Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Maďarsko – Česko 36:30. Kadeti odstartovali Turnaj olympijských nadějí, pozitiva lze vidět i přes porážku

09/12/2022 | reprezentace
Výborná parta. Právě základní kámen jakéhokoliv sportovního úspěchu vidí trenér Pavel Hrachovec v týmu už pár dní poté, co je nově složená reprezentace kadetů pospolu. Velká premiéra na Turnaji olympijských nadějí sice neskončila vítězně, i přes porážku 30:36 s Maďarskem ale kádr ukázal svoji sílu. „Na řadě z kluků byla znát nervozita, která se projevila. Určitě chceme na pozitivní výkon navázat," komentoval hlavní kouč úvodní měření sil. V sobotu kadeti nastoupí proti domácímu Polsku.
Maďarsko – Česko 36:30. Kadeti odstartovali Turnaj olympijských nadějí, pozitiva lze vidět i přes porážku

„Samozřejmě převládá zklamání z výsledku, nezvládli jsme duel dovést do vítězného konce. To mrzí, ale velmi pozitivně hodnotím, že po velmi krátké přípravě odehráli kluci velmi dobrý a pozitivní zápas," hodnotil trenér Pavel Hrachovec. Maďaři drželi vedení po většinu utkání, úvodní půli ovládli 20:15.

„Na řadě z kluků byla znát nervozita, která se projevila. Čekal jsem větší spolupráci Maďarska s pivotem, až moc jsme se zaměřovali na hru spojka – pivot," hledal příčiny porážky hlavní kouč. Soupeř se prosazoval hlavně po střelách spojek. „Mohli jsme reagovat vysunutější obranou, ale měli jsme dva dny na přípravu, takže jsem věřil v defenzivnější sestavu. Chtěli jsme chodit spojkám víc do ruky, což se nám ne vždy dařilo.“

Tým však přesto ukázal, že vnitřní sílu má. Střelecky se dařilo Janu Baumrukovi, jenž se prosadil celkem šestkrát. Čtyři branky dal Daniel Mahušek, celkem se prosadilo hned dvanáct hráčů.

„Atmosféra v týmu je výborná. Kluci opravdu bojují jeden za druhého. Mají výbornou partu a věřím, že na ni budou navazovat. A budou růst s počtem zápasů," pokračoval Hrachovec. Už v sobotu se od 18:30 utkají s Polskem.

Záznam z utkání Maďarsko – Česko (Handball Polska)

Přímý přenos utkání Polsko – Česko (sobota 10. prosince 18:30)

Přímý přenos utkání Česko – Slovensko (neděle 11. prosince 10:00)

Turnaj olympijských nadějí: Maďarsko – Česko 36:30 (20:15)

Maďarsko: Várady, Gáncs, Janowszky 2, Zakor, Vida, Gazsó 11, Furka, Bredák 3, Kucsera 2, Lendvai 1, Német 6, Eklemovic 5, Fazekas 1, Németh 4, Szabadi 1, Horváth

Česko: Hrachovec, Surovec – Chovanec, Voves 2, Vomáčka 2, Šíma 2, Baumruk 6, Mahušek 4, Macur, Škopek 1, Horáček 3, Krpelík 1, Kunert 2, Koníček 3, Karban 2, Skopár 2