Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Rakousko 23:26. Junioři ve druhém utkání na remízu nenavázali

04/11/2023 | mládež
Už posedmé se tento ročník měřil s Rakouskem. Šestkrát neuspěl, poprvé v juniorské kategorii však vybojoval premiérovou remízu 26:26. „Jsem s výkonem spokojený. Ještě jsme Rakousko neporazili, byl náš cíl ho zlomit,“ zmínil kouč Pavel Pauza po úvodním duelu. Jenže to se ani ve druhém střetnutí nepodařilo. Junioři ve druhém zápase nestačili na své soupeře 23:26.
Česko – Rakousko 23:26. Junioři ve druhém utkání na remízu nenavázali

Výhra nebyla daleko, nakonec proti Rakousku berou remízu

Českým házenkářům se povedl úvod a kontrolovali menší náskok. Do přestávky ho navýšili na čtyři góly. „První poločas fungovala obrana, byli jsme schopni kombinovat v útoku a zaslouženě jsme vedli,“ chválí Pauza.

Ve druhé půli ale soupeř hned smazal své manko. „Dokud na nás nevytáhli vysunutější obranu, tak to šlo. Pak jsme neproměňovali šance a dělali zbytečné chyby,“ lituje nejlepší český střelec Jonáš Josef. „Vstup byl špatný, hned jsme o náskok přišli. Ale nesesypali jsme se a zase jsme vedli o tři branky. Nakonec jsme ale museli remízu zachraňovat,“ hodnotí trenér.

Rakušané totiž mohli v poslední minutě rozhodnout. „Ale oceňuju, že jsme poslední obranu zvládli, a ještě dokonce mohli zvítězit. Jsem s výkonem spokojený, hlavně s prvním poločasem. Náboj a energie skvělá. Tak bychom se chtěli prezentovat pořád a vydržet to celých 60 minut,“ pokračuje Pauza.

Z dramatického zápasu tak nakonec byla remíza, proti Rakousku premiérová pro hráče tohoto ročníku. „Jsme za ni rádi. Je to náš první bod ze sedmého zápasu. Vždycky je to vyrovnané, ale nezvládali jsme koncovku,“ vzpomíná Josef.

Teď by spojka pražské Dukly přála i první výhru. „Snad se dobře vyspíme a zvítězíme,“ doufá Josef. „Musíme být příště o gól lepší,“ říká Pauza, který si kemp v Třeboni pochvaluje. „Kluci na sobě chtějí pracovat, většina už dostává šanci v Chance Extralize. Chceme pár z nich postrčit i směrem do seniorského týmu,“ prozrazuje trenér. „Kemp hodnotím velmi kladně. Většina týmu zůstala stejná, noví kluci skvěle zapadli,“ souhlasí i Jonáš Josef.

První přípravné utkání: Česko - Rakousko 26:26 (15:11)
Sestava a branky Česka:
Vojtěch Košťálek, Brychlec, Dufek - Hrubý, Honc 1, Macur 2, Václav Košťálek, Matouš 3, D. Flajsar 2, Beneš 1, Josef 6, Prašivka 1, Erebai 3, Duda 3, Přerovský, Ogoun 1, Mancl, Bláha 3

Ani napodruhé se zlomit Rakousko nepodařilo

Čeští junioři chtěli v druhém střetnutí s Rakouskem prolomit sérii proher s tímto soupeřem. Nicméně ani tentokrát se to mladým reprezentantům nepodařilo. Po úvodní půli ztráceli 9:13, přestože ve druhé polovině svého soka počtem branek zdolali, stačilo to nakonec na výsledek 23:26. Nejproduktivnějším hráčem národního týmu byl Adam Přerovský se čtyřmi brankami.

Druhé přípravné utkání: Česko - Rakousko 23:26 (9:13)
Sestava a branky Česka:
Vojtěch Košťálek, Brychlec, Dufek - Hrubý 3, Honc 3, Macur 2, Václav Košťálek 2, Matouš 3, D. Flajsar 1, Beneš, Josef 1, Prašivka, Erebai 2, Duda, Přerovský 4, Ogoun 1, Mancl, Bláha 1