Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářky z Karlovarského kraje zahájily přípravu na LODM

27/02/2024 | ostatní/různé, mládež
Mladé házenkářky z Karlovarského kraje zahájily přípravu na Letní olympiádu dětí a mládeže
Házenkářky z Karlovarského kraje zahájily přípravu na LODM

Stejně jako v ostatních krajích, tak i v tom našem Karlovarském se mladí sportovci a sportovkyně připravují na skvělou akci, kterou je bezesporu Olympiáda dětí a mládeže. Ta letošní letní proběhne v době od 23. do 28. června 2024 v Jihočeském kraji.

Bohužel konkrétně házená v našem kraji nemá zatím silné zastoupení, co se týče počtu klubů. Ale to se díky  exekutivě, která má jasně dané cíle jistě v co nejkratší době změní a první vlaštovkou už je konkrétně fungující Házená Chebsko.

Mladí házenkáři z našeho kraje budou tedy ještě na této olympiádě chybět, ale kdo stejně jak před dvěma lety v Olomouci chybět nebude je tým děvčat složený ze dvou stávajících klubů, a to konkrétně z Házené Kynžvart a FCB HC Hvězda Cheb.

Na proběhlém společném tréninkovém kempu, který se uskutečnil dne 25. 2. 2024 ve Sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart se sešlo celkem 18 mladých házenkářek ročníku 2009 až 2011, aby ve dvou tréninkových jednotkách předvedly své nejen házenkářské schopnosti a dovednosti, které by je měly přiblížit mezi čtrnáctku, která nakonec před prázdninami do Českých Budějovic vyrazí. Za snahu by si to jistě zasloužily všechny, ale bohužel počet hráček je jasně daný.

V přípravě na tuto akci nás čeká ještě minimálně pět společných tréninkových setkání jak v Lázních Kynžvart, tak v Chebu a v tom i několik přípravných zápasů. Ke společné přípravě jsme využily i pozvání od Českého svazu házené k předzápasovému utkání před 2finále Českého poháru mužů a žen, které odehrajeme dne 6. března 2023 od 12,00 hod. v UNYP Aréně v Praze.

Zde se našemu krajskému výběru do cesty postaví silný výběr Prahy.

Po odehrání našeho utkání bude následovat předzápas chlapců ze Zubří a Pražských Kobylis. Pak budeme všichni společně sledovat finálové utkání mužů mezi HCB Karviná a HC Robe Zubří.

Ale ani to není vše, zlatým hřebem tohoto dne pro nás bude finále žen, ve kterém se už podruhé v novodobé historii představí tým Házené Kynžvart proti již dlouhodobě nejlepšímu ženskému klubu v České republice, kterým jsou házenkářky DHK Baníku Most. Pevně věřím, že si děvčata tento den užijí a na zážitky budou v dobrém vzpomínat. 

                           Jiří MARŠÍK – trenér výběru Karlovarského kraje