Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Rozlosováno: Juniorky i dorostenky znají své soupeře pro světový šampionát

16/04/2024 | mládež, reprezentace
Zatímco ženské reprezentaci se sezona pomalu chýlí ke konci, mládežnické celky vrcholné akce teprve vyhlíží. Juniorky i dorostenky letos čekají mistrovství světa. Starší kategorie vyjede na světový šampionát v druhé polovině června do Severní Makedonie, mladší zas v srpnu zavítá do Číny. Obě družstva už znají své soky pro základní skupinu.
Rozlosováno: Juniorky i dorostenky znají své soupeře pro světový šampionát

Juniorky vyzvou evropskou špičku i vicemistra z Asie

Juniorská reprezentace letos vyrazí na svůj světový šampionát do Severní Makedonie, konkrétní do tamního hlavního města Skopje. Turnaj se uskuteční od 19. do 30. června a mladé Češky ve skupině E postupně prověří Švédsko, Čínu a Alžírsko. „Naše skupina má jasného favorita, kterým je tým Švédska. My jsme nasazení jako druzí, od toho se budou odvíjet naše myšlenky," poodkrývá hlavní kouč juniorek Dušan Poloz.

Dalším nasazeným týmem je Čína. „Prohrála ve finále asijského šampionátu s Koreou, vyřadila Japonky v semifinále. Mezi námi a Čínou se pravděpodobně rozhodne o dalším postupujícím. Alžírsko skončilo páté na mistrovství Afriky, bude to nevyzpytatelný soupeř. V tomto utkání bychom měli být favoritem," doplňuje Poloz. „Rozlosování je pro nás obstojné. Myslím si, že je v našich silách postoupit do dalších bojů. Je to také náš prvotní cíl," míní trenér.

Dorostenky se opět potkají se dvěma evropskými celky

Dorostenky čeká na mistrovství světa dlouhá cesta. Turnaj totiž odehrají až v čínském městě Čchu-čou, a to od 14. do 25. srpna. Ve skupině H se střetnou s Islandem a Německem, se kterými se utkaly i na loňském EURU, dále pak s Guineou. „Skupina na MS je takové déjà vu z losu na mistrovství Evropy," začíná trenérka Petra Vítková. „Máme stejné soupeře z Evropy, a to Německo a Island, jen místo Černé Hory je Guinea," dodává.

„Je to pro nás výzva k postupu ze skupiny. Moc se do Číny těšíme, i když zatím nevíme, co nás může čekat," líčí Vítková.

Foto: Hana Vrbková