Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Druhý ročník Festivalu házené v Ostravě proběhl s úspěchem

05/06/2024
Ve čtvrtek 30. května proběhl za slunného počasí druhý ročník Festivalu házené, který je zaměřený na ostravské základní školy. Akci pořádal Moravskoslezský krajský svaz házené ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a šéfy ostravských školních lig.
Druhý ročník Festivalu házené v Ostravě proběhl s úspěchem

Do projektu Festival házené byly osloveny ostravské základní školy, které se účastní projektu Českého svazu házené Školní ligy. „V areálu City Campus Ostravské univerzity jsme pro školy připravili společně se šéfy ostravských školních lig turnaje v miniházené rozdělené do tří věkových kategorií. Školy se tak mohly registrovat na miniházenou 3. a 4. tříd, ale také na plážovou házenou – Beach Handball pro 5. třídu, která je pro děti velmi atraktivní,“ uvedla manažerka krajského svazu házené Petra Zeleňaková.

Žáci soutěžili na třech sportovištích v areálu Ostravské univerzity. V kategorii třetích tříd se utkalo celkem 11 družstev, přičemž nejcennější kov získala základní škola A. Kučery. V kategorii čtvrtých tříd dominovala ZŠ a MŠ Polanka, která ukázala své sportovní dovednosti i v kategorii plážové házené – Beach Handball. Te se zúčastnilo 15 družstev.

„Velmi pozitivní je, že vedení Ostravské univerzity je ke spolupráci na tomto projektu nakloněno,“ řekla Petra Zeleňaková. „Také nás těší zájem škol, které se chtějí účastnit této výjimečné akce. V letošním roce se do projektu zapojilo jedenáct ostravských základních škol a přibližně 450 žáků. Ti odehráli celkem 105 utkání na sedmi hřištích, které pro ně pořadatel připravili. Poděkování pak patří především spoluorganizátorům celé akce Petře Vavříkové a Kataríně Sýkorové,“ dodala Petra Zeleňaková.

Do projektu se napříč všemi kategoriemi zapojily tyto školy: ZŠ Březinová, ZŠ Srbská, ZŠ A. Kučery, ZŠ Z. Škarvady, ZŠ a MŠ Polanka, ZŠ J. Valčíka, ZŠ Komenského, ZŠ Šoupala, ZŠ Vřesina, ZŠ Porubská, ZŠ Dětská.