Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ze středočeských Úval do Německa: Filip Březina a jeho házenkářská kariéra

08/02/2021
Filip Březina hraje házenou již od svého útlého dětství. Vlastně se není čemu divit, když jeho celá rodina házenou také žije. Pojďme si společně projít jeho házenkářskou životní cestu, porovnáme rozdíly v házené v Německu a České republice a nakonec se necháme rádi inspirovat, jakým způsobem si můžeme splnit své házenkářské sny.
Ze středočeských Úval do Německa: Filip Březina a jeho házenkářská kariéra

 

O rozhovoru s Filipem jsem dlouho snil. Filip je můj dlouholetý kamarád. Dokonce jsem měl tu čest odehrát pár zápasů po jeho boku a pár zápasů i jsme naopak stáli na druhé straně střídaček. Byl bych tedy rád, abyste pochopili, že během rozhovoru jsme zvolili neformální tykání.

Jeho házenkářská cesta může být inspirací i pro ty nejmenší začínající házenkáře mezi námi. V 6 letech začínal svoji házenkářskou kariéru na pražském Chodově. Poté se přemístil do Úval, kde strávil větší část svého mládí. Od dorostu již pravidelně nastupoval za Duklu Praha. Tam se stal později i stabilním členem mužského kádru hrající Extraligu. Jeho házenkářské sny ho nakonec dovedly až do Německa.

Autor rozhovoru Ladislav Pokorný

 

Více však si již poslechněte v rozhovoru s Filipem Březinou zde.