Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

I v odvetě přípravy úspěšnější Francouzky, ve čtvrtek dorostenky odletí na MS

27/07/2022
Ani závěrečný test před mistrovstvím světa českým dorostenkám ve Francii nevyšel, domácímu výběru podlehly poměrem 39:17 po poločase 21:8. Už ve čtvrtek tým odcestuje do Severní Makedonie, kde v sobotu sehraje první utkání základní skupiny mistrovství světa.
I v odvetě přípravy úspěšnější Francouzky, ve čtvrtek dorostenky odletí na MS

 

Vysoká porážka v závěrečném zápasovém testu není vůbec lichotivým vysvědčením a sám trenér nehledal žádné omluvy. „Ve druhém utkání jsme domácím vůbec nebyli důstojným soupeřem, zápas se nám nepovedl, byl velkou školou a ukázkou francouzské rychlé hry, na kterou jsme nestačili. Výkon našich hráček by se dal zhodnotit téměř jako nedůstojný reprezentace. Nepodařilo se nám v utkání téměř nic, špatně jsme bránili, prohrávali jsme individuální souboje a nebyli jsme důslední v koncovce. Uvidíme, zda to bylo únavou, ale nechceme hledat nějaké berličky. Upřímně si musíme říct, že náš výkon byl velmi špatný. Myslím, že i hráčky to tak cítí,“ nešetřil kritikou trenér Michal Červenka.

Přesto věří, že náročná prověrka týmu před samotným startem mistrovství světa pomůže. „Nabízí se otázka, proč jsme zvolili tak těžký závěr přípravy v podobě dvou zápasů ve Francii. Vycházeli jsme z poslední zkušenosti z loňského mistrovství Evropy, kdy právě adaptace a zvykání na velmi rychlou házenou v zápasech s Německem, Rumunsku a Francií pro nás bylo velmi těžké. Chtěli jsme hráčkám nabídnout možnost této adaptace hned před turnajem. Jestli se nám to podařilo a jestli se z toho dokážeme poučit, to už ukáže až start mistrovství světa,“ dodal Červenka.

Tým po zápase odcestoval zpět do České republiky a hned ve čtvrtek 28. července družstvo odletí do Skopje. Tam se ve skupině G utkají Češky s týmy Norska, Brazílie a Uruguaye. Všechna utkání českého týmu budou živě vysílána na stanicích Sport 1 a Sport 2.

 

Francie – Česká republika 33:22 (15:13) – 1. utkání 26. července 2022

Sestava a branky České republiky: Horáková, Gabrhelová 1, Kubalková 5, Rajová, Protivová, Šimková 2, Schreibmeierová 2, Schüllerová, Jirásková 1, Jestříbková 3, Stojarová, Vávrová 7, Mrózková, Mazánková, Radová 1, Wizurová. Vyloučení: 3:5.

 

Francie – Česká republika 39:17 (21:8) - 2. utkání 27. července 2022

Sestava a branky České republiky: Horáková 1, Gabrhelová, Kubalková 3, Rajová 1, Protivová 4, Šimková, Schreibmeierová 3, Schüllerová, Jirásková 1, Jestříbková, Stojarová, Vávrová, Mrózková, Mazánková, Radová 4, Wizurová. Vyloučení: 4:7.

 

Program českého týmu na MS házenkářek do 18 let, Severní Makedonie:

30. 7. 2022 14:30 Česká republika – Uruguay

1. srpna 2022 v 16:10 Česká republika – Brazílie

2. srpna 2022 v 18:30 Norsko - Česká republika