Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V novém City Campusu proběhl první ročník Festivalu házené

03/06/2023 | mládež
Ve čtvrtek 1. června proběhl první ročník Festivalu házené. Akci, která je určená pro ostravské základní školy, pořádal Moravskoslezský krajský svaz házené ve spolupráci s Ostravskou Univerzitou.
V novém City Campusu proběhl první ročník Festivalu házené

Do tohoto projektu byly osloveny ostravské základní školy, které se v letošním školním roce zapojily do projektu Českého svazu házené Školní ligy.

„V novém areálu City Campus Ostravské univerzity jsme pro školy připravili mini turnaje rozdělené dle věkových kategorií. Školy se tak mohly registrovat buď na mináházenou, která je určena pro 3.-4. třídu, Beach Handball pro 5.třídu a taky do kategorie velké házené 6+1, která je určena pro žáky 6.tříd,“ uvedla manažerka krajského svazu házené Petra Zeleňaková

Jednalo se se o pilotní ročník projektu. Na ten by organizátoři chtěli navázat i v dalších letech, ve nichž plánují zapojit ještě více škol z regionu. „Velmi pozitivní je, že vedení Ostravské univerzity je ke spolupráci na tomto projektu nakloněno,“ dodal krajský trenér Rastislav Trtík.

V letošním roce se do projektu zapojilo deset ostravských základních škol a přibližně 270 žáků.