešlé zápasy neukazovaly jejich kvalitu. Čeká nás úplně jiný Jičín, nemají co ztratit, my jsme ten favorit. Musíme se připravit poctivě a nedívat se na to, jaký byl náš první zápas u nich. Musíme to zvládnout i s ohledem na výpadky hráčů, kteří jsou zranění,” říká odhodlaně trenér valachů Peter Dávid a brankář Šimon Mizera ještě doplnil: „Jičín je po domácím drtivém vítězství nad Brnem nabuzený a bude si k nám chtít dojet pro další vítězství. My bychom chtěli navázat na dobrý výkon z posledního zápasu s Plzní a připsat si další dva důležité body.”

Z Jičína hlásí opačným směrem respekt k dosavadním výkonům Zubří i jejich věrným podporovatelům, ale také potvrzují, že energii do žil jim výhra nad Brnem přece jen vlila. „Zápas se Zubřím, které bude mít v zádech bouřlivé publikum, pro nás bude skutečně těžkou zkouškou. Zubří se letos prezentuje výbornými výkony, což potvrdilo i v evropských pohárech. Mají dobrý mix mladých a zkušenějších hráčů a praktikují velice nátlakovou, dynamickou a rychlou házenou. Favorit sobotního utkání je asi jasně daný, nicméně rozhodně nejedeme do Zubří zápas odevzdat. Je ovšem nutné hrát na hranici možností s minimem chyb. Pak jsme schopni domácí potrápit a uhrát na Valašsku třeba i zajímavý výsledek,“ myslí si Martin Kovařík, spojka HBC Jičín.