Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jeřábková o úvodním zápase EURA: Začátek druhé půle jsme zvládly famózně, pak do toho šly Švédky po hlavě

04/12/2020 | EHF EURO 2020
Markéta Jeřábková nastřílela v zápase proti Švédkám osm gólů. Po prvním dni šampionátu vede střelecké tabulky, přesto je logicky z výsledku utkání zklamaná. Vždyť dlouho to vypadalo, že by Češky mohly silnému soupeři vzdorovat natolik, že by mohly dosáhnout na senzaci.
Jeřábková o úvodním zápase EURA: Začátek druhé půle jsme zvládly famózně, pak do toho šly Švédky po hlavě

 

Přesto to byly nakonec Švédky, kdo slavil výhru 27:23.

„Určitě byla naše prohra částečně zapříčiněná tím, že jsme něco neproměnily, na druhou stranu jsme měly skvělou brankářku, několikrát nás zachránila ze sedmičky a dalšími důležitými zákroky,“ vysekla na úvod svého hodnocení poklonu Markéta Jeřábková brankářce Petře Kudláčkové.

„Začátek druhé půle jsme zvládly až famozně,“ připomněla pak skvělé první minuty druhé půle, ale hned dodala: „Pak Švédky nastarovaly motory a šly do toho po hlavě.“

Uznala, že Švédky dostály roli favorita, přesto ji těšil obětavý výkon celého českého týmu, který zdobí ženský národní výběr už roky. „Už před začátkem turnaje jsme úplně nebyly přímo adeptky na medaile, jedeme vždycky zabojovat a překvapit. Doufám, že se to ukázalo, každá nechala na hřišti to svoje maximum. Turnaj nekončí, dneska začal, je třeba soustředit se do dalších zápasů, kdy nás čekají papírově olympijské vítězky a několikanásobné šampionky nebo finalistky šampionátů, musíme se připravit a zase tam nechat maximum,“ burcuje před dalšími zápasy Jeřábková.

V zápase proti Švédkám skórovala aktuálně nejlepší střelkyně německé Bundesligy osmkrát ze šestnácti střel. „Útok je rozložený do šesti hráček, máme neuvěřitelnou kvalitu na postu křídla, měli bychom je využívat rozhodně víc. Ve druhém poločase to bylo lepší, v prvním Verča Malá střílela jednou, to je na takovou hráčku moc málo. V určitých situacích to beru na sebe, možná někdy až moc, ale to je házená,“ dodala ještě Jeřábková.

K dalšímu utkání nastoupí Češky v Herningu v sobotu 5. prosince, kdy se postaví proti silným Ruskám, jež v úvodním zápase skupiny B porazily Španělsko, aktuálně stříbrný tým MS 2019, jednoznačně poměrem 31:22.