Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V Zašové se uskutečnil již 16. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů, ve skvělé atmosféře se zúčastnila stovka dětí

14/06/2022 | mládež
V hale ZŠ Zašová u Valašského Meziříčí se uskutečnil již 16. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře, ve sportovním duchu, kamarádství a fair play. Zúčastnilo se ho 10 dětských domovů. Slovenská Bytča čekala do poslední chvíle, ale v sobotu 04. června 2022 jí její zřizovatel nařídil jinou akci, proto nemohla přijet. Turnaje se řadu let zúčastňovaly děti z polského Cieszyna, ale i také ony se letos na poslední chvíli omluvily. Celkem se této akce zúčastnilo 100 dětí a 30 pořadatelů, rozhodčích a zdravotníků a hostů z řad sponzorů. Turnaj proběhl ve dvou věkových kategoriích: první kategorie byla pro 7. – 9. třídu ZŠ, druhá pak pro patnáctileté, starší děti a mládež.
V Zašové se uskutečnil již 16. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů, ve skvělé atmosféře se zúčastnila stovka dětí

16. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené – sobota 04. 06. 2022

První kategorie – mladší

Hrálo se systémem každý – jednou 12 minut, kdy o celkovém umístění rozhodovaly počty bodů, vzájemné zápasy a skóre.

V této skupině byly vidět kvalitní, pěkné a rychlé zápasy. O suverénním vítězství, ale i o druhém místu hostů z Vizovic rozhodl větší počet starších hráčů, kteří byli tím pádem rychlejší, silnější a pohyblivější. Menší děti se ale nevzdaly a srdnatě bojovaly, byť byly menšího vzrůstu:

DD a ZŠ Vizovice 7:1 DD Zašová, 7:0 DD Kroměříž, 10:2 DD Lipník n/Bečvou, 9:7 DD Vizovice;
DD Vizovice 13:0 DD Zašová, 9:1 DD Kroměříž, 9:0 DD Lipník nad Bečvou;
DD Zašová 5:1 DD Kroměříž, 4:1 DD Lipník nad Bečvou;
DD Lipník nad Bečvou 5:0 DD Kroměříž;

 1. Dětský domov a ZŠ Vizovice, 4-0-0 (33:10), 8 bodů

 2. Dětský domov Vizovice 3-0-1 (38:10), 6 bodů

 3. Dětský domov Zašová 2-0-2 (10:22), 4 body

 4. Dětský domov Lipník nad Bečvou 1-0-3 (8:23), 2 body

 5. Dětský domov Kroměříž 1-0-2 (2:26), 0 bodů

O suverénním vítězství a i o druhém místu hostů z Vizovic rozhodl mimo jiné větší počet starších hráčů, kteří byli tím pádem rychlejší, silnější a pohyblivější.

Druhá kategorie – starší

Ve starší skupině se také hrálo 12 minut, rozhodovaly počty bodů, vzájemné zápasy a skóre. Loňské vítězství přijeli obhájit a obhájili hráči z Nového Jičína. Měli štěstí, že v prvním zápase narazili na nerozehraný tým z Valašského Meziříčí, který ve vzájemném zápase podcenil začátek a vyrovnat už nestihnul. V této kategorii na sebe narazilo několik házenkářů ze Slovácké Slávie Uherské Hradiště, z TJ Nový Jičín, z Valašského Meziříčí, ale třeba i z HC Robe Zubří.

DD Nový Jičín 5:0 DD Zašová, 7:3 DD Plumlov, 6:4 DD Valašské Meziříčí, 7:5 DD Hranice a 4:2 DD Uherské Hradiště;
DD Valašské Meziříčí 10:4 DD Zašová, 7:2 DD Plumlov, 8:1 DD Hranice, 8:7 DD Uherské Hradiště;
DD Hranice 7:4 DD Zašová, 4:2 DD Plumlov, 3:1 DD Uherské Hradiště;
DD Uherské Hradiště 6:2 DD Zašová, 6:0 DD Plumlov;
DD Zašová 4:0 DD Plumlov;

 1. Dětský dom Nový Jičín 5-0-0 (29:14), 10 bodů

 2. Dětský domov Valašské Meziříčí 4-0-1 (37:20), 8 bodů

 3. Dětský domov Hranice 3-0-2 (20:22), 6 bodů

 4. Dětský domov Uherské Hradiště 2-0-3 (26:37), 4 body

 5. Dětský domov Zašová 1-0-4 (16:28), 2 body

 6. Dětský domov Plumlov 0-0-5 (7:28), 0 bodů

V obou kategoriích byli oceněni i jednotlivci – Nejlepší střelec, nejlepší brankář a samozřejmě nejlepší hráči turnaje, MISS turnaje.

