Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házená ve škole - vzdělávací materiál pro učitele i trenéry

23/09/2020 | mládež
„Praxí ověřená zkušenost říká, že ´metodických materiálů není nikdy dost!´ I to je jeden z důvodů, proč MK pro vás připravila další z nich. Je českou verzí materiálu vyprodukovaného IHF v rámci programu „Handball @ school“, proto je na něm mimo loga ČSH i logo IHF,“ vysvětluje na původní myšlenku nových informačních materiálů člen Metodické komise ČSH Martin Tůma.
Házená ve škole - vzdělávací materiál pro učitele i trenéry

 

Jedná se o tři skládanky, které poskytují základní informace o házené. „Prioritně jsou určeny pro školy a byly vytvořeny jako doplněk rozsáhlejšího materiálu učebnice „Házená ve škole“, na jejímž dokončení někteří členové Metodické komise právě intenzivně pracují,“ doplnil dále Tůma.

Z uvedeného vyplývá, že hlavní „cílovou skupinou“ jsou učitelé na školách, zejména na těch, kde nemají zkušenosti s výukou házené a které by tudíž měly být předmětem zájmu zástupců klubů ČSH (ve spolupráci s krajskými manažery a trenéry).

„Skládanky se zaměřují na tři okruhy témat, která jsou pro zahájení výuky házené důležitá – první je stručným přehledem základních pravidel házené, druhá dává učitelům návod jak začít a dále si počínat při výuce házené a třetí představuje možnosti jak organizovat soutěže. Na tomto místě považujeme za nutné zdůraznit, že druhou „cílovou skupinou“ jsou trenéři, kteří pracují především se začátečníky v našich oddílech. Ti najdou ve skládankách řadu podnětů pro svoji náročnou činnost,“ dovysvětlil Tůma.

Tištěná podoba skládanek bude v jednotlivých krajských svazech házené distribuována prostřednictvím krajských trenérů, ale pro ty, kteří je chtějí využít okamžitě, jsou jejich elektronické veze umístěny zde, zde a zde.

„Doufáme, že předložený materiál vám pomůže jak k získávání dalších spolupracovníků na školách, tak poskytne inspirace pro další zkvalitňování vaší nelehké a důležité práce,“ doplnil Tůma v zastoupení Metodické komise ČSH.

 

Vedle zde uváděného materiálu představila Metodická komise v uplynulých dnech také plakát Házenkářská sedmička pro rodiče, trenéry i házenkáře. Více zde.