Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Brno svědčilo i juniorům, dorostenci podlehli o jedinou branku

07/11/2021
V odvetném utkání v Brně se vedlo dobře i juniorskému výběru. Tým trenéra Pavla Pauzy porazil vrstevníky z Rakouska šestibrankovým rozdílem 32:26. Jen jediná branka pak chyběla k radosti týmu dorostenců, ti podlehli Rakušanům 20:21.
Brno svědčilo i juniorům, dorostenci podlehli o jedinou branku

 

Junioři začali v Brně podobně dobře jako jejich starší kolegové. Rychle vedli 3:1, ale Rakušané se rychle rozkoukali a v 11. minutě nejen vyrovnali na 5:5, ale třemi dalšími brankami v řadě otočili stav utkání ve svůj prospěch na 8:5. Vedení si drželi do 20. minuty a stavu 10:7, potom přišel další obrat, tentokrát ve prospěch domácího celku a čtyři rychlé trefy do rakouské branky znamenaly pro změnu české vedení 11:10. Po zbytek poločasu se pak skóre tahalo a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 13:13. Podobně se o minimální náskok oba týmy p=řetahovaly i v úvodu druhé půle, ve 45. minutě ale čtyřbranková série vedla k prvním výraznějšímu vedení domácího týmu (24:20) a tato zvládnutá pasáž prakticky rozhodla o osudu utkání. Rakušané už se nepřiblížili víc, než na tři branky a junioři se pak připojili k oslavám mužského výběru.

„Nebylo to jednoduché utkání. V první půli se nám nedařila koncovka, zápas byl tou dobou vyrovnaný a rozhodovaly drobnosti. Během druhé půle jsme naštěstí našli recept na brankáře. Úspěšnost střelby nám výrazně vzrostla, v obraně se nám zároveň dařilo získávat míče a dávat lehké branky z rychlého útoku. Byli jsme produktivní na křídlech. Jsem spokojený s nasazením i tím, že jsme dokázali soupeři vrátit minulou vysokou prohru z Rakouska, která nás mrzí. Nemusíme se stydět za výkon ani v prvním poločase, i když to bylo z naší strany po přestávce daleko lepší. Myslím každopádně, že jsme byli lepším týmem i fyzicky,“ řekl po utkání trenér juniorského výběru Pavel Pauza.

 

Junioři: Česká republika – Rakousko 32:26 (13:13)

Sestava a branky České republiky: Grabemann, Hůla, Voleník 1, Rakouský J. 5, Halíček 4, Rakouský M. 3, Bolehlavský 2, Bajer 6, Široký 2, Havran 2, Rumian 5/2, Mazurek 2, Galia, Hlavenka, Kolečkář, Fiala, Kaplan, Bartoš.

 

Jako první šli v souboji dorostenců do vedení čeští reprezentanti, kteří vedli po dvou minutách 2:1. Na delší dobu to byly ale poslední přesné zásahy českého týmu a skóre tak Rakušané rychle otočili a po sérii gólů do tříbrankového vedení. Český tým mohl za stavu 3:6 opakovaně svoji ztrátu stáhnout, proti byl ale výborně chytající hostující brankář Bergmann. Defenziva ale zdobila oba celky, ani Češi toho svému soupeři v útoku příliš nedovolili. Pět minut před koncem prvního poločasu snížil na 5:9 Marek Pšenica, Šimon Ondruch devadesát vteřin před závěrečnou sirénou upravil na 7:11. První poločas gólově podtrhl úspěšným sedmimetrovým hodem hostující Weber a do kabin tak šly oba celky za stavu 7:12.

Druhý poločas začal lépe pro dorostenecké reprezentanty Rakouska, kteří navýšili dvěma góly své vedení na 14:7. V pětatřicáté minutě se o první zásah české reprezentace ve druhém dějství postaral Josef Jonáš, který odstartoval čtyřbrankovou sérii domácích. Na jeho trefu totiž navázal ze sedmimetrového hodu Filip Matouš, Marek Pšenica stáhl manko na čtyři branky a na 11:14 snižoval Ondřej Štěpán. Ve dvaačtyřicáté minutě se hosté vrátili do čtyřbrankového vedení, s odpovědí přispěchal opět ze sedmimetrového hodu Filip Matouš a gól Ondřeje Štěpána na 14:16 donutil rakouského trenéra na začátku poslední čtvrthodiny k oddychovému času. Po něm snížil na rozdíl jediné branky Jakub Štochl, následně se Rakušané po střele z pivota vrátili do těsného vedení o dva góly. Další tři střely ale padly do sítě hostů, po další sedmičce Matouše vyrovnával Mikuláš Macur na 17:17 a skóre otočil ve prospěch české reprezentace Jonáš Josef. Skóre se přelévalo jako na houpačce, po dvou trefách Rakouska šest minut před závěrečným hvizdem opět vyrovnal Jakub Strýček. Rakušané ale reagovali dalšími dvěma góly v řadě a v osmapadesáté minutě vedli 21:19. Skóre korigoval Vojtěch Prašivka a po zákroku brankáře Jiřího Doležela si vzal trenér Jiří Hynek čtyřicet vteřin před koncem oddychový čas. Poslední útok českého celku dohraný do křídla ale zastavil brankář a Rakušané tak vyhráli i v odvetném utkání, tentokráte o jediný gól 21:20. 

„Oproti pátečnímu zápasu jsme se poučili, rapidně jsme se zlepšili co se týče energie a obrany. Z té jsme ale bohužel nevytěžili žádný rychlý protiútok, kterým bychom si pomohli. V postupném útoku jsme za těch pár dní ještě nebyli schopni dát dohromady vše, co chceme hrát. Je vidět, že to ještě není ono, že to stále dohromady nesedí. Měli jsme jenom pět tréninků, je před námi ještě spousta práce. Škoda závěru, kdy jsme nedali za sebou tři střely z křídla, šance na vítězství se nám určitě naskýtala a myslím si, že minimálně remízu jsme si za ten výkon zasloužili,“ hodnotil odvetné utkání s Rakouskem Jiří Hynek, hlavní trenér dorosteneckého týmu. 

 

Dorostenci: Česká republika - Rakousko 20:21 (7:12)

 Sestava a branky České republiky: Doležel, Bartošík, Brychlec, Štěpán 3, Ondruch 1, Štochl 1, MAcur 1, Matouš 4/4, Pšenica 3, Flajsar, Prašivka 1, Přerovský, Bláha, Strýček 2, Josef 4/1, Hájek.