Nejlepším střelcem v mladší skupině se stal s 22 brankami Antonín KRISTEK z Vizovic, ve starší skupině se nejlepším střelcem s 20 brankami stal hráč HC Robe Zubří Jan ŽIŽKA z Valašského Meziříčí, oba obhájili loňské vítězství.

Nejlepším brankářem v mladší skupině byl zvolen Zdeněk VRÁNA z Vizovic. Ve starší skupině se stal nejlepším brankářem s přehledem chytající Nicolas LUBOJACKI z vítězného Nového Jičína.

Nejlepšími hráči se stali nejlepší střelci turnaje a to v mladší kategorii Antonín KRISTEK z Vizovic, ve starších se stal nejlepším hráčem Jan ŽIŽKA z Valašského Meziříčí.

MISS turnaje v mladší kategorii byla zvolena zástupci jednotlivých družstev Veronika ZEMČÍKOVÁ z domácí Zašové. Ve starší kategorii byla zvolena Ornela LAKATOŠOVÁ z Valašského Meziříčí.

Radost mladým házenkářům udělal nejlepší střelec házenkářské extraligy Lukáš MOŘKOVSKÝ z HC Robe Zubří, který přišel děti pozdravit a rozdal pár fotografií se svým podpisem. Vrátil se tam, kde před pár léty hrál, ještě jako žák při ukázkovém zápase.

Velké poděkování patří rozhodčím Tomáši DONÁTOVI s dcerou Simonou a Zdeňku ŠKROBÁKOVI s dcerou Terezou, který navíc přispěl sladkostmi pro hrající družstva. Všichni pískali zápasy s přehledem a prokázali velký cit pro hru, jakou si házená zaslouží.

Velké dík za pomoc patří pracovnici ČSH slečně Anetě SOUKENÍKOVÉ, která zařídila hodně sponzorů, včetně svazu a jejich spolupracujících společností. Turnaj podpořila obec Zašová, kdy starosta obce Mgr. Jiljí KUBRICKÝ zahajoval tento turnaj úvodním proslovem. Věcné ceny předávala zástupkyně společnosti onsemi paní Eliška POSPÍŠKOVÁ.

Sponzoři a partneři 16. ročníku mezinárodního turnaje Dětských domovů:

onsemi
CS CABOT
ROBE
LIGHTING
DEZA
VINCENTKA

RETIGO
BROSE
PŘEROST A ŠVORC AUTO
HC ROBE ZUBŘÍ
PENCO

CYRILOVO PEKAŘSTVÍ
MLÉKÁRNY VALAŚSKÉ MEZIŘÍČÍ
NÁBYTEK JELÍNEK
COCA-COLA

VAHALA UZENINY
LAHŮDKY SKALKA
ZAŠOVSKÝ PIVOVAR
KREMEL A KREMEL

ZLATNICTVÍ KARAFIÁT
ČESKÝ SVAZ HÁZENÉ
JDE VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
AG FOODS GROUP

TÝDENÍK JALOVEC
MĚSTO VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
DESIGNEX GROUP PRAHA
DELIKANA

ZŠ ZAŠOVÁ
OBECNÍ ÚŘAD ZAŠOVÁ
RANDUS RICHARD ZAŠOVÁ
MORAVEC kvalitní ponožky

Poděkování patří všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na přípravě a průběhu tohoto turnaje, omlouvám se těm, na které jsme zapomněli, a věřím, že nám všichni zachováte přízeň při dalších našich akcích a snaženích s dětmi. S pozdravem „Sportu zdar“ a „Házené obzvlášť“

Aleš Zwettler,
sportovní ředitel turnaje.

V Zašové 04. 06. 2022