Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házená Pomáhá 2020 tentokrát v modifikované formě!

07/12/2020 | ostatní/různé, mládež
Projekt Házená Pomáhá se nakonec letos uskuteční, avšak v modifikované podobě. Projekt, který vznikl v roce 2012/13, hledá cestu, jak zvládnou aktuální situaci, nenechat se zastavit a podpořit dobrou věc. Letošní ročník je velice specifický a jeho název nabírá ty správné rozměry, akci se rozhodlo podpořit spoustu házenkářek, házenkářů a klubů nejen české házené.
Házená Pomáhá 2020 tentokrát v modifikované formě!

 

Projekt Házená Pomáhá založily sestry Fabíkovi - Lucie Fabíková a Michaela Kaczmarcziková v roce 2012/13, kdy první ročník se konal právě v roce 2013. Od té doby došlo k pár úpravám a posunu tohoto projektu. Tento rok byl v plánu již 5. ročník této akce, kde se potkává velká spousta mladých sportovců či fanoušků házené a společně se snaží před Vánočními svátky podpořit dobrou věc. Celý výtěžek z této akce putuje na konto oddělení dětské hematologie a hemato-onkologie v FN Olomouc. Za normální situace je na akci připraven bohatý celodenní házenkářský program zakončený exhibičním utkáním, na kterém jsme v posledním ročníku mohli vidět velká jména české házené, jako je například Ondřej Zdráhala, Jan Filip, David Juříček, Petr Hejtmánek, dále pak hráčky A-týmu DHK Zora Olomouc a hráče Házené Velké Bystřice, samozřejmě obě hlavní pořadatelky či mladé nadějné hráče/hráčky a mnoho dalších. V tomto posledním ročníku se vybralo krásných 90.670,- Kč.

Video z posledního ročníku zde

Pořadatelé dlouho přemýšleli zda letošní ročník uspořádat a hlavně jakým způsobem. Aktuální situace je složitá, ale mimo covid-19 jsou tu stále i problémy, které tým Házená Pomáhá nechce jen tak přehlížet. "Pro některé děti je bohužel nošení roušky na denním pořádku a my chceme těmto dětem či rodinám pomoci na jejich bojovné cestě." Že je házená skvělý týmový sport samozřejmě všichni víme, ale opět nám ukazuje, jak velkou sílu má. Hráči a kluby, kteří proti sobě stojí většinou jako soupeři na hřišti, neváhali a rozhodli se podpořit letošní modifikovanou formu, která má nakonec formu bazárku 2020. Na bazárku lze najít spoustu skvělých dárků na Vánoce například v podobě podepsaných dresů: Miroslava Jurky, Kristýny Pastorkové, Davida Krahulce, Michala Tonara, Julie Kučerové, Annamarie Patrnčiakové, hráček A-týmu DHK Zora Olomouc nebo extraligové KH ISMM Kopřivnice, nechybí klubové či tréninkové věci klubů, které podpořily HC Robe Zubří, Tatran Litovel, HC Dukla Praha, HCB Karviná a nechybí pořadatelské kluby DHK Zora Olomouc a Házená Velká Bystřice. To však není konec, na cestě je například podepsaný dres DHK Baník Most nebo dresy reprezentantek Markéty Hurychové, Michaely Hrbkové nebo Markéty Jeřábkové a nebo reprezentantů Stanislava Kašpárka, Pavla Horáka či Martina Galii. V plánu jsou dále zajímavé tréninkové poukázky pro děti. Tímto patří všem za tým Házená Pomáhá velké DÍKY za jejich podporu!

Bazárek 2020

Bazárek najdeme na nových webových stránkách, které jsou stále v přípravné fázi a byly předčasně spuštěny na podporu tohoto projektu. Při normální situaci budou fungovat hlavně jako registrační systém na plánované kempy pořádané krajským trenérem. Dále jako informační systém či zpětná vazba pro hráče, hráčky, rodiče či trenéry, kteří zde najdou v budoucnu další vzdělávací materiály apod. Proto prosím přijměte omluvu od pořadatelů za nedokonalost těchto stránek. Velká podpora přišla od Olomouckého krajského svazu, který tak umožnil pořadatelům využít prozatím tento prostor.