Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Z dvojité výpravy do Brna vezou Lovci dva body, další dva zůstaly v Kéniku

09/01/2021
Padesátiprocentní úspěšnost měli házenkáři Lovosic při svém novoročním výjezdu do Brna. Zatímco v sobotním zápase s Maloměřicemi nezaváhali, páteční utkání v Králově Poli ve druhé půli domácí otočili a dva body za výhru 30:25 nakonec zapsali Královopolští.
Z dvojité výpravy do Brna vezou Lovci dva body, další dva zůstaly v Kéniku

 

SHC Maloměřice Brno - HK FCC Město Lovosice 26:34 (13:19) - statistiky

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si v prvních čtyřech minutách vytvořili tříbrankový náskok. Domácí reagovali změnou obrany z 1/5 na 2/4, což přineslo částečný úspěch a snížení náskoku hostů na dvě branky, kdy v 8. minutě bylo skóre 4:6. V dalších minutách zápasu se projevila u maloměřických házenkářů absence úspěšnosti střelby z křídel, čehož Lovosičtí využili k rychlým protiútokům a zvýšení skóre na 4:8. Domácí trenér Musil na tuto situaci reagoval oddechovým časem. V následujících minutách se domácí začali prosazovat ve střelbě ze spojek a především Lukáš Koubek svými obstřely zajistil Maloměřicím stálý kontakt s hosty ve skóre, za nemalého přispění úspěšnými zákroky domácího brankáře Mazače. Tato situace vydržela až do 28. minuty prvního poločasu, kdy Lovosice po několika nepřipravených střelách domácích dokázaly z rychlých protiútoků zvýšit rozdíl ve skóre až na poločasových 13:19.

Ve druhém poločase pokračovalo neproměňování brankových příležitostí ze strany domácích, čehož Lovci využili ke zvyšování svého náskoku až na konečný výsledek 26:34. Ke cti maloměřických hráčů je skutečnost, že i přes nepříznivý stav se snažili hrát otevřenou a rychlou házenou bez zbytečných faulů, o čemž svědčí pouze pět vyloučených hráčů za celé utkání.

 

 

„Jsme rádi za dva body, i když to vítězství bylo určitě kostrbaté. Na druhou stranu jsme ty dva body nutně potřebovali a jsem rád, že jsme do jejich získání dokázali zapojit všechny hráče a že se nikdo nezranil. Byť podle výsledku to nenasvědčuje, ale bylo to velmi pěkné a dynamické utkání,“ komentoval zápas lovosický trenér Jan Landa.

Vít Musil, trenér domácích Maloměřic litoval nedisciplinovanosti a zbytečných ztrát: „Dnes jsme předvedli hodně nekonzistentní zápas, který jsme ztratili na konci prvního poločasu, kdy jsme se dopustili několika nedisciplinovaných chyb. Ve druhém poločase jsme si již přestávali věřit, ztráceli jsme míče, což soupeř trestal z rychlých protiútoků. Nejlépe z nás zvládl zápas Lukáš Koubek, který předvedl velmi dobrý výkon jak v obraně, tak v úroku, kdy v prvním poločase to bral střelecky na sebe a je jen škoda, že na to nedokázali navázat ostatní spoluhráči.“

 

