Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářkou sezóny podruhé v kariéře Knedlíková, nejvýraznějšími postavami domácí ligy Tichá, Galušková a Mučková

10/10/2021 | Handball+
U příležitosti reprezentačního utkání kvalifikace o EHF EURO 2022 mezi Českou republikou a Chorvatskem ve Zlíně převzaly nejvýraznější osobnosti uplynulé sezóny ocenění pro nejlepší házenkářky ročníku 2020/2021. V prestižní domácí anketě triumfovala česká reprezentantka Jana Knedlíková, titul získala podruhé ve své kariéře. Dalšími oceněnými jsou Veronika Galušková, Hana Mučková a Petra Tichá, Talentem sezóny je kanonýrka Charlotte Cholevová.
Házenkářkou sezóny podruhé v kariéře Knedlíková, nejvýraznějšími postavami domácí ligy Tichá, Galušková a Mučková

 

Házenkářka sezóny 2020/2021: Jana Knedlíková

V anketě nejlepší házenkářky roku zvítězila Jana Knedlíková v roce 2016, kdy nastupovala v dresu Györi AUDI ETO KC. Na toto vítězství navázala až v roce 2021, kdy již v barvách norského Vipers Kristiansand znovu ovládla Final4 Ligy mistryň a vysloužila si ocenění házenkářských expertů. Na druhém místě v hlasování skončila Markéta Jeřábková, třetí místo patří Veronice Malé.

Jana Knedlíková začala svou házenkářskou kariéru v pražských Hájích. Jako dítě vyzkoušela také balet a krasobruslení, házená ale zvítězila. Z Hájů odešla poprvé za špičkovým angažmá do Slavie Praha, s níž vybojovala dva mistrovské tituly v česko-slovenské soutěži WHIL. V roce 2014 zaujala svými výkony v zahraničí a odešla do Maďarska. V maďarském Mosonmagyróváru se rychle stala klíčovou postavou týmu a po půl roce už angažoval rychlonohé české křídlo do svého týmu špičkový evropský klub Györ. S Győri Audi ETO KC si Knedlíková pravidelně užívala atmosféru nejprestižnějších zápasů Ligy mistryň. V roce 2016 to ještě ve finíle na titul nestačilo, vítězství v Lize mistryň se ale Knedlíková dočkala hned v následujícím roce 2017 a pak znovu v letech 2018 a 2019. Celkem tak s Györem Knedlíková oslavila tři tituly v nejprestižnější světové klubové soutěži.

V roce 2020 zůstala soutěž vinou koronaviru bez vítěze a před dalším soutěžním ročníkem Knedlíková změnila angažmá. Přesunula se do norského Kristiansandu a ani zde se jí nevedlo o nic hůř, než v Maďarsku. Hned v prvním roce vybojovala titul norského mistra a v květnu pak znovu ve finale Ligy mistrů zazářila. Šesti brankami přispěla k finálovému vítězství Kristiansandu a počtvrté se tak radovala z trofeje pro vítěze Ligy mistrů.

Jana Knedlíková je součástí českého reprezentačního týmu od roku 2008. Nastoupila ke 112 mezinárodním utkáním, nastřílela 239 branek. Kvůli zranění lýtka se nezúčastnila mistrovství světa 2017 v Německu, nastoupila však na evropských šampionátech v letech 2012, 2016, 2018 a 2020 a mistrovství světa v roce 2013.

 

 

Talent sezóny: Charlotte Cholevová

V hlasování házenkářských expertů mezi mladými talenty nejvíce zaujala Charlotte Cholevová. Nadaná devatenáctiletá hráčka se o slovo hlásí už delší dobu. Od roku 2017 nastupuje ve výběrech mládežnických reprezentací, kde patří k nejvýraznějším střeleckým postavám.

S házenou začínala v ostravské Hrabůvce, házené se věnovali nebo věnují prakticky všichni členové rodiny. Házenkářská naděje se nikdy netajila tím, že je velmi pracovitým dříčem, který házené věnuje maximum. Už v dorosteneckém věku dojížděla do Hodonína, kde nastupovala v nejvyšší soutěži, před loňskou sezónou přijala angažmá v Mostě, se kterým následně oslavila titul národních i interligových mistryň. Na červencovém EURU házenkářek do 19 let Cholevová nastřílela 55 branek.

 

 

Osobnost MOL ligy: Petra Tichá

Házenkářští experti, kapitánky MOLligových týmů a následně fanoušci na sociálních sítích rovněž rozhodovali o nejvýraznější osobnosti soutěže, hráčce, která je tahounkou svého týmu, současně zkušenou hráčkou v kabině i na hřišti. Z trojice odborníky zvolených házenkářek pak svým hlasováním vybírali vítězku fanoušci na sociálních sítích.

V něm uspěla házenkářka Sokola Poruba Petra Tichá. Zkušená reprezentantka se po návratu ze zahraničního angažmá v domácí soutěži rychle orientovala a táhla svůj tým za kvalitním konečným umístěním.

Na druhém místě se v hlasování veřejnosti umístila Veronika Galušková, na třetím Dominika Müllnerová.

 

 

Hráčka MOL ligy: Veronika Galušková a Hana Mučková

V kategorii Házenkářka MOL ligy jsou z důvodu absolutní rovnosti hlasů oceněny dvě hráčky. Házenkářkami MOL ligy se stávají brankářka DHC Sokol Poruba Hana Mučková a hráčka DHC Plzeň Veronika Galušková.

Veronika Galušková v loňském roce střelecky táhla tým Slavie Praha, nastřílela 158 branek a byla druhou nejúspěšnější střelkyní soutěže.

Hana Mučková v brance Sokola Poruba byla oporou svému týmu i důležitým článkem reprezentačního výběru žen. V MOL lize byla nejúspěšnější brankářkou, předvedla více než 300 úspěšných zákroků. Na své výkony navazuje i v letošní sezóně.

Třetí místo patří Dominice Zachové.