Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hrál bych i se zlomenou rukou, netají se Jan Užek. Co se mu v derby stalo?

24/10/2022 | ostatní/různé
V průběhu druhého poločasu nedělního derby ve Frýdku Místku si možná fanoušci ani nevšimli, že má Ujin, jak se Janu Užkovi v Karviné přezdívá, zdravotní problém. Po jednom ze soubojů na brankovišti přiběhl na střídačku s bolestivou grimasou a držel si prsty jedné ruky. Po provizorním ošetření se vzápětí vrátil na palubovku a pokračoval ve hře.
Hrál bych i se zlomenou rukou, netají se Jan Užek. Co se mu v derby stalo?

Co se na palubovce stalo? Jak se Vám přihodil problém s prstem?
Úplně jednoduše. Snažil jsem podběhnout pod hráčem, zavadil jsem o dres a už to bylo, prst šel úplně šejdrem. Na lavičce mi to vytahoval Michal (Brůna), ale nevím, jestli se to úplně povedlo. Každopádně s tím budu muset na vyšetření.

Foto + foto TOP: HCB Karviná

Když se přesuneme k zápasu – bylo to pořádné derby, že?
To opravdu bylo, a navíc ještě vyšperkované tím, že v dresu Frýdku-Místku hraje hodně kluků, kteří jsou odchovanci Karviné, nebo aspoň Karvinou prošli. Vlastně skoro celá základní sestava, až na pravé křídlo, byla z „Karvińáků“. O to víc bylo utkání vypjaté, ale myslím, že emoce k derby patří. Pro diváky to musel být super zápas.

Před reprezentační přestávkou to ze strany Baníku nebylo úplně ono. Ve dvou zápasech po sobě jste ztratili body. Pomůže vítězství k tomu, abyste se zase nastartovali?
Je fakt, že ty zápasy před repre pauzou nebyly z naší strany moc koukatelné. Je to i tím, že nám pořád chyběli důležití hráči. Teď se Čadris a Solo (Zdeněk Čadra a Dominik Solák, pozn. redakce) pomalu vrací, což je jen dobře. Chybí nám ještě David Růža a Peťa Mokroš. Až budeme opravdu komplet, tak myslím, že budeme zase hodně silní. Myslím ale, že jsme hráli lépe, co se týče nasazení a takové té kolektivity. Od předvedené hry v derby bychom se mohli a měli odpíchnout do dalších zápasů. Výkon sice ještě nebyl úplně nejlepší, ale má vzestupnou tendenci. Další zápas je už ve středu proti Veselí a tam to musíme potvrdit.

Tak doufejme, že vyšetření prstu dopadne dobře, abyste pro změnu zase nechyběl Vy…
To ne, já bych hrál i se zlomenou rukou. Čeká nás důležitý zápas s Veselím a potom v Kosovu, to bych si nenechal ujít.

Autor: Ivo Dudek, HCB Karviná