Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Extraligová středa: Dukla je po karanténě zpět, šlágr druhého s prvním se chystá v Plzni

02/03/2021
Hned trojici velmi atraktivních zápasů přinese nabitá extraligová středa se sympatickým datem 3. 3. Tým Dukly po karanténě zreprízuje zápas s Frýdkem-Místkem, Kopřivnice v Jičíně zabojuje o další body, které potřebuje na cestě k zajištění play-off a extraligovou lahůdku pak slibuje utkání v Plzni, kde přivítají Karvinou.
Extraligová středa: Dukla je po karanténě zpět, šlágr druhého s prvním se chystá v Plzni

 

STRABAG Rail Extraliga - středa 3. 3. 2021

17:30 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE - HCB KARVINÁ

18:00 HC DUKLA PRAHA - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

18:30 HBC RONAL JIČÍN - KH ISMM KOPŘIVNICE

 

Plzeň versus Karviná. Atraktivní duel dvou aktuálně nejúspěšnějších týmů extraligové sezóny. Pokud Karviná ve středu v Plzni zvítězí, nikdo ji již nepřipraví do konce základní části Extraligy o první příčku v tabulce extraligových týmů a do play-off tak Baník nastoupí z prvního místa. V případě výhry by pak Plzni zůstala alespoň teoretická naděje na toto prvenství a nejvýhodnější výchozí pozici. V posledním vzájemném souboji ale Karviná vyhrála před sotva dvěma týdny poměrem 38:32, i když ještě patnáct minut před koncem zápasu Plzeň utkání mocně dramatizovala. „Karviná podala před pár dny doma velmi dobrý výkon, i my jsme se tam prezentovali celkem slušně, přestože jsme tam jeli s devíti hráči do pole. Ostatní kluci se s tím popasovali, dokázali si, že se můžou s Karvinou měřit. Utkání sneslo ty nejpřísnější parametry a jsem rád, že to viděli televizní diváci,“ zhodnotil ale ještě zpětně výkon nejen soupeře ale i svých svěřenců trenér Plzně Petr Štochl. Věří, že i v tomto utkání se budou radovat domácí házenkáři, tentokrát tedy Plzeň. „Doufám, že v Plzni to bude podobné, se šťastnějším koncem pro nás. I když šance na první místo už je jen v teoretické rovině. Ale do konce extraligy nás teď čekají i další zápasy, které rozhodnou o umístění pro play-off,“ zná význam každého bodu Štochl.

Kapitán domácích Petr Vinkelhöfer pak ví, že Plzeň musí zlepšit defenzivu. 38 branek ve vlastní síti je prostě moc. „Karviná má založenou hru na dobré spolupráci s pivotem, odkud jsme u nich inkasovali hodně gólů. A je třeba si pohlídat nebezpečné spojky. Celkově musíme zlepšit obranu. S Karvinou jsme hráli minulý týden, takže soupeře máme dobře načteného. Snažili jsme se vyříkat si některé věci, pracovali jsme na jejich zlepšení,“ ujišťuje Vinkelhöfer.

O víkendu měla Plzeň volno, protože její utkání s Duklou Praha bylo odloženou pro nákazu Covidem v týmu Dukly. Baník má za sebou vítězné utkání v Novém Veselí a na dosah prvenství v základní části. „Máme na prvním místě tabulky náskok pěti bodů, a tak to v Plzni nebude zápas o všechno. Můžeme tak být klidnější a připravujeme se stejně poctivě jako na každý jiný zápas,“ řekl k utkání trenér Michal Brůna.

Trenérova slova potvrzuje i pilíř obrany Matěj Nantl: „Na Plzeň se chystáme jako na každý jiný zápas. Tím, že se hraje už ve středu, nemáme tolik času, ale hráli jsme spolu předminulý zápas, takže se dá říct, že si určité věci jen oživíme a vypilujeme to, co v tom minulém utkání bylo špatně. Na zápas se určitě všichni těšíme nesmíme se hlavně uspokojit našim náskokem v tabulce a jít do toho naplno. Plzeň není žádný lehký soupeř, tak musíme makat a bojovat, ať si odvezeme další dva cenné body.“

Tým Dukly nastoupil do utkání naposledy 14. února a to proti Frýdku-Místku. Kvůli výskytu koronaviru v týmu pak nastoupil do karantény, dva jeho zápasy musely být odloženy a do soutěže naskočí znovu ve středu. A opět bude Dukle soupeřem Frýdek-Místek. „Do dohrávky s Frýdkem nastoupíme po dvou týdnech karantény. Zatím přesně nevíme, kdo bude v sestavě, a hlavně kdo se vůbec bude moci, případně na jak dlouho, zapojit do hry. Abych se přiznal, tak to nevnímám to jako správné řešení, zejména s ohledem na zdravotní stavy hráčů a následná rizika po nemožnosti tréninku, zdraví by mělo být na prvním místě. Není to žádná výmluva, ale čisté konstatování. Je ovšem jasné, že nás všechny tlačí čas a termíny,“ řekl k nabitému termináři svého týmu Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha.

Směrem k blížícímu se utkání s Frýdkem-Místkem pak dodal, že tým soupeře se opírá o zkušené kvalitní hráče a Dukla to nebude mít snadné: „Podle mě nás čeká velmi kvalitní soupeř a odlišné utkání, než jsme odehráli před pár týdny ve Frýdku. Hráči typu Sklenáka, Chudoby či nově Vojty Petrovského patří mezi velmi zkušené a rozdílové spojky. Pokusíme se na ně připravit co nejlépe a připsat si dva body do tabulky, protože kdo ví, jak soutěž bude dál probíhat. A my chceme být v první čtyřce co nejvýš.“

 

 

Jako třetí v pořadí odstartuje ve středu utkání mezi jičínským Ronalem a KH ISMM Kopřivnice. „Toto těžké utkání nás může výrazně přiblížit postupu do play-off. Do zápasu půjdeme s maximálním nasazením a touhou vybojovat dva důležité body, chceme navázat na povedený výkon z půdy soupeře z prvního vzájemného měření sil. Přestože jsme poslední dva duely s Lovosicemi a ve Frýdku-Místku výsledkově nezvládli, prezentovali jsme se solidní házenou a v obou případech jsme byli zisku bodů hodně blízko. Pevně věříme, že tentokrát již budeme úspěšní a vítězstvím uděláme možná definitivní krok do play-off,“ doufá Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín.

Ovšem stejně odhodlaní jsou i hráči soupeře, Kopřivnice se pohybuje na hraně postupu – nepostupu do play-off a po důležité výhře nad Zubřím bude chtít návrat na vítězné ladění potvrdit i v Jičíně. „S Jičínem očekávám velmi těžký zápas plný osobních soubojů, ve kterém budou o výsledku rozhodovat maličkosti. Jičín v letošním roce předvádí mnohem pěknější házenou, než tomu bylo v minulých letech. Opírá se o hru zkušených hráčů a dobře chytajících brankářů. My budeme chtít navázat na domácí vítězství nad Zubřím a získat další body, které nám pomohou se probojovat do play-off," slibuje kopřivnické křídlo Martin Střelec.