Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pavel Bochnia: Spolupráce malých klubů s většími se neustále zlepšuje

29/09/2022
Házenkářská sezona odstartovala. Kromě nejvyšší tuzemských lig se s novým školním rokem rozproudily i mládežnické soutěže. Moravskoslezský krajský svaz házené i letos čeká spousta společné práce. „Nově se kromě staršího žactva budou v kempech pravidelně setkávat i výběry mladšího žactva," prozrazuje tamější předseda krajského svazu Pavel Bochnia.
Pavel Bochnia: Spolupráce malých klubů s většími se neustále zlepšuje

Na úvod sezony se v Karviné sešlo krajské výběrové družstvo chlapců, které se i letos připravuje pod vedením zkušených házenkářských trenérů Jaromíra Petřeka a Petra Mazura. Na trénink dohlížel i předseda Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Přicházíte s rozšířenou spoluprací v rámci Krajského házenkářského centra. Co to znamená? 

Nově se kromě staršího žactva budou v kempech pravidelně setkávat i výběry mladšího žactva. Pro mladší ročníky budou nachystány taky speciální kempy zaměřené na jednotlivé posty, kde máme přislíbenu spolupráci od Michala Brůny, Daniela Vala, Jana Užeka, Václava France či Jana Sobola. 

Jaká je to pro mladá házenkáře motivace?

Motivace je obrovská. Stále se navíc zlepšuje spolupráce malých klubů s těmi většími. Důvěra ve společnou práci, ve společný posun a v házenou celkově jde kupředu. Mám z toho obrovskou radost, projevuje se to i na výkonech. 

Vnímáte, že se zájem dětí o házenou zvyšuje?

Určitě. Třeba brankářského kempu v Polance se na konci prázdnin zúčastnilo 40 gólmanů, což je fantastické. Martin Galia, který měl kemp na starost, nemůže vše pojmout sám, proto je skvělé, že se přidávají i další trenéři brankářů, i z menších klubů. Taky je to posouvá. 

Co bude vrcholem letošní mládežnické sezony? 

Loňský ročník končil Olympiádou dětí a mládeže. Letos mladší žactvo čeká Házenkářský desetiboj, jehož finále proběhne v našem kraji. Mladší i starší žactvo bude hrát taky školský pohár, běží i žákovská liga, starší žáky a žačky pak na konci sezony čeká turnaj krajských výběrů. 

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje