Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Třetí olympiáda pro české rozhodčí Horáčka a Novotného

22/04/2021 | rozhodčí a delegáti, zahraničí
Patří k absolutní světové špičce a potvrzují to znovu a znovu. Aktuálně tím, že si vysloužili už svou třetí rozhodcovskou nominaci na olympijské hry, a tak v Tokiu bude mít česká házená znovu své zástupce.
Třetí olympiáda pro české rozhodčí Horáčka a Novotného

 

Česká rozhodcovská dvojice Václav Horáček a Jiří Novotný jsou jednou ze šestnácti rozhodcovských dvojic, které Mezinárodní házenkářská federace nominovala pro odložený olympijský turnaj v Tokiu. Pro zkušenou dvojici to bude už třetí účast na olympijských hrách.

„Tato naše dvojice se dlouhodobě pohybuje mezi nejlepšími dvojicemi rozhodčích na světě, a tak to pro mě není překvapení. Moc jim k této nominaci gratuluji a budu držet palce, aby jim zápasy v Japonsku vyšly co nejlépe a dostali opět nějaký ze závěrečných duelů. Doufejme, že olympijské hry tentokrát proběhnou bez komplikací a hlavně, že se nejen sportovní svět brzy vrátí do normálu," řekl k nominaci úspěšných českých rozhodčí jejich kolega a člen exekutivy ČSH s odpovědností za rozhodčí Jiří Opava.

Pánové Horáček a Novotný nechyběli na mistrovství světa v letech 2019 (semifinále Německo – Norsko), 2017 (semifinále Chorvatsko – Norsko), v roce 2015 v Kataru rozhodovali finálové utkání mezi domácím Katarem a Francií. Nastoupili také na lednovém mistrovství světa 2021 v Egyptě.

V roce 2016 zastupovali české házenkářské barvy na olympijském házenkářském turnaji v Riu. Jako rozhodčí nastoupili také na evropském šampionátu v roce 2020, 2018, 2016 či 2014.

Házenkářský turnaj v Tokiu odstartuje v sobotu 24. července úvodními mužskými zápasy, ženská část turnaje začne o den později. Medailové zápasy se odehrají 7. srpna (muži) a 8. srpna (ženy) v Yoyogi National Stadium v Tokiu.

 

Rozhodčí nominovaní pro Olympijské hry 2021 v Tokiu

Alžírsko (ALG) - Youcef BELKHIRI/Sid ALI HAMIDI

Argentina (ARG) - María Ines PAOLANTONI/Mariana GARCIA

Chorvatsko (CRO) - Matija GUBICA/Boris MILOSEVIC

Česká republika (CZE) - Václav HORÁČEK/Jiří NOVOTNÝ

Dánsko (DEN) - Mads HANSEN/Jesper MADSEN

Egypt (EGY) - Yasmina ELSAIED/Heidy ELSAIED

Francie (FRA) - Julie BONAVENTURA/Charlotte BONAVENTURA

Německo (GER) - Robert SCHULZE/Tobias TONNIES

Severní Makedonie (MKD) - Gjorgji NACHEVSKI/Slave NIKOLOV

Portugalsko (POR) - Duarte SANTOS/Ricardo FONSECA

Jižní Korea (KOR) - Bon-Ok KOO/Seok LEE

Rusko (RUS) - Viktoriia ALPAIDZE/Tatiana BEREZKINA

Slovinsko (SLO) - Bojan LAH/David SOK

Španělsko (ESP) - Oscar RALUY/Angel SABROSO

Švédsko (SWE) - Mirza KURTAGIC/Mattias WETTERWIK

Švýcarsko (SUI) - Arthur BRUNNER/Morad SALAH