Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Skvělá reprezentace týmů Olomouckého kraje na házenkářském festivalu v Lovosicích

10/09/2021 | mládež, ostatní/různé
Letošní ročník v Lovosicích měl početné zastoupení týmů našeho kraje, k vidění byly týmy TJ Sokol Centrum Haná, společný tým HBC Olomouc a SK Žeravice, TJ Sokol Kostelec na Hané, Tatran Litovel, Házená Horka nad Moravou a SK HFP Prostějov.
Skvělá reprezentace týmů Olomouckého kraje na házenkářském festivalu v Lovosicích

 

Klub TJ Sokol Centrum Haná na házenkářském festivalu v Lovosicích reprezentovala dvě družstva, a to družstvo mladších a starších žáků. Oběma družstvům se podařil vstup do turnaje. Mladší žáci se vezli na vítězné vlně a probojovali se až k vítězství ve skupině mladších žáků. Ocenění za nejlepšího hráče v této kategorii získal Jan Coufal. Starší žáci ve skupině podlehli dalšímu týmu našeho kraje Tatranu Litovel a v bojích o umístění nakonec skončili na 5. místě.

 

 

Dalším týmem bylo družstvo spojené ze starších žáků HBC Olomouc a SK Žeravice. Dva kluby tak spojily síly a vytvořily konkurenci schopný tým, který díky svým výkonům patřil mezi nejlepší své kategorie, vyhrál svoji skupinu bez ztráty bodu a postoupil tak do čtvrtfinále. V této části turnaje narazili kluci na tým Velkého Meziříčí a soupeře nakonec zdolali 15:13. V boji o postup do finále byla vítězná šňůra přetržena, i když kluci bojovali až do konce, na vítězství to nestačilo. V souboji o třetí místo kluci nastoupili proti již zmiňovanému týmu starších žáků z Tatranu Litovel, v tomto krajském souboji byli šťastnější žáci z Litovle, kteří získali bronzové medaile ve své kategorii starších žáků, spojený tým HBC Olomouc a SK Žeravice se tedy umístil na nepopulární bramborové pozici, ale za nás skvělém 4. místě.

 

 

TJ Sokol Kostelec na Hané vyrazil na turnaj s kategorií starších mini. V základní skupině se týmu podařilo 3x zvítězit (Lovci Lovosice II, HFP Prostějov a Dukla Praha) a pouze 1x prohrát (Jičín), což znamenalo postup z druhého místa ve skupině. V semifinále čekal družstvo soupeř z Velkého Meziříčí, který byl na konci utkání tím šťastnějším a zvítězil. Po neúspěšném semifinále nevyšel ani boj o 3. místo a tým starších mini-žáků obsadil krásné 4. místo z celkového počtu 22 celků z celé České republiky. Pro tak mladé sportovce je takové umístění určitě skvělý impulz k další práci a pro trenéry důležitá zkušenost, zjištění, na čem konkrétně dále pracovat, a kde je potřeba se zlepšovat. Děti si odvezly spoustu nových zážitků a zkušenost z velkého několikadenního turnaje.

 

 

V Lovosicích nechybělo již tradičně zastoupení z Horky nad Moravou a to v kategorii mladších a starších žáků, kteří jeli na turnaj s cílem si ho naplno užít, i když v menším počtu, ale s velkým elánem ukázat, že v malé vesničce v Litovelském Pomoraví se hraje bojovná házená. Mladší žáci nakonec skončili na 11. místě z 23 týmů, kdy trenéři byli mile překvapeni a spokojeni s tímto výsledkem. Starší žáci pak na 14. místě také z 23 týmů, většinou však byli svým favorizovaným soupeřům rovnocenným protivníkem, což také jejich trenéry velice potěšilo. Důležité pro trenérský tým z Horky je obraz hry, bojovnost a hlavně radost ze hry. To vše na turnaji nechybělo a všichni si turnaj moc užili.

 

 

Velké díky od trenérů i OLKSH si zaslouží nejen všichni hráči, kteří reprezentovali nejen svůj klub, ale i Olomoucký kraj, stejně tak také samotní trenéři a kluby, které umožnily hráčům účast na tomto skvělém turnaji a v některých případech dokázaly spojit své síly. Poděkování patří také pořadatelům tohoto házenkářského festivalu, který přinesl hlavně spoustu zkušeností a zážitků.