Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Rakousko – Česko 32:27. Junioři nezvládli koncovku zápasu a s Rakušany padli

16/03/2024 | reprezentace
Zatímco v pátek čeští junioři neměli problém s domácí Belgií, které nadělili 41 branek, v sobotním klání s Rakouskem přišla prohra 27:32. Turnaj ve městě Seirang zakončí Češi v neděli dopoledne proti Turecku.
Rakousko – Česko 32:27. Junioři nezvládli koncovku zápasu a s Rakušany padli

Hned úvod střetnutí naznačil, že to s Rakušany nebude vůbec lehké. Předváděli totiž svou tradiční kvalitu, s čímž však trenér českého výběru Pavel Pauza počítal. „Rakousko je tady na turnaji nejtěžší soupeř,“ věděl dobře kouč. Ke kvalitě protivníka se navíc přidaly české nedorazy, které Pauzu mrzely. „V zápasech s Rakouskem se nám delší dobu nedaří a tentokrát to nebyla výjimka. Vůbec nejsme spokojení, a to s energií ani s výkonem. Do zápasu jsme vstoupili špatně, v poločase jsme prohrávali o pět branek,“ komentoval.

Ve druhé půli už český tým předvedl lepší výkon, což se odrazilo i na skóre, které bylo rázem srovnané. „Ve druhém poločasu se mi líbilo tak dvacet minut, kdy se nám podařilo smazat rozdíl. Tenhle úsek byl velmi slušný,“ byl rád Pauza. Vše se ale znovu obrátilo v moment, kdy si Rakušané vzali oddechový čas, který přerušil povedenou pasáž Čechů.

„Měli jsme velké množství technických chyb, chyběl i důraz. Bylo to takové bez nápadu, ve stoje. Byli jsme velmi lehce přehráváni,“ dodal Pauza po porážce 27:32. Český tým v neděli od 10 hodin čeká poslední utkání turnaje v belgickém Seraingu proti Turecku.

Rozpis českých zápasů na turnaji:
neděle 17. 3. (10:00) Turecko - Česko

Turnaj v Seraingu: Rakousko - Česko 32:27

Sestava Česka: Košťálek, Dufek, Hrubý 4, Štěpán 2, Beneš 3, Němec, Matouš 3, Flajsar 3, Josef 5 Prašivka, Jahoda 1, Pšenica 2, Erebai 2, Kabátník, Duda, Ogoun.