Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jak mladší žáci lovili kapříka v Třeboni

23/06/2022 | mládež
Nejde tady o žádnou pohádku pro děti, ale o skutečnou akci jihočeských házenkářů. Ačkoliv cenné kovy v Jihočeské lize mladších žáků jsou již dávno rozdány, chlapci letos ještě nemají házené dost. A tak si Třeboňští do své sportovní haly pozvali soupeře z různých koutů naší země na turnaj „Třeboňský kapřík“. A kdo tedy vylovil toho nejcennějšího kapříka?
Jak mladší žáci lovili kapříka v Třeboni

V sobotu 11. června 2022 se do Třeboně sjely týmy mladších žáků z různých koutů Čech, aby zde uzavřely sezonu 2021/22 na tradičním turnaji „Třeboňský kapřík“. Počáteční obavy z nezájmu se nakonec nenaplnily a na turnaj se přihlásilo 7 družstev, některá i z klubů velmi zvučných jmen – TJ Lokomotiva České Budějovice, TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, TJ Lokomotiva Louny, TJ Sokol Nové Veselí, Házená Poděbrady, HC Dukla Praha a samozřejmě domácí TJ Jiskra Třeboň. Už předem tedy bylo jasné, že turnaj bude velmi kvalitní a naplní předpoklad závěrečného turnaje pro tuto kategorii.

Hrálo se systémem každý s každým na 1 x 20 minut, takže program byl velmi náročný. Vždyť se také končilo téměř v sedm hodin večer. Po odehraných 21 zápasech bylo nakonec pro jihočeské týmy pořadí velmi příznivé. I přes velkou konkurenci se oba jihočeské týmy umístily na medailových pozicích.

Třeboňský kapřík – celkové pořadí:

1.      TJ Lokomotiva České Budějovice

2.      TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou

3.      TJ Jiskra Třeboň

4.      HC Dukla Praha

5.      TJ Lokomotiva Louny

6.      Házená Poděbrady

7.      TJ Sokol Nové Veselí

Vítěz turnaje - mladší žáci TJ Lokomotiva České Budějovice.

Individuální ocenění si navíc odnesli brankář domácí Třeboně Jirka Mazánek, nejlepším střelcem byl Jan Pešek z Ledče nad Sázavou a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Štěpán Gottfried z Českých Budějovic.

Nejlepší hráč turnaje Štěpán Gottfried z Českých Budějovic přebírá ocenění od předsedy Jč KSH Filipa Bartáka.

Turnaj se i přes značnou časovou náročnost velmi vydařil a věříme, že pro všechny účastníky byl nejen přínosným, ale i příjemným zakončením sezony 2021/22.

Jménem klubu TJ Jiskra Třeboň bych chtěl poděkovat všem organizátorům i fanouškům! Budeme se těšit na viděnou na dalším ročníku "Třeboňského kapříka".

Lukáš Baierling, TJ Jiskra Třeboň

Třeboňští borci vybojovali 3. místo, individuální ocenění pro nejlepšího gólmana získal Jirka Mazánek.