Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mladé házenkářky Karlovarska na Olympiádě dětí a mládeže více jak se ctí

05/07/2022 | mládež
Venerunt, viderunt, mirati sunt.
Mladé házenkářky Karlovarska na Olympiádě dětí a mládeže více jak se ctí

Po třech tréninkových mini kempech a třech přípravných utkáních jsme se všichni dočkali. V neděli dne 26. 6. 2022 krátce po poledni hráčky výběru Karlovarského kraje vyskákaly z luxusního autobusu na místě dění v Olomouci před vysokoškolskou kolejí Bedřicha Václavka, která se v tomto případě stala olympijskou vesnicí. Tentýž den večer jsme se všichni společně zúčastnili slavnostního zahájení na místním fotbalovém Andrově stationu. Našich šestnáct hráček mělo tu čest nastupovat před zaplněným hledištěm za vlajkou Karlovarského kraje přímo na plochu a užít si tak záře reflektorů v blízkosti nejen sportovních celebrit.

První povinnost splněna a druhý den po velmi časné snídani následoval přesun do sportovní haly v Žeravici, kde na nás v základní skupině „A“ čekaly tyto soupeři: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Královohradecký kraj, Zlínský kraj a Jihočeský kraj. Po prvním utkání s Jižní Moravou, ve kterém jsme se vyloženě trápili a které jsme prohráli rozdílem čtyř branek, trenéři malinko podléhali skepsi a přemýšleli o tom co změnit. Naštěstí tuto myšlenku po poradě vypustili, což se v dalším utkání s velice kvalitním Zlínským krajem potvrdilo jako správné rozhodnutí. V tomto zápase naopak naše hráčky předvedly hru, ke které jsme se v přípravě snažili směřovat. Toto utkání bychom hodnotili jako naše nejlepší vystoupení v celém turnaji, což znamenalo pro všechny překvapivou, ale zcela zaslouženou výhru. Další den jsme vybojovali vítězství proti kraji Pardubickému a Královohradeckému. V posledním utkání na tým čekala kvalita z Jižních Čech. Přesto, že jsme v tomto bojovném utkání prohráli o tři branky, stačilo to na postup mezi šest nejlepších ze druhého místa ve skupině „A“. O tom rozhodly dvě plusové branky v mini tabulce mezi námi, Zlínským a Jihočeským krajem. Černý Petr zbyl tentokráte na Jihočešky. Víme, je to kruté, trenéři tuto situaci zažili již několikrát a dokazuje to jen jediné, že na každé brance opravdu záleží.

V tento okamžik jsme byli všichni opravdu šťastní a popravdě jsme se stali překvapením turnaje, za které nám přišlo mnoho gratulací. Středeční den byl pro náš tým další zážitkový okamžik. O přímý postup do semifinále jsme se utkali s domácím Olomouckým krajem a přátelé věřte či nevěřte, tento souboj přenášela ČT4 sport v přímém přenosu. I když naše děvčata bojovala do poslední vteřiny, prohráli jsme rozdílem dvou branek, a o to víc nás krom jiného mohly mrzet tři neproměněné sedmimetrové hody. Ve čtvrtečním souboji o páté místo, kde jsme se opět potkali s krajem Zlínským, jsme už měli cíle jiné. Příležitost dostalo všech šestnáct hráček s cílem, aby se i ty, které zatím neskórovaly, zapsaly do olympijské střelecké listiny, a to se opravdu podařilo.

V konečném pořadí jsme, myslím k překvapení všech, obsadili krásné šesté místo. Výše napsaná latinská slova „přišli, viděli, překvapili“ jsou, myslím, na místě. V závěru děkujeme všem hráčkám za to, jak přistoupily k přípravě, a za vystoupení na Olympijském turnaji. Odvedly něco navíc a krásně si prodloužily sezónu. V hlavě jim zůstane určitě mnoho vzpomínek nejen z palubovky. Tohle vše ke správným Olympiádám patří. Děvčata můžete být na sebe pyšná. Opravdu obrovské poděkování letí mému parťákovi Martinu MIŠÁNKOVI. Jeho loajalita, přehled a pracovitost mě hodně usnadnila práci a děvčatům nadstandard a pohodu. V neposlední řadě děkuji za nás všechny všem Vám, kteří jste nás podporovali, drželi palce i ve chvílích, kdy nebylo třeba vše ideální. Velká poklona těm, kteří s námi byli přímo na místě, a slyšet byli nejen díky bubnu.

Ve výběru Karlovarského kraje byly tyto hráčky:  Vanesa MELKOVÁ, Barbora SPÁLOVSKÁ, Tereza JELÍNKOVÁ, Štěpánka ROJKOVIČOVÁ, Adéla MIŠÁNKOVÁ, Karolína JEDLIČKOVÁ, Kateřina BREJCHOVÁ, Barbora SCHULZOVÁ, Karolína KUNOVÁ všechny z HC Hvězda Cheb. Jana PUŽOVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ, Markéta KONIGOVÁ, Adéla NOVÁKOVÁ, Nina SALAJKOVÁ a Linda BAŤKOVÁ všechny z Házené Kynžvart.

Vedoucí týmu: Martin MIŠÁNEK. Trenér: Jiří MARŠÍK.

Autor: Jiří MARŠÍK – trenér výběru Karlovarský kraj

Fotogalerie k nahlédnutí zde.