Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sedmička hráček reprezentovala Olomoucký kraj na házenkářských nadějích v Nymburku

26/01/2022 | mládež, ostatní/různé
V minulém týdnu se po roční pauze uskutečnil opět kemp házenkářských nadějí v Nymburku, který byl tentokrát pro ročník dívek 2007. Hráčky během pěti dnů absolvují několik tréninkových bloků, zahrají si vzájemný turnaj, kde mohou poměřit své síly v konkurenci cca 60 děvčat z celé České republiky, hráčky neminulo ani fyzické testování podle nové testové baterie.
Sedmička hráček reprezentovala Olomoucký kraj na házenkářských nadějích v Nymburku

Ve středu 19. 1. 2022 odjelo sedm hráček Olomouckého kraje na tradiční kemp házenkářských nadějí do Nymburku, jednalo se o kemp hráček ročníku 2007, které v příštím roce budou stabilně nastupovat v kategorii mladšího dorostu. Za náš kraj byly vybrány na kemp tyto hráčky:

  • Adriana Smetková (DHK Zora Olomouc)

  • Michaela Krapková (DHK Zora Olomouc)

  • Adéla Sedláčková (DHK Zora Olomouc)

  • Simona Kozmíková (DHK Zora Olomouc)

  • Alena Kučerová (TJ Cement Hranice)

  • Nela Štrublová (DHK Litovel)

  • Anna Urbanová (SK Žeravice/Velká Bystřice)

Všechny hráčky patří do výběrového týmu Olomouckého kraje, který se představí v měsíci červnu na ODM. Děvčata během sezóny pracují hlavně ve svých klubech a mimo to se účastní také výběrových kempů, kde se společně připravují nejen na již zmiňovanou ODM, ale také na jejich budoucí přesun do vyšší kategorie a celkově na házenou na vyšší úrovni.

Holky během kempu v Nymburku absolvovaly několik tréninkových bloků, kde pod vedením zkušených trenérů sbíraly cenné zkušenosti a rozvíjely svoje dovednosti. Během tohoto kempu proběhlo také pár doplňujících disciplín, mezi které patřila například soutěž v sedmimetrových hodech, kde kralovala brankářka Nela Štrublová z Litovle nebo například soutěž v překážkové dráze, kterou vyhrála Michaela Krapková z klubu DHK Zora Olomouc. Na holky čekalo také méně oblíbené fyzické testování podle nové testové baterie, mezi nejlepší výsledky se zařadila Adriana Smetková (DHK Zora Olomouc), jež se umístila na druhé příčce.

Hlavním cílem pro děvčata bylo ukázat své házenkářské umění a zaujmout zkušené trenéry, kteří působí například u dorostenecké reprezentace. Holky reprezentovaly kraj velice poctivě a určitě svými výkony zanechaly v Nymburku házenkářskou stopu. Hráčky jsou velice silné ve všestrannosti, která je pro házenou velice důležitá. Věříme, že o těchto hráčkách ještě v budoucnu uslyšíme a za náš kraj děkujeme za jejich práci. Poděkování patří také klubovým trenérům, kteří s děvčaty pravidelně pracují.