Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nedokázaly jsme Chorvatky v první půli zlomit, mrzí Házenkářku sezóny Janu Knedlíkovou

11/10/2021
Před utkáním si převzala trofej pro nejlepší házenkářku uplynulé sezóny, hned na to vyběhla na hřiště, aby pomohla spoluhráčkám vybojovat první kvalifikační body. Jedna z nejzkušenějších členek českého reprezentačního výběru ale nakonec odcházela z palubovky zklamaná.
Nedokázaly jsme Chorvatky v první půli zlomit, mrzí Házenkářku sezóny Janu Knedlíkovou

 

„Velmi smutná porážka. V úvodu zápasu jsme Chorvatky načaly, nedokázaly jsme je ale zlomit úplně a už ke konci prvního poločasu se dostaly do tempa, vyrovnaly a druhý poločas už byl více méně v jejich režii,“ ohlížela se za nedělním soubojem jedna z opor českého týmu křídelnice Jana Knedlíková.

 

Začátek kvalifikace týmu nevyšel, zatím jste bez bodů. Zatím ale ještě nelámete hůl, že?

Určitě ne! Ještě nám zbývají další čtyři zápasy a budeme bojovat dál. Rozdíl mezi námi a Chorvatskem je dvě branky. Musíme porazit Ukrajinu a doufat v lepší výsledek na půdě Chorvatska.

 

Po dvou letech jste hráli před diváky.

Je super, že fanoušci můžou na zápas přijít a podpořit nás. Pomáhá nám to.

 

Před utkáním jste byla oceněna jako Házenkářka sezóny 2020/2021. Motivovalo vás to do zápasu víc?

Určitě je to krásná cena, ale nepatří jenom mě, ale i mým spoluhráčkám, bez kterých bych ji nemohla získat.

 

Vaše nová spoluhráčka ve Vipers Kristiansand Markéta Jeřábková si v týdnu pochvalovala vaše společné angažmá. Vidíte to podobně?

Určitě, je znát, že tam máme jedna druhou a jsme tam jedna pro druhou. Pro mě je to také poprvé, kdy v zahraničí působím s českou spoluhráčkou, takže vzhledem k tomu, že jsme takhle daleko od rodin a partnerů, je to pro nás obě jedině plus.

 

Pomýšlíte s Kristiansandem na obhajobu titulu v Lize mistryň?

Zatím je příliš brzo na to to nějak předvídat. Zatím jsme ve skupinové fázi. Na to se musíme soustředit a uhrát výsledky tak, abychom se mohli dostat do hlavní fáze a bojovat o Final4.