Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Belgie - Česko 15:41. Jednoznačná jízda v podání juniorů. Na turnaji skolili domácí celek

15/03/2024 | mládež, reprezentace
Čeští junioři vstoupili do turnaje v belgickém Seraingu výhrou. Domácímu celku nedali šanci, v poločase vedli už poměrem 16:8. Nakonec svěřenci Pavla Pauzy zvítězili jednoznačně 41:15.
Belgie - Česko 15:41. Jednoznačná jízda v podání juniorů. Na turnaji skolili domácí celek

„Máme za sebou první zápas na turnaji, s výsledkem jsme spokojeni, rozdíl v počtu branek je veliký," míní hned na počátku svého hodnocení trenér juniorů Pavel Pauza po výhře nad Belgií 41:15.

Vysoký rozdíl ale neznačí jednoznačnou spokojenost. „Úvod zápasu nebyl ideální. Měli jsme spoustu technických chyb. Ani nastavení v hlavě nebylo dobré," poukazuje kouč. „Potom nás tenhle nepovedený začátek nastartoval," doplňuje následně.

Pochvaluje si hlavně defenzivní činnost. „S obranou 6 na 7 ve druhé části jsem spokojen. Snad jsme i trochu pokročili v přechodu do rychlého útoku, i když si myslím, že nám přechody přes křídla chybí. Snažili jsme si zkoušet různé kombinace a řešení. Celkově spokojenost, soupeř nás výrazně neprověřil," sděluje trenér juniorů.

Už v sobotu pokračují v turnajovém programu, narazí na tradičního rivala. „Čeká nás Rakousko. Pokusíme si udržet kvalitu obrany a přidat dobrý výsledek," přeje si Pauza.

Rozpis českých zápasů na turnaji:
sobota 16. 3. (18:00) Česko - Rakousko
neděle 17. 3. (10:00) Turecko - Česko

Turnaj v Seraingu: Belgie - Česko 15:41 (8:16)

Sestava Česka: Dufek, Košťálek 2, Hrubý, Štěpán, Beneš 5, Němec 2, Matouš 4, Flajsar 6, Josef 3, Prašivka, Jahoda 1, Pšenica 7, Erebai 3, Kabátník 2, Duda 4, Ogoun 2.