SKKP Handball Brno – HK FCC Město Lovosice 30:25 (11:16) - statistiky

První branku utkání vstřelil domácí Stein ze sedmimetrového hodu, který byl nařízen po faulu na Sekuliće. Hosté ale neotáleli a vzápětí dorovnával švédský sniper Jonsson. Po vyrovnávací brance hostů ale následoval velice nešťastný moment, když se ve 3. minutě nechtěně srazil domácí Sekulić srazil s jedním z lovosických hráčů a poranil si ruku. Srbský špílmachr ale ukázal velký charakter a i se zraněním utkání dohrál. Po utkání se ukázalo, že se jedná o zlomeninu, které znamená minimálně dvouměsíční pauzu. Hrálo se poměrně ve vysokém tempu, produktivnější ovšem byly Lovosice. A to i zásluhou hostujícího brankáře Hrdličky, který předvedl několik solidních zákroků a povedlo se mu vychytat sedmimetrový hod Steina. Zlom první půle přišel v 19. minutě, když na rozdíl tří branek zvyšoval Zourek. Hosté ještě přidali na tempu, vybojovali si přesilovku, kterou zužitkoval přesně mířenou střelou Jonsson. Lovosičtí hráči skvěle bránili a domácím se nedařilo najít klíč na jejich obranu. Lovci už si své vedení v prvním dějství pohlídali a svůj náskok ještě zvýšili o jednu branku. Do šaten tak hráči šli za stavu 11:16.

Trenér domácích rozhodně nebyl s výkonem spokojen, a jestli chtěli jeho svěřenci pomýšlet na body, tak museli hodně přidat. To se taky stalo. Gólový účet v druhé půli otevřel Jezdimirović, který v krátkém sledu vstřelil dva góly. Neztratil se také Sekulić, který i se zraněním odváděl na pivotu skvělou práci. Začalo se také dařit v obraně, která za prvních deset minut obdržela pouze dvě branky. Nutno dodat, že druhá půle sedla také brankáři Gourgoumisovi, který předváděl neskutečné zákroky. Také díky dvěma rychlým útokům Flajsara se domácím podařilo náskok hostů dorovnat a v 39. minutě bylo vyrovnáno. Hosté si sice vzali ještě vzali vedení zpět, ke slovu se ale pak dostala nová posila Kéniku, Nikola Arsenić. Srbský reprezentant vsítil dva rychlé góly, ke kterým přidal jeden přesný zásah Sekulić s Flajsarem a rázem domácí vedli o tři branky. Hosté se snažili ještě s vývojem utkání něco udělat, ale Gourgoumis v bráně byl proti a na druhé straně hřiště nepřestávala přesně mířit nová akvizice Brna a Bosák, který si připsal dva zásahy do černého. Kénik si tak s pěti gólovým náskokem dokráčel po obratu v druhé půli pro vítězství 30:25.

"Nastoupili jsme velmi nesoustředěně. S tím úvodem jsme hrozně nespokojení, dělali jsme chyby. V podstatě jsme nezvládli dodržovat taktiku, bylo to hodně rozhárané. Bylo vidět, že se delší čas netrénovalo. Ten vstup byl trestuhodný a jsem rád, že jsme to druhou půlku zvedli. Myslím si, že v kabině po prvním poločase nechtěl nikdo být. To, co se tam dělo, si hráči budou dlouho pamatovat. Co se dělo první půlku, nebudu tolerovat, a jestli chceme mít nějaké výsledky, tak musíme být tým, co bude chtít hrát 60 minut," bouřil i po utkání trenér Králova Pole Pavel Hladík. S druhou půli byl spokojenější: "Ta druhá půlka odpovídala tomu, co jsme si v kabině řekli. V druhé půli byla chuť hrát za Brno. Vyhráli jsme ji o deset branek, naprosto zaslouženě. A takhle se musíme prezentovat. Nesmlouvavou házenou, bez žádných alibi a vyhrávat osobní souboje. První půlku tam byl jediný hráč, a to byl Adam Stein, což je na to, abychom porazili Lovosice v takové fazóně, strašně málo. Druhou půlku se k Adamovi připojili ostatní a už to byl úplně jiný tým. Ta druhá půlka byla možná nejlepší, co jsem v Kéniku. Lovosice mají obrovskou kvalitu. Jak jim sedl první poločas a nám ne, tak se to potom otočilo a to se v házené stává. Dnes vyhrál ten tým, který si to sice první půlku nezasloužil, ale řekl bych, že druhou půlku jsme si jasně šli za svým a přesně jsme ukázali to, co potřebujeme hrát."