Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Krátké setkání a test s Egyptem. Juniorky se sejdou v Řepích

19/08/2023 | reprezentace, mládež
Měsíc po mistrovství Evropy přijde další prověrka. Juniorky se ke konci srpna dvakrát utkají s Egyptem. Společné tréninky jsou v plánu od neděle 20. do úterý 22. srpna v pražských Řepích. Trenér Dušan Poloz nominoval šestnáct hráček, některé se do reprezentace vrací po delší době.
Krátké setkání a test s Egyptem. Juniorky se sejdou v Řepích

Zpátky do práce. Od neděle 20. do úterý 22. srpna se reprezentace juniorek pod vedením kouče Dušana Poloze sejde v pražských Řepích. Během krátkého soustředění vyzvou Češky dvakrát Egypt. „V momentě, kdy se naskytla příležitost zahrát si s týmem Egypta, snažili jsme se udělat vše pro to, aby se akce podařila. Takové konfrontace jsou velmi vzácné. Za rok nás čeká mistrovství světa a střetnutí s takovým soupeřem se nám určitě bude hodit. Je to další příležitost pro hráčky, jak se setkat s jiným stylem házené. Po sportovní stránce to bude určitě přínos," zmiňuje trenér juniorek Dušan Poloz.

Do akce se dostanou hráčky, které si dlouho v reprezentačním dresu nezahrály. „Situace kolem zranění se nelepší, některé se po vyléčení vrací, jiné bohužel přibyly. Široká základna reprezentace je velká, bude dobré vidět holky, které budou poprvé nebo se vrátí po zranění. Pokusíme se nastavit tak, abychom fungovali jako tým. Priorita je vychovávat hráčky, které se dotknou vysoké úrovně," dodává kouč.

První střetnutí je naplánované na pondělí 21. srpna od 16:30, druhé na úterý 22. srpna od 11:30 v pražských Řepích. „Děkujeme svazu i všem klubům, které hráčky mimo reprezentační dobu uvolnily," uzavírá Poloz.

Termín dvojzápasů s Egyptem:

Pondělí 21. srpna (16:30): Česko – Egypt
Úterý 22. srpna (11:30): Česko – Egypt

Nominace na přípravným dvojzápas s Egyptem:

Brankářky: Patricie Wizurová (TJ Sokol Poruba), Denisa Rafajová (HC Zlín)
Levá křídla: Tereza Panošková (DHC Plzeň), Šárka Kapusniaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Simona Horáková (TJ Jiskra Otrokovice), Sofie Behenská (DHK Baník Most)
Levé spojky: Adéla Protivová (HK Spartak Ústí nad Labem), Alexandra Koubová (DHC Slavia Praha), Valentina Schüllerová (HK Spartak Ústí n. L.)
Střední spojky: Karolína Rajová (TJ Sokol Poruba), Kristina Rajová (TJ Sokol Poruba)
Pravé spojky: Eliška Řádová (DHK Baník Most)
Pravá křídla: Sára Hojerová (DHK Zora Olomouc)
Pivotky: Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha), Anna Jestříbková (DHK Baník Most), Markéta Mrvišová (HK Spartak Ústí n. L.)