Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Turecko 41:20. Na závěr turnaje si junioři hravě poradili s Turky

17/03/2024 | reprezentace, mládež
Vítězná tečka na závěr. Po vyrovnanějším úvodu zápasu převzali čeští reprezentanti otěže do svých rukou a neměli problém dovést duel do vítězného konce. Junioři tak zakončili turnaj v Belgii výhrou nad Tureckem 41:20.
Česko – Turecko 41:20. Na závěr turnaje si junioři hravě poradili s Turky

Po sobotní prohře s Rakouskem trenéři apelovali na to, že se výkon musí zlepšit. To se proti Turecku také stalo, i když start utkání nebyl vůbec ideální. „Začátek zápasu byl poněkud rozpačitý. Nedokázali jsme ubránit situace, které soupeř měl,“ řekl asistent trenéra juniorů Petr Hejtmánek. Od stavu 6:6 se ale český tým utrhnul a vytvořil tím pevný základ k výhře. „Od té doby začala fungovat obrana a dávali jsme jednoduché góly z rychlých útoků, což pomohlo,“ přikývl Hejtmánek.

Nebyl to však jednoduchý zápas. Turci se totiž snažili dotírat a jejich hra byla velmi tvrdá. Asistenta trenéra českého výběru tedy mrzelo, že se tím jejich svěřenci nechali ovlivnit. „Nemohli jsme se srovnat s tvrdou hrou Turků, kdy se naši kluci nechali zbytečně vyhecovat,“ popisoval. „Pak se věnovali trochu více soubojům než hře, což bylo znát na výkonu, ale postupně jsme se od toho oprostili.“

V konečném součtu ale výhra o více jak dvacet branek potěší. „Neměli takovou sílu jako Rakušani, ale byl to dobrý tréninkový soupeř,“ dodal Hejtmánek. „Máme před sebou hodně práce. Chceme se zaměřit hlavně na kombinaci, ve které bychom měli vědět, co přesně chceme hrát,“ zakončil.

Turnaj v Seraingu: Česko – Turecko 41:20 (25:11)

Sestava Česka: Košťálek 1, Dufek, Hrubý 1, Štěpán 3, Beneš 7, Němec, Matouš 5, Flajsar 2, Josef 4, Prašivka 6, Jahoda 1, Pšenica 5, Erebai 3, Kabátník 1, Duda 1, Ogoun 1.