Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentantka Kvášová hlásí změnu, návrat do Písku se nekoná

09/06/2021 | zahraničí
Do Francie odcházela na rok. Delší angažmá při své, jak avizovala, jediném zahraničním dobrodružství v cizině neplánovala s ohledem na děti, dvojčata předškolního věku. Ve francouzském Sambre Avesnois vytvořili mladé mamince i oběma dětem skvělé podmínky, i přesto ale Kvášová na jaře potvrdila, že se vrátí na další sezónu domů a nastupovat bude v Písku. Teď je ale vše jinak a česká reprezentantka se na novou sezónu bude opět připravovat ve Francii.
Reprezentantka Kvášová hlásí změnu, návrat do Písku se nekoná

 

„Ještě před několika dny jsem se loučila se Sambre, plakala na posledním zápase, loučila se s diváky. Ale teď oficiálně oznamuji, že Sambre mi nabídlo podmínky k tomu, abych mohla v této zkušenosti pokračovat. Smlouvu v Sambre prodlužuji o rok,“ oznámila dnes zkušená česká reprezentantka.

Do Francie se opět vrátí i s oběma dvojčaty, veselými rarášky, kteří se stali oblíbenci celého klubu. Vedení týmu už v minulé sezóně připravilo mladé rodině co nejlepší zázemí, Kvášová se stala klíčovou hráčkou týmu, Sambre pomohla k historickému výsledku – postupu do play off druhé francouzské ligy.

„Moje rozhodnutí bylo velmi těžké a rozhodovala jsem se hlavně podle dětí a životní situace. A děkuji Sambre, že můžeme společně pokračovat v cestě za naším cílem,“ vzkázala Kvášová. Sambre Avesnois bude usilovat o co nejlepší postavení ve 2. francouzské lize, ambicí je i postup do nejvyšší francouzské soutěže.

 

 

Pro Kvášovou je angažmá v Sambre první zahraniční štací, předtím působila v Havlíčkově Brodě, Slavii Praha a v Sokole Písek. Sem se také plánovala po roční zkušenosti ve Francii vrátit. „Tímto se Sokolu Písek moc omlouvám. Tento klub je moje srdeční záležitost, a tak jen těžko hledám adekvátní omluvu pro tuto změnu rozhodnutí. Každopádně až moje kroky povedou do Česka, je pro mě Písek jasná volba, pokud bude mít klub o mě zájem,“ přislíbila Kvášová.

Již na jaře si Kvášová pochvalovala život ve Francii, fungování klubu i styl házené, který jí sedl. „Klub funguje skvěle. Všichni táhneme za jeden provaz, všichni chceme dostáhnout co největšího úspěchu a ten první už se nám povedl, za to jsem hrozně ráda. Francouzská liga pro mě ze začátku byla trochu fofr v útoku i v přechodu do útoku, házená je tady víc běhavá. Ale nakonec mi to sedí, i v obraně je tu větší agresivita a to mi pasuje. Nemůžu si stěžovat